Telefononi (+355) 695544797

Cart

OILS

Showing all 11 results

??VAJ RICINI ??

L1,000.00

??VAJ RICINI ??

L1,000.00

??Mund te aplikohet mbi qerpike dhe vetulla me ane te nje furce rimeli per te perforcuar gradualisht (sekret ky I trasheguar qe nga koha e gjysheve tona) Mbrojtes, perforcues, ushqyes

??VAJ TAMANU??

L2,000.00

??VAJ TAMANU??

L2,000.00

?Tamaru eshte nje antibiotik natyral, I domosdoshem per problemet e lekures sepse eshte nje rigjenerues I fuqishem.

??VAJ TRENDAFILIT EGER –ROSA MOSQUETA??

L2,000.00

?Karakteristika: Anti-rrudhe, anti strijave, rregullator I lekures, elasticizues?

?VAJ VINACCIOLI ?? -FARES SE RRUSHIT

L2,000.00

??Vinaccioli jane ta pasur me calcium, fosfor dhe flavonoid, qe kane nje aksion hidratues, zbutes dhe antioksidues, me acide organiko-malike, glikolike me nje veti zbardhuese

VAJ ARGANIT-LE ERBE DI JANAS

L2,000.00

KY VAJ KA VETI ÇUDIBËRËSE PËR TA MBAJTUR LËKURËN TË TONIFIKUAR, TË BUKUR DHE GJITHMONË TË RE. MUND TË PËRDORET PËR FLOKËT,

VAJ AVOKADOS-LE ERBE DI JANAS

L1,500.00

Ngjyra e vajit varion në bazë të cilësisë së avokado (ekzistojnë shumë, pak a shume si mollet), nga prejardhja dhe nga periudha e

VAJ FARAVE TE LINIT

L1,200.00

VAJ FARAVE TE LINIT

L1,200.00

Vaj nga farat e linit bio ??
??I perftuar nga shtrydhja ne te ftohte nga farat e linit te ardhura nga agrikultura biologjike pa shtimin e solucioneve dhe antioksiduese. I parfumuar me metoda mekanike (I trajtuar me nje proces te heqjes se atomerave). ??Vetite ristrukturuese mund te perdoren per pergatitjen e maskave dhe produkteve per floket e ashpra dhe te stresuara, per te luftuar majat dyshe, I perdroshem dhe ne rastin e problemeve me rrenjet e flokeve (zbokth I thate).

VAJ KANABIS-LE ERBE DI JANAS

L1,200.00

Nje ekuiliber perfekte midis omega-6 dhe omega-3, dhe permbajtjes se larte te acideve te rralla esenziale dhe acideve yndyrore polisaturuara bëjne qe vaji i kërpit një yndyrë vegjetale e veçantë

VAJ MONOI TIARE

L1,200.00

VAJ MONOI TIARE

L1,200.00

Monoi Tiare është e lidhur gjithmonë me bukurinë e grave polineziane dhe flokëve te tyre të mrekullueshme.
??Ky vaj shumë i vlefshem është marrë nga perpunimi i 200 luleve te Tiares në 1 litër vaj kokosi!
??Aroma është unike dhe tepër e çmuar, duke qenë I koncentruar mund të hollohet më tej me vajin e kokosit.

VAJ SUSAMI

L1,200.00

VAJ SUSAMI

L1,200.00

???VAJ SUSAMI ??Konfeksioni: Xham I Erret ?Certifikimi: Bio Socert (100% Bio) Vegan Ok?Kualiteti: I shtrydhur ne te ftohte dhe I virgjer ???Vaji I susamit ka veti zbutese, ushqyese, antioksiduese, ristrukturuse, eshte I keshillueshem per lekurat e yndyrshme nga te cilat perthithet ne menyr totale. ???Eshte nje mbrojtes I leht diellore me faktor mbrojtes 4. ???Ky vaj eshte nje ritrukturues I lekures, per djegje, ose fryrje alergjike te lekures. Ky vaj nuk ka arome dhe eshte nje vaj perfekt per masazhe. Vaji I susamit eshte I domosdoshem ne trajtimet e irritimit ose te thatesires se lekures. Ne Kine perdoret per rastet e plageve dhe ne rastin e hemorroideve.????

VITAMINA E (TOCOPHEROLO)

L500.00

Vitamina E ekziston në tetë forma kimike (alfa, beta, gama dhe delta-tokoferole dhe alfa, beta, gama dhe delta-tokotrienole) te cilat ndryshojnë midis