Aloe Vera – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Aloe Vera

E perzgjedhur me kujdes nga Natyra

Aloe Vera I perket bimeve xerofite sepse ka kapacitetin te mos humbas uje  nga sythet ne saj te nje xheli special auto-mbylles. E konsiderojme ate nje farmaci te vertete sepse permban mbi 150 komponent aktiv midis tyre mund te permendim vitamina, minerale ose aminoacidet. Perfitimet mirberese te Aloe Vere-s mund ti atribuohen mukopolisakarideve  qe jane present ne xhelin qe permban gjethja ne brendesine e saj, ne vecanti Acemannanoni.

E cmuar per lekuren

Aloe Vera eshte nje perberes shum I vecante per lekuren tone, sepse ka shume cilesi kozmetike ne te cilat mund te permendim: aksionin e saj hidratues, anti-inflamator/ qetesues dhe rifreskues. Per keto arsye perdorim keto perberes ne shume koncentrate te ndryshme kozmetike.

Nga cila pjese e botes ajo vjen?

Aloe Vera (Aloe barbadensis) eshte nje bime shumvjecare, qe e ka origjinen kryesisht ne zonat me shume diell, zonat e thata ne rajonet jugore e lindore te Afrikes. Por, sot, kjo bime eshte e kultivuar perafersisht ne te gjithe boten.