Telefononi (+355) 695544797

Cart

KREM ORGANIK I TRENDAFILIT TE EGER

KREM ORGANIK I TRENDAFILIT TE EGER

0

Compare

Share this product

KREM ORGANIK I TRENDAFILIT TE EGER  është aleati kryesor i bukurise natyrore me  fuqinë e saj të fortë ne ringjalljen e lëkurës. Të pasura me acide yndyrore polyunsaturated vlefshme dhe përbërësit e dobishme funksionale, ajo ndihmon lëkurën të mbajë integritetin e saj natyrore dhe fiziologjike te cilat  reduktohen dukshëm në lidhje me kalimin e kohës, traumave dhe agresioneve të mjedisit.

Krem  Organic i Trendafilit te eger  është si një multivitamin për lëkurën tuaj, të pasura me acide yndyrore esenciale, vitamina dhe antioksidantë që janë të domosdoshme për shëndetin e lëkurës. Acidet yndyrore esenciale përfshijnë omega-3, 6 dhe 9 acidet yndyrore të cilat ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe për riparimin e indeve të dëmtuara të lëkurës.

Bioearth zgjedh farat më të mira organike të Kilit dhe e  ekzekuton përpunimin tërësisht në Itali pas standardet më të rrepta të cilësisë, pa përdorimin e tretësve dhe pa lartësine e temperaturës që mund të dëmtojë strukturën natyrore të vajit te çmuar. I shtrydhur ne te ftohte, të certifikuara organike dhe ne grade ushqimore, vaj bio mbrojtes  ka në vetvete të gjitha vetitë dhe vitalitetin e pastër te vajit te eger.

Tipari kryesor i kremit te Rosa Mosqueta është aftësia për rigjallërimin e lëkurës në bazë të elementeve të tij që përbëjnë një përzierje të vërtetë të plotë për të përmbushur qëllimin. Ky krem  ka një përmbajtje të lartë të acideve yndyrore polyunsaturated që janë thelbësore për sintezën e lekures, substancave përgjegjëse për rigjenerimin e membranave dhe ripërtëritjen e indeve të lëkurës.

Kremi I trendafilit te eger është efektive në trajtimin e plagët , te strijave, djegien nga dielli, njollave te lekures, redukton linjat e shprehjes te fytyres, ngadalson plakjen e parakohshme të indeve të lëkurës, vepron ne lëkuren e thatë dhe madje në lëkurën e dëmtuar nga aknet. Ne rekomandojmë përdorimin e bazës se pastër te  vajit apo kremit  ​​të paktën 20-30 ditë, edhe pse për nje  trajtim më të mirë është e rekomanduar për një periudhë më të gjatë.

Linja Bioproktetive kozmetike është bërë me përbërësit organike dhe natyrore dhe të gjitha produktet janë të certifikuara nga Eko-Bio ICEA.

Për të mbajtur të paprekur dhe gjatë vleren  e produkteve Bioproktetive, kemi zgjedhur për të përdorur xhamin e  çmuar Miron ngjyr viole. Pronat jashtëzakonshme prej qelqi vjollcë ishin të njohur tashmë për egjiptianët e lashtë të cilët e përdorën atë për të ruajtur dhe mbrojtur substanca të vlefshme. Xhami Miron bllokon të gjithë spektrin e dritës së dukshme, me përjashtim të rrezeve ultravjollcë, duke lejuar, në të njëjtën kohë, kalimi te  një sasie të caktuar të UV-A rrezatimit dhe infra të kuqe. Ky kombinim unik ofron mbrojtje optimale kundër procesit të plakjes shkaktuar nga drita e dukshme, dhe në këtë mënyrë rrit kohëzgjatjen dhe efektivitetin e produkteve.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM ORGANIK I TRENDAFILIT TE EGER”

7 + 6 =