Telefononi (+355) 695544797

Cart

BIO EARTH LOOM-PËRBËRËSIT E MREKULLUESHEM TE KUJDESIT TE LEKURES

BIO EARTH LOOM-PËRBËRËSIT E MREKULLUESHEM TE KUJDESIT TE LEKURES

0

KREM FYTYRE ME EKSTRAKT KERMILLI

Compare
Category:

Share this product

EKSTRAKTI  KERMILLIT: PËRBËRËSIT E MREKULLUESHEM TE KUJDESIT TE LEKURES

Helix aspersa Müller ose kërmilli kafe I kopshtit, është një kërmilli modest I cili leshon  lëng në kopshtet tona. Ai është i bekuar me një aftesi  të cmuar

Ai  shkatërron pjesë të dëmtuara të guackes se tij dhe e përtërin atë në disa ditë, sikur te ishte duke marrë nje lëkurë të re. Një thesar i vërtetë I natyres , me pronat e shumta të vlefshme, kërmilli është një sekret i lashtë ne  bukurinee grave që përdorin mukusin e  kërmillit për vetitë e saj rigjeneruese. Linja LOOM ne  kujdesin e lëkurës me ekstrakt kërmilli ndihmon lëkurën te duket dukshëm më e zhdërvjellët, ule dukshem  rrudhat, heq qelizat e vdekura të lëkurës,lufton skuqjen, aknet dhe irritacione të tjera  dhe vepron në mënyrë efektive në uljen e strijave.

Çfarë është saktësisht ne ekstraktin e  HELIX ASPERA MULLER?

Analizat e kryera nga laboratorë per ekstraktin e  kërmillit kanë treguar që prodhon agjentë aktivë të shumta përfituesE në mukusit saj, në trajtimin e lëkurës krejtësisht të natyrshme.

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Ne garantojmë se përdorim vetëm 100% sekrecionet e kermillit Italian te filtruar te klasës së pastër farmaceutike.Kërmijtë nuk janë të stimuluar mekanikisht dhe sekrecionet mblidhen dhe filtrohen me asnjë dëm në kafshët e  vogla. Mukoza nuk është dobësuar as përpunuar kimikisht. Ndryshe nga shumica e ekstrakteve kërmilli qe jane ne  treg, sekrecion jonë nuk përmban asnjë sod, Ethylparaben Isobutylparaben,Methylparaben, Phenoxyethanol, propylparaben.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BIO EARTH LOOM-PËRBËRËSIT E MREKULLUESHEM TE KUJDESIT TE LEKURES”