Telefononi (+355) 695544797

Cart

SENSITIVE

Showing all 6 results

Krem Fytyre per fytyre te ndjeshme Hidratues dhe Zbutes SENSITIVE

L2,500.00

Krem i fytyres me baze aloe vera hidratues dhe zbutes rregullon hidratimin e lekures duke pakesuar thatesine dhe tensionin e krijuar nga faktore te jashtem ne lekure, per fytyrat delikate qe jane alergjike ndaj faktoreve te ndryshem.I kendshem ne perqasjen e pare ne lekure dhe perthithet menjeher. Qe nga aplikimet e para rregullon hidratimin e lekures duke pakesuar thatesiren dhe tensionin e lekures. 

KREM MBROJTES ME OKSID ZINKU SENSITIVE

L1,500.00

Krem perfekt I bute mbrojtes . E sigurt dhe efikase fale prezences se larte te oksidit te zinkut. Mbron nga skuqja dhe nga carja e lekures delikate dhe te ndjeshme fale aksionit zbutes qe ky krem ka. Lehtesisht e aplikueshme, fomon mbi lekure nje shtrese te holl zbutese dhe mbrojtese. Mbron dhe qeteson lekuren e skuqur te sapolindurit dhe te femijes duke lejuar rigjenerimin e shpejt te lekures. Keshillohet perdorimi I saj tek lekurat lehtesisht te irritueshme per shkak te depilimit, skuqjes, kruarjes, pucrave, pickimeve, irritimeve. E testuar per nikel.

KREM TRUPI HIDRATUES SENSITIVE

L2,600.00

Kremi I trupit hidratues me baze aloe vera eshte nje krem teper I pelqyeshem me veti hidratuese dhe zbutese. Qe nga aplikimet e para permireson hidratimin e lekures duke zvogeluar thatesiren dhe tensionin e lekures. Nuk ngjit dhe perthithet shpejt.

SHAMPO TRUPI SENSITIVE BIO EARTH

L2,000.00

Nje detergjent delikat jo agresive, respekton ne menyre uniforme hidratimin e lekures dhe nuk krijon asnje efekt per epidermen. ?I keshillueshem per larje te shpeshta tek te rriturit dhe tek femijet dhe per higjienen ditore te lekurave te thata, delikate, te ndjeshme, alergjike dhe te irritueshme.

TONIK HIDRATUES SENSITIVE-BIO EARTH

L1,700.00

?TONIK HIDRATUES SENSITIVE?

?Tonik per fytyren pa alkol. ?Rregullon ph natyral te lekures. E hidraton, rifreskon, qeteson lekuren e ndjeshme dhe delikate. Largon papastertite te lekures dhe mbyll poret.

?Vetite: Nje formule natyrale pa PEG, paraben, pa parfum dhe ngjyrues te shtuar. 

?Permban: Aloe Vera biologjike dhe uje trendafili.

?Perdorimi: Aplikojeni ne lekure me ane te nje pambuku.

VAJ LARES PER FYTYREN SENSITIVE-BIO EARTH

L2,200.00

Vaj lares pa sapun ose me perbere te tjere te papershtatshem per lekuren, nuk eshte e irritueshme, eshte qetesuese, zbutese. I keshillueshem per lekurat e thata, te ndjeshme dhe me tendence alergjike te te rriturit dhe te femijes se vogel, dhe ne prezence te irritimeve te ndryshme epidermike.