BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI 150 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI 150 ML

BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI 150 ML

L1,200.00

BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI

Balsam  ushqyes dhe ristrukturues me moringë dhe luledielli.

Ky balsam i kushtohet flokëve të dëmtuara dhe të stresuara.

Mishëron thelbin e natyrës dhe siguron, hydraton dhe riparon intensivisht.

Ajo nuk përmban përbërës kimike, vetëm ekstrakte natyrore.

Farërat e linit të njohura për shumë vlera  dhe përfitime që ata kane me një perdorim te rregullt  janë efektive sidomos për kujdesin e flokëve.

 

Category:

Share this product

Balsam  ushqyes dhe ristrukturues me moringë dhe luledielli. Ky balsam i kushtohet flokëve të dëmtuara dhe të stresuara. Mishëron thelbin e natyrës dhe siguron, hydraton dhe riparon intensivisht. Ajo nuk përmban përbërës kimike, vetëm ekstrakte natyrore.

Si të përdorni: Vendoseni ne flokët e lagur pas shampon, lereni të pushonj për disa minuta dhe pastaj shpelajeni mirë.

Farërat e linit të njohura për shumë vlera  dhe përfitime që ata kane me një perdorim te rregullt  janë efektive sidomos për kujdesin e flokëve.

Vlerat e saj ristrukturimit janë për shkak të përbërjes së saj të veçantë te acideve yndyrore që shihen ne prani të lartë të Acidit linoleik (13,0 – 19.0%) e cila ndihmon hidratimin e flokëve duke rregulluar humbjen e ujit dhe Acid  Alpha Linoleik (45 , 0 – 60.0%) që ruan elasticitetin dhe forcën. Këto janë referuar si acide yndyrore “esenciale” sepse, pavarësisht nga nevoja e tyre jetësore, trupi ynë nuk është në gjendje t’i prodhojë ato

Të pasura me minerale dhe omega 3, këto fara të çmuara janë perfekte për rigjenerimin e çdo lloji të flokëve, veçanërisht ato të dëmtuara, të thata dhe të fikur

Por përfitimet e farës së lirit në flokë janë shumë dhe nuk kufizohen vetëm në rigjenerimin.

Ne varesi se si përdoren ato ato mund të veprojnë si një “elixir bukuri” për të marrë flokë me shkelqim dhe të buta, apo edhe të zgjidhin problemet që lidhen me acarimin e lëkurës të tilla si zbokth.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI 150 ML”