Telefononi (+355) 695544797

Cart

VAJ ARGANIT-LE ERBE DI JANAS

VAJ ARGANIT-LE ERBE DI JANAS

L2,000.00

Compare
Category: Tags: , ,

Share this product

KY VAJ KA VETI ÇUDIBËRËSE PËR TA MBAJTUR LËKURËN TË TONIFIKUAR, TË BUKUR DHE GJITHMONË TË RE. MUND TË PËRDORET PËR FLOKËT, FYTYRËN, THONJTË. ZBULONI SEKRETET E TIJ.

Vaji i arganit, i quajtur ndryshe edhe ari i shkretëtirës, është një vaj natyror i ekstraktuar nga fryti i pemës së arganit. Mbledhja e lëndës së parë bëhet në zonën jugperëndimore të Marokut. Siç kanë treguar shumë herë edhe studimet shkencore, vaji i arganit ndihmon në kurimin e lëkurës, duke i rikthyer asaj hidratimin, ushqyerjen, mbrojtjen, rigjenerimin, elasticitetin, si dhe përtharjen e plagëve. Gjithashtu, vaji i arganit është efikas kundër plakjes së lëkurës, nxit prodhimin e kolagjenit (një proteinë e nevojshme si për indet ashtu edhe lëkurën) dhe ndihmon në parandalimin e formimit të rrudhave.

Substancat aktive që e bëjnë vajin e arganit një ilaç të mrekullueshëm

Vaji i arganit përmban vitaminë E në sasi të mëdha, tre herë më shumë se vaji i ullirit. Këto substanca luajnë një rol të rëndësishëm në ruajtjen e vajit dhe parandalimin e rrudhave, si dhe kanë funksion mbrojtës kundër radikaleve të lira.

Ja sepse vaji i arganit përdoret si për trajtimin e psioriazës (sëmundje lëkure) ashtu edhe për mbrojtjen kundër rrezeve UV e nga burimet e tjera të dëmit oksidues. Vaji i arganit është i pasur me vitaminë A; acide yndyrore esenciale Omega 3 dhe Omega 6 rigjeneruese e antinflamatore; polifenole kundër rrudhave. Mos harroni se edhe pse është shumë hidratues, vaji i arganit nuk është i yndyrshëm.

Ambalazhimi: Xham kafe   Certifikimi: Bio Socert (100% Biologico) – Vegan Ok

Ju rekomandojmë përdorimin e vajit ne ciklel të një muaji ose dy alternuar me Olio di Jojoba. Do të shohësh ndryshime të dukshme në strukturën e fytyrës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VAJ ARGANIT-LE ERBE DI JANAS”