Telefononi (+355) 695544797

Cart

??MULTANI MITTI

??MULTANI MITTI

L1,350.00

??Argjila indiane eshte nje nga trajtimet me antike per pastrimin e lekures, I perdorur nder shekuj ne Indi, e njohur me emrin multani mitti. Ka nje fuqi te madhe pastruese ne rastin e akneve dhe pikave te zeza, eliminon qelizat e vdekura.

Compare

Share this product

??Perberesit: Solum Fullonum
?Konfeksioni: Doppio konfeksion ( 100 gr)
??Certifikimi: Vegan Ok
??Argjila indiane eshte nje nga trajtimet me antike per pastrimin e lekures, I perdorur nder shekuj ne Indi, e njohur me emrin multani mitti. Ka nje fuqi te madhe pastruese ne rastin e akneve dhe pikave te zeza, eliminon qelizat e vdekura.
??Produkt teper I perdorur ne rastin e fytyrave me tendence me akne ose ne formimin e pikave te zeza. Mund te bashkohet edhe me argjilat e tjera per te krijuar nje mase akoma me te fuqishme me vetite e tjera te argjilave perkatese. Kjo maske pastron ne thellesi poret duke e lene lekuren te marre fryme lirisht. Lekura qendron e paster, e bute dhe e shendritshme.
?Menyra e perdorimit ?
Hidhni nje sasi te caktuar, me deshir, pluhuri se bashku me ujin e vaket. Vendoseni mase ne fytyre te thate, dhe e lini per 15 minuta qe te kryej te gjitha vetite e saj per lekuren. Kjo maske nuk duhet te thahet, kshuqe gjate fazes se mbajtjes e maskes me nje pambuk shpesh her zbuteni masken. Shpelaje me uje te bollshem. Kete trajtim perfundoje me ane te perdorimit final te ujit te lavandes ose ujit te tiares qe kan veti antioksiduese edhe ushqyese per lekuren

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “??MULTANI MITTI”