BIO EARTH – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

BIO EARTH

Showing all 25 results

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,500.00

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT

Surumi ne formen e xhelit ka nje perqindje te larte te jargeve te kermillit, afersisht 96% te saj ne perberjen e ketij surumi te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, xhel aloe vera, acid ialironik natyral, ekstrakt te xhinseng, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te echinaceas, ekstrakt te akilleas.

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,500.00

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi per konturin e syve eshte nje krem qe ne permbajtjen e tij ka nje perberje shume fine dhe te rafinuar qe sherben per konturin e syve per hidratimin dhe efektin lift te tyre.

Permban nje ekstrakt te jargeve te kermillit afersisht 78% te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane, me acid ialuronik te seleksionuar nga ekstrakte botanike biologjike.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Jarget e kermillit kryejne nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe zbutes duke lejuar ne kete menyre nje progres rigjenerues.

Jarga e kermillit kryen nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe shtendoses duke lejuar ne kete menyre indet ne zonen e konturit te syve te krijoj nje efekt lifting. Acidi ialuronik favorizon hidratimin kryesore dhe fale vetive te tij, lejon lekuren te jete me elastike dhe me e bute.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, allantoina vegjetale, ekstrakt kamomile, acid ialuronik, vitaminen E, ekstrakt te hamamelisit.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML

L4,200.00

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi I lehte shume I thjesht per tu perthithur nga lekura dhe ka nje baze te 79% te jargeve te kermillit te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane. 

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

I jep ton lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve.

Sekrecioni i prodhuar nga kërmijtë,është i pasur me proteina, të cilat stimulojnë procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës.

Jarga e kërmillit mban fytyrën tuaj të shëndetshme dhe gjithashtu përmirëson funksionet e qelizave me ndihmën e antioksidantëve.

Heq në mënyrë natyrore shenjat nga puçrrat Parandalon dëmtimet e diellit dhe parandalon plakjen e parakohshme të lekures.

Përshpejton rinovimin e qelizave të dëmtuara dhe shkakton rigjerimim të shpejtë të lëkurës pas shërimit të plagëve. Mbyll poret e hapura. Restauron elasticitetin e lëkurës dhe kjo kuron jo vetëm rrudhat, por gjithashtu edhe vragat sipërfaqësore dhe ato të thella. 

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te avenes, acid ialuronik natyral, allantoina, vitamin E.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML

L4,200.00

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES

Kremi Loom Zbardhues eshte i pasur dhe i duhur per lekurat e thata dhe per lekurat normale , fale formules innovative, me baze te jargeve te kermillit (Helix Aspersa Muller) dhe nga perberes biologjik te Ipokastanos, kamomiles, limonit, amamelides, qe I jep lekures nje aspekt ndricues.

Ekstrakti I giglios marine (pancratium maritimum) vepron mbi fillesen e njollave, duke rregulluar prodhimin e duhur te melanines dhe duke e ndihmuar pakesimin e tyre, duke permiresuar gradualisht aspektin estetik.

Njollat e lekures ose me sakte pikat e erreta ose keqformime te ndryshme te njollave ne lekure jane probleme te lekures qe jane te dukshme estetikisht me sy te lire, ne zona te lekures me nje ngjyre jo homogjene. Ato jane keratinocyte (qelizat kryesore te lekures), pjese te melanines dhe nga melenocite “iper-aktive”.

Jane karakteristika te lekurave madhore ose te demtuara nga ekspozimi I tepert kundrejt rrezeve diellore, ose karakteristike e lekurave qe kane akumuluar nje stres te tepert.

Studimet e fundit kane demostruat qe ne formimin dhe ne zhvillimin e njollave te lekures jane te perfshira dy faktore kryesore:

-Aksioni I molekulave te gjeneruara nga stresi endogjen

-Aksioni I neuropeptideve (molekula te vogla te proteinave, te cliruara nga qelizat nervore ne momentin e stimulimit)

Rezultati final me perdorimin e Loom Kremit zbardhues me ekstrakt te giglios marine pengon melaninogjenezen e krijuar nga stresi endogjenik.

  I Certifikuar Eco-Bio ICEA (I testuar dermatologjikisht)

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

SERUM REBALANCUES PER SKALP DELIKAT DHE ME ZBOKTH BIO EARTH 50ML

L1,600.00

SERUM REBALANCUES PER SKALP DELIKAT DHE ME ZBOKTH BIO EARTH

Serum zbutës dhe pastrues me rodhe, hithër dhe vajra esenciale të rozmarinës dhe salvias për të zbutur ndjesinë e kruajtjes dhe papërsosmëritë e zbokthit.

Jo i yndyrshëm.

Përdorimi i përditshëm dhe i vazhdueshëm rekomandohet për të paktën 1-3 muaj.

Perbersit  funksionale: Vajra esenciale të eukaliptit, Salvias, Ekstraktit të bardanes, Rozmarinë, Hithrës.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MOUSSE FIKSUES PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH

L1,700.00

MOUSSE FIKSUES PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH

Shkume fiksuese per floke karruel  me çaj jeshil, tërshërë dhe grurë me  veprimim  fiksues dhe modelues.

Rregullon dhe modelon kacurrelat pa I renduar për një rezultat të disiplinuar dhe natyral. Mban gjate kacurrelat tuaja

Perberesit funksionale

Ekstraktet e tersheres, Caji Jeshil; Gruri i Germinated, panthenol.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH

Produkti i formuluar me proteinat e grurit, tersheres  dhe çaj jeshil për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar, mbrojtur dhe ringjallur mbajtjen e flokeve.

Ndihmon në rregullimin dhe formimin e kacurrelave duke i  lënë floket të butë dhe natyral. Mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstraktet e Tersheres, Caji Jeshil, Gruri i Germuar.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SPRAJ MBROJTES PER FLOKE TE TRAJTUAR DHE TE DEMTUAR BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ MBROJTES PER FLOKE TE TRAJTUAR DHE TE DEMTUAR BIO EARTH

Për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar dhe mbrojtur floket tuaj. Proteinat e grurit forcojnë flokët dhe e mbrojnë atë. Efekti natyral, mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstrakte kamomil dhe ginsegut, proteinat e grurit.

BALSAM RIMINERALIZUES PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH 150 ML

L1,600.00

BALSAM RIMINERALIZUES PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

Rekomandohet pas çdo larjeje, përmban spirulina, një algë e cmuar blu-jeshile me vetitë antioksiduese. I jepin flokëve shume volum pa e renduar ate dhe e mbron nga stresi oksidativ dhe ndotja.

Perbersit funksionale:

Spirulina microalga, Ekstarktet e Moringes, Vajrat esencial të verbenës, livando, Lule rodhe, Ekstraktet e focus( alga kafe e detit) , Centella Aziatika,  Proteinat e grurit.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MASKE RIMINERALIZUESE PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

L1,600.00L1,800.00

MASKE RIMINERALIZUESE PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

Maske e çmuar ri-mineralizuese dhe purifikuese me bazen e  spirulines, mikro-alga blu-jeshile të pasura me minerale, vitamina, proteina dhe substanca antioksidante.

Spirulina ndihmon flokët të qëndrojnë të rinj, dukshëm me të shëndetshëm dhe vitalë.

Formula është e pasuruar me ekstrakte fucus dhe bardana, të njohura për vlerat e tyre të pastrimit dhe detoksifikimit.

Perberes funksionale

Spirulina microalgae, Ekstraktet e Moringes, Vajra esenciale verbena, Livando,  Ekstrakte Fucus(alga kafe deti), Centella, Lule Rodhe, Proteinat e grurit.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SHAMPO NORMALIZUESE PER FLOKE ME YNDYRE DHE TE RENDE BIO EARTH

L1,500.00

SHAMPO NORMALIZUESE PER FLOKE ME YNDYRE DHE TE RENDE BIO EARTH

E realizuar me vajrat esencial  të rozmarinës dhe tea tree oil dhe ekstrakteve bimore purifikuese, pastron ne thellesi butësisht pa I thare flokët.

Normalizon prodhimin e sebumit dhe flokët duken me te lehte dhe me me shkëlqim.

Perberesit funksionale:

Vajra esenciale të mente( peppermint), salvias, rozmarinës, tea tree oil, ekstrakte te camellias, ekstrakte te lule rrodhes, ekstraktet e bardanes dhe  çajit jeshil.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MASKE USHQYESE PER FLOKE TE DEHIDRATUAR ME MAJA DYSHE BIO EARTH 150 ML

L1,600.00L1,800.00

MASKE USHQYESE PER FLOKE TE DEHIDRATUAR ME MAJA DYSHE BIO EARTH

Një maske shume e pasur ushqyese te bazuar në Vaj Argan, Tërshëren dhe Vajra esenciale energjike si limoni dhe eukalipti.

Ushqen dhe mbron flokët duke i bërë ata super të butë

Ndihmon në parandalimin e fijeve  dyshe.

E pershtatshme per te ushqyer dhe hidratuar ne thellesi flokët e thatë, të ashper dhe të shkatrruar

Perberesit funksionale

Vaj Arganit Organik, Protein ate Grurit, Vajra esenciale të eukaliptit, limoni, Ekstraktet e Tërshërës, Gruri i germuar

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SHAMPO HIDRATUESE PER FLOKE TE THATE ME MAJA DYSHE BIO EARTH

L1,500.00

SHAMPO HIDRATUESE  PER FLOKE TE THATE ME MAJA DYSHE BIO EARTH

Formula e butë për kujdesin e flokeve  të thata, të dehidratuara dhe me fije dyshe, të bëra me përbërës natyralë me vetitë hidratuese dhe ushqyese të tilla si tërshëra dhe gruri Gjithashtu keshillohet dhe për përdorim të shpeshtë.

 Perberesit funksionale:

Vajra esenciale të eukaliptit, Ekstrakt TërshërëS, Gruri i germuar, Proteinat e grurit, Panthenol, Limoni

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

KREMI SUN & CITY DEFENCE FYTYRES SPF 50+ PERFECTOR ME NGJYRE 50 ML

L2,500.00

KREMI SUN & CITY DEFENCE

 FYTYRES SPF 50+ PERFECTOR ME NGJYRE

Krem mbrojtes i lartë për fytyrën ndaj diellit me filtra UVA, UVB, IR dhe fotoprotektim BLU RAY.

ANTI AGE, ANTI NJOLLA DHE ANTI POLUTION

Ushqen dhe hidraton intesivisht

Ideale si një bazë përbërëse uniforme për tu përdorur çdo ditë, veçanërisht në qytet për të mbrojtur fytyrën nga rrezet e diellit dhe ndotja metropolitane.

MBROJTJA BLU RAY // ANTIPOLLUTION

MBROJTJE ME SPEKTRUM TIDE GJER 365 DITE TE VITIT
Kremi kundër diellit me bazë natyrale me aktivitet anti-plakje dhe anti-njollë, që mund te vihet 365 ditë në vit, në qytet si në det për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA / UVB / Infrared, nga Blu Rrezet (Tabletët, Telefonat e mençur, kompjuterët) dhe nga ndotja e zonave metropolitane.

KREM DEKONTESTUES PER KONTURIN E SYVE 15 ML

L2,500.00

KREM DEKONTESTUES PER KONTURIN E SYVE

Krem hidratues dhe shfryres specifik për zonën e syve me ekstrakt Aloe me veprim zbutës dhe ekstrakt Zanthoxylum me veprim qetësues.

Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin dhe skuqjen.

Shfryn qeskat e syve dhe rrathet e zinj.

Efekt hidratues, ndricues dhe qetesues

 

KREM ANTIAGE SENSITIVE 50 ML

L2,500.00

KREM ANTIAGE SENSITIVE

Krem ushqyes antiage formuluar për të zvogëluar ndryshimet e lëkurës tipike të lëkurës së ndjeshme falë ekstrakteve të Aloe vera me veprim zbutës dhe Zanthoxylum me veprim qetësues. Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin dhe skuqjen.

Ushqen, hidraton dhe qeteson lekuren rekative.

I përshtatshëm për lëkurë mature, sensitive dhe qe skuqet lehtesisht

100% organik, certifikuar ICEA

XHEL ALOEBASE SENSITIVE 50 ML

L1,500.00L2,000.00

XHEL ALOEBASE SENSITIVE

Xhel sensitive Aloebase është një xhel specifik për lëkurën e papastër, sensitive dhe të ndjeshme. Ideale per lekurat qe kane nevoje per qetesim te menjehershem.

Pa yndyre, absorbohet lehtësisht dhe është i përshtatshëm për lëkurën e yndryshme.

Përmban Aloe Vera, Mallow, Calendula dhe Zanthalene®, një përbërës i patentuar me një veprim qetësues.

KREM SENS ALOEBASE SENSITIVE 50 ML

L2,000.00L2,500.00

KREM SENS ALOEBASE SENSITIVE

E pershtatshme per lekurat sensitive, te ndjeshme, qe skuqen lehtesisht

Krem hidratues dhe ushqyes i bazuar në vajra bimorë. Formulë e krijuar për nevoja specifike të lëkurës së thatë, super sensitive, të ashpër dhe të plasaritur. Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin, skuqjet dhe acarimet

KONCENTRAT PURIFIKUES DAY BY DAY 10 ML

L800.00L1,000.00

KONCENTRAT PURIFIKUES DAY BY DAY

Koncentrat  i ekstrakteve të bimëve me veprim pastrues dhe freskues: Vaj pemes se çajit dhe ekstrakti Salvia kanë një aktivitet antioksidues dhe nxisin një higjienë të thellë, thelbësore për të rivendosur ekuilibrin e lëkurave te papastra.

KREM PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY 50 ML

L2,000.00

KREM PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY

E pershtatshme per lekurat e papastra/mikse mikes yndyrshme

Kjo krem vegan, hidratues, qartëson lëkurën e papastër dhe te yndyrshme.

Ka një cilësi shumë të lehtë-peshë, një pH prej 4,5 dhe thithet shume shpejt.

Me vlerat e saj freskuese dhe antibakteriale ndihmon në rindërtimin e barrierës hidratuese të lëkurës, për lëkurë dukshëm më të bukur. Vlerat e saj  e bëjnë këtë produkt ideal si një bazë për make-up. 

Matifikon ngjyrën
Redukton pikat e zeza dhe puçrrat e fytyres

 

XHEL PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY 50 ML

L1,800.00L2,000.00

XHEL PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY

Një formule xhel e  lehtë dhe shume e shpejt ne perthithje.

I jep  fytyrës tuaj një ndjenjë freskie dhe hidratimi.

Falë veprimit të ekstrakteve të Rosemarine, Salvias dhe Serenoa, është ideale për lëkurat e papastra dhe te yndryshme

Ideale per moshat e reja

UJE MISHELAR ALOE VERA 200 ML

L1,500.00

UJE MISHELAR ALOE VERA

Pastrues delikat per fytyren. Pastron en thellesi dhe  largon tualetin

. E fresket dhe zbutese,

I jep lekures nje ndjesi freskie zbutjeje dhe pastertie. Nuk kerkon shpelarje.

Permban: Aloe Vera 60%, Kamomil, Tershere

INTIMO SOAP ALOEVERA 250 ML

L1,400.00

INTIMO SOAP ALOEVERA

Hidratues dhe Freskues

Zbutes dhe delikat mbi lekuren

Dermatologjikisht I testuar.

Permban: Ekstrakt Aloe Vera bio 50%, Vaj Luledielli bio, Ekstrakt te Avene-s bio, Ekstrakt te Biankospinos bio, pantenol.

KREM MBROJTES ME OKSID ZINKU SENSITIVE 100 GR

L1,200.00L1,500.00

Krem perfekt I bute mbrojtes . E sigurt dhe efikase fale prezences se larte te oksidit te zinkut. Mbron nga skuqja dhe nga carja e lekures delikate dhe te ndjeshme fale aksionit zbutes qe ky krem ka. Lehtesisht e aplikueshme, fomon mbi lekure nje shtrese te holl zbutese dhe mbrojtese. Mbron dhe qeteson lekuren e skuqur te sapolindurit dhe te femijes duke lejuar rigjenerimin e shpejt te lekures. Keshillohet perdorimi I saj tek lekurat lehtesisht te irritueshme per shkak te depilimit, skuqjes, kruarjes, pucrave, pickimeve, irritimeve. E testuar per nikel.

ALOE VERA XHEL RIGJENERUES 96% 250 ML

L1,800.00L2,000.00

ALOE VERA XHEL RIGJENERUES 96%

Hidratim Intensiv.

Xhel me aksion intensiv I realizuar me xhel aloe vera biologjik I pasur me ekstrakte vegjetale, alga dhe uje detar.

Hidraton ne thellesi, rregullon rigjenerimin e lekures dhe favorizon rregullimin fiziologjik te lekures.