Telefononi (+355) 695544797

Cart

ARGJILAT-LE ERBE DI JANAS

ARGJILAT-LE ERBE DI JANAS

L700.00

Compare
Category:

Share this product

Te gjitha argjilat pa perjashtim kane efekt pastrues/purifikues, Argjila jo vetem pastron lekuren ne thellesi, largon toksinat, lejon lekuren te marre fryme, por gjithashtu edhe rigjeneron dhe kuron probleme te ndryshme.

ARGJILA BARDHE

Argjila e  bardhë ose kaolinë është një pluhur I  bardhë me vlerat e peraferta si argjila  jeshile, por me karakteristike për të qenë më e butë në lëkurë, gjithashtu eshte me i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe lehtësisht të inatosur.

ARGJILA VERDHE

Argjila Verdhe  është për lëkurë normale me tendence  të yndyrshme (për lëkurë mikse).

Ajo nuk  është shumë agresive për këtë ajo  rekomandohet për lëkurat më të ndjeshme.

Të përshtatshme që  të aplikohen në qafë dhe  ne shpinë.

 

ARGJILA JESHILE

Argjila jeshile  ka  veti anti-inflamator dhe  sherimit te plageve shumë te   lartë.

Të përshtatshme për lekure te yndyrshme, akneike, me njolla dhe pore të mëdha.

Ajo ka një veprim shumë të fortë perthithes

 

ARGJILA KUQE

Argjila kuqe ka veti  anti-inflamatore, qetësuese dhe shkelqyese , ajo është e rekomanduar përlekure te yndyrshme  dhe me  puçrra, por e brishtë, e ndjeshme dhe të thatë.

 

ARGJILE ROZE

Argjila Roze  ka një pH neutral, ajo është veçanërisht e përshtatshëme për lëkurë të ndjeshme dhe qe skuqen lehtesisht

Ajo ka veti pastrimi, rigjeneruese, qetësuese dhe anti-skuqje.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ARGJILAT-LE ERBE DI JANAS”