Telefononi (+355) 695544797

Cart

IDROLAT KAMOMILI

IDROLAT KAMOMILI

L1,000.00

Compare

Share this product

???Ujera aromatike te perftuara nga distilimi I luleve te sapo mbledhura qe konservojne ne menyre totale te gjitha vetite e tyre. ???Gjate distilimit te luleve formohen dy substance: Hidrolati dhe vaji esenzial. Ne rastin e pare perqendrohen perberesit te tretshme ne uje ndersa te dytat jane ato me yndyre te tretshme. Mund te jete baza perfekte ujore per produktet tuaja kozmetike ose mund te perdoren ne menyre neutrale ne lekure te vetem ose te bashkohen ndermjet tyre. Jane tonik perfekte per freskimin e lekures, largon papastertite dhe eshte nje tonik perfekte per syte dhe per qetesimin e qeskave poshte syve. ???Hidrolat Kamomilit Bio
???Ky hidrolat rigjenerues, puro, I perhapur ne lekure si tonik dhe pastron lekuren. Perdoret dhe ne rastet e inflamacionit te syve, Perdoret ne rastet e inflamacioneve te syve, ekzemes dhe psoriasin. ???Perberes: Chamomilla Recutita Flower Water
???Origjina: avull distilim.
???Vetite: Zbutes, Hidratues ???SI TË PËRDORET
Ai mund të përdoret ne të pastër, ose mund te perdoret në fytyrë si një tonik pas pastrimit te saj, me pas mund te vendoset kremi I zakonshem dhe mund të aplikohet direkt në lëkurë te njome. Ai mund të përfshihet në fazën ujore të përgatitjes se kremit për lëkurë të ndjeshme, qetësuese pas marrjes se rrezeve te diellit, ne kremerat mbas rrojes, dhe si make-up remover teper delikat.
Formati 100 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “IDROLAT KAMOMILI”

1 + 6 =