BIO EARTH – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

BIO EARTH

Showing all 37 results

VITAMIN E 2% 15 ML

L1,300.00

Serum ushqyes për përdorim të përditshëm

Ideale për lëkurë normale, të thatë dhe mature

Nxit elasticitetin

I pasur me antioksidantë

Solucion i përqendruar i Vitaminës E 2% (Tokoferol) në një bazë aktive me vaj organik Argan.

Vitamina E është një vitaminë e tretshme që vlerësohet në kozmetikë për vetitë e saj ushqyese, forcuese të elasticitetit dhe antioksiduese. Serumi përmban 2% të vitaminës E të futur në një përzierje te vajit te arganit. Vitamina E e përdorur është acetat tokoferil i stabilizuar që aktivizohet vetëm në kontakt me lëkurën. Përmirëson fytyrën, promovon hidratimin, kundërvepron me shenjat e plakjes së lëkurës dhe neutralizon radikalet e lira. Vitamina E përdoret shpesh për të trajtuar shenjat dhe njollat

Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që mund të jetë efektiv në zvogëlimin e dëmtimit UV në lëkurë. Vitamina E ndihmon në riparimin e qelizave të dëmtuara të lëkurës, duke e bërë kështu lëkurën tuaj me të bukur dhe të lirë nga çdo njollë. Njollat ​​e errëta në fytyrën tuaj dhe pjesët e tjera të trupit zhduken kur vaji i vitaminës E aplikohet.

Substancat funksionale

Vitamina E 2%

 

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika mëngjes dhe mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në një krem ​​bazë për tu aplikuar në lëkurën e pastruar.

 

 

PEPTIDE + HIBISCUS 2% 15 ML

L1,300.00

Serum I përqendruar me efekt stimulues në prodhimin e kolagjenit

Solucion i përqendruar i 2% peptideve të farës së hibiskusit në një bazë aktive me lëng organik Aloe vera dhe Acid hyaluronik të fermentimit natyror.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës

Smooths & plumps

Nxit elasticitetin e lëkurës

Permiresojne barrieren e lekures

Reduktojne rrudhat. Kolagjeni mund të shëndoshë lëkurën dhe buzët dhe kur lëkura është më e fortë dhe e shendoshe, rrudhat dhe vijat e holla do të jenë më pak të dukshme.

Lëkurë më elastike.

Lehtëson inflamacionin.

Pastron lekuren nga “breakouts”

Peptidet janë blloqet ndërtuese të kolagjenit dhe fibrave të elastinës që gjenden në lëkurën tone. Ato janë zinxhirë të shkurtër të aminoacideve dhe mund t’i thonë trupit të prodhojë edhe më shumë kolagjen. Peptidet ndihmojnë në zvogëlimin e shfaqjes së vijave të holla dhe rrudhave. Përdorimi i një serumi që përmban peptide mund të çojë në një lëkurë më të fortë, me pamje më të re dhe më pak thyerje/breakouts

Substancat funksionale

Farat e hibiskusit

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika mëngjes dhe mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në një krem ​​bazë për tu aplikuar në lëkurën e pastruar.

 

SERUM KAFEINE & GINSENG 3% 15 ML

L1,300.00

Serum tonifikues i lëkurës për fytyrën dhe konturet e syve

Nje serum aktiv  i përqendruar me 2% kafeinë dhe 1% ekstrakt organik xhinseng në një bazë aktive të Aloe vera organike dhe Acidit hialuronik nga fermentimi natyror.

Perfekt per te githe lekuren, sidomos per pjesen e syve. Për lëkurë normale, mature dhe rrathët e errët

Qetëson dhe stimulon

Nxit elasticitetin e lëkurës

Certifikuar AIAB, Vegan, Nikeli i testuar

Kafeina, ngushton enët e gjakut dhe ndihmon në uljen e inflamacionit dhe fryrjeve. Ajo forcon dhe shkëlqen lëkurën, duke zvogëluar rrudhat. Kafeina është një vazokonstriktor që do të thotë se ngushton enët e gjakut, duke zvogëluar fryrjen e lëkurës. Ka një efekt anti-inflamator dhe ndihmon për të qetësuar lëkurën dhe për të ulur skuqjen e lëkurës sidomos ata me rosacea. Kafeina ka efektet qetësuese, përfitimet kundër plakjes, vitamina B-3 për kancerin e lëkurës, kunder Inflamacion, trajtimi i akneve, rrathet e errëta te syve

Xhinseng është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B (përshëndetje, niacinamide dhe panthenol!), Të cilat ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta dhe ekuilibrojnë nivelet e hidratimit dhe hidratimit në lëkurë dhe barrierën e saj. Kjo e bën përbërësin ideal për ata me lëkurë të stresuar, të prirur për puçrra ose të ndjeshme.

Perberes funksionale

Kafeina, xhensen

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika në lëkurën e pastruar në mëngjes dhe në mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në kremin bazë. Mund të aplikohet në zonën e konturit të syve

KREM DIELLI SPF30 BIO EARTH 150 ML

L2,500.00

Krem kundër diellit SPF 30 i formuluar me përbërës të rritur organikisht si lëngu Aloe Vera, ekstrakti i rrushit te kuq, avokado dhe Jojoba. I përshtatshëm për lëkurë të lehtë dhe tashmë i ekspozuar në diell, siguron mbrojtje nga rrezet UVB dhe UVA.

 

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme. Pa aromat e shtuara sintetike.

Nikeli testoi <1 ppm

Të gjitha produktet janë të pasuruara me një kompleks të vetive antioksiduese të njohura për të mbështetur më mirë lëkurën gjatë dhe pas ekspozimit në diell. Në përputhje me ligjin Hawaii për mbrojtjen e mirëqenies së gumës koralore.

KREM DIELLI SPF50+ REZISTENT NDAJ UJIT 150 ML

L2,700.00

Krem dielli SPF 50+ i përshtatshëm për lëkure te hapur dhe të ndjeshme dhe për ekspozimin e parë në diell.

Formuluar me Chlorella, vajra bimorë ushqyes dhe ekstrakte botanike me veprim hidratues, është i përshtatshëm për të gjithë familjen falë formulimit të tij rezistent ndaj ujit. Mbron nga rrezatimi UVA dhe UVB, duke ndihmuar në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

Pa aromat e shtuara sintetike.

Nikeli testoi <1 ppm

KREM FYTYRE SPF 50+ KERPUDHA REISHI DHE ALOE VERA SUN DEFENCE 50 ML

L2,500.00
Kremi diellit inovator me mbrojtje shume te larte me bazë natyrale me veprim ANTI PLAKJE, ANTI-NJOLLE dhe ANTI POLUTION që do të mund te vihet 365 ditë në vit, në qytet si dhe në det për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA / UVB / RREZET INFRA TE KUQE(IR), NGA RREZET BLU (Tablets, Telefonat Smart dhe kompjuterët) dhe ndotja e zonave metropolitane. . .
🌞Formulohet me ekstraktet e kërpudhave Reishi, Aloe vera dhe me përbërës inovativ që kundershtojne shenjat e plakjes dhe formimin e njollave kafe
🌞Krem fytyre diellor me aktivitet anti-moshe dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezet e diellit në det dhe në male. .
🌞E bërë me filtra fotostabile, mbron fytyrën duke promovuar një ngjyre të sigurtë dhe afatgjatë. Formulohet me ekstrakte te kërpudhave Reishi, Superfoods dhe përbërës aktivë shume innovator që kundershtojne dukshmërinë e shenjave të plakjes dhe formimin e njollave ngjyrë kafe.
.
🌞Kërpudhat Reishi mund të ndihmojnë jo vetëm në dhënien e lëkurës së butë, por gjithashtu mund të ndihmojnë në forcimin e lëkurës ndaj të gjitha llojeve të problemeve tipike të lëkurës si (aknet, pika te zeza, acarime dhe më shumë).
.
🌞 E pasur me vajra të çmuara dhe ekstrakte botanike, mban lëkurën super te hidratuar, parandalon dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Lehtë për t’u përhapur, nuk lë ngjyre të bardhë.
🌞Perberesit funksional:
Kërpudha Reishi, Caji Jeshil , Aloe Vera , Vaj Luledielli , Vitaminë E, Helichrysum , Lumicease®.
🌞Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi produkti në lëkurë para ekspozimit të diellit. Përsëriteni shpesh aplikimin për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas larjes ne det.🌞🌞

KREM DIELLI SPF50 CONSHO BIO EARTH 100 ML

L2,800.00

Krem per fytyren hidratues kunder diellit me SPF50, me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe IR për një mbrojtje të trefishtë. I çertifikuar nga BIO ECO dhe i dizenjuar me vëmendjen më të madhe për lëkurën dhe mjedisin. Ofron mbrojtje të spektrit të gjerë SPF 50 me mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB përmes përdorimit të vetëm filtrave minerale më të mëdha se 0,1 μm

Formulohet me ekstraktet e kërpudhave Reishi, Aloe vera, rrush I kuq organic, kerpudha reishi, ekstrakt kiwi dhe me përbërës inovativ që kundershtojne shenjat e plakjes dhe formimin e njollave kafe

Krem fytyre diellor me aktivitet anti-moshe dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezet e diellit në det dhe në male. E bërë me filtra fotostabile, mbron fytyrën duke promovuar një ngjyre të sigurtë dhe afatgjatë. Formulohet me ekstrakte te kërpudhave Reishi, Superfoods dhe përbërës aktivë shume innovator që kundershtojne dukshmërinë e shenjave të plakjes dhe formimin e njollave ngjyrë kafe. E pasur me vajra të çmuara dhe ekstrakte botanike, mban lëkurën super te hidratuar, parandalon dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Lehtë për t’u përhapur, nuk lë ngjyre të bardhë.

Perberesit funksional:

Aloe vera, ekstrakt çaji jeshil, rrush I kuq organike e kuqe, vaj kokosi, ekstrakt kerpudhes, ekstrakt kiwi

Oksid zoniku & Titanium diokside

Kremrat mbrojtës ndaj diellit Consho janë bërë vetëm me filtra fizikë (pa filtra kimikë) dhe përbërës nga bujqësia organike, te lehtë për tu përhapur, ato janë formuluar sipas Protokollit të Hawaii në përputhje me perdorimin e produkteve diellore për mbrojtjen e ekosistemeve detare

 

BALSAM ANTI FRIZZ PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH 150 ML

L1,500.00
Balsam jep flokë të butë dhe te ndritshem, eshte kundër frizzit.
 🍃E realizuar  me përbërës ushqyes bimor si Vaj Jojoba dhe Vaj Niauli dhe Vajra esenciale Bergamote për një veprim tonifikues dhe vitalitet. Kacurrelat do të duken me te butë dhe me me ndricim
🍃Perbersit  funksionale
Vaj Jojoba, Vajra esenciale të niauli, bergamot, ekstraktet e çajit të gjelbër, tërshëra, gruri i germuar.
🍃Mënyra e përdorimit
Aplikoni produktin në flokë të lagur, sidomos në majat e tij dhe masazh të butësisht. Lëreni për 1-2 minuta, pastaj shpelajeni

SHAMPO ANTI FRIZZ PER KACURRELA DHE ONDE BIO EARTH 250 ML

L1,500.00
Keni floke te holle, te drejte e pa volum?  Shampo No Frizz Bio Earth ju dhuron flokeve tuaj volum te menjehershem, jep dendesi rrenjes se flokut, floku duket me i dendur dhe me me.jete, e zbut dhe e ushqen kacurrelin duke i dhene formen e duhur
🍃Shampo hidratuese dhe ushqyese me ekstrakte botanike dhe vajra esenciale të studiuara posaçërisht për të pastruar flokët me kaçurrela dhe me onde. Vajrat esenciale të niaulit dhe bergamotit të kombinuara me ekstrakt e  çajit jeshil I japing flokut shkëlqim dhe lehtesi.
🍃Perberesit funksionale:
Vajra esenciale të bergamotit, niauli, ekstrakte çaji jeshil, ekstrakte te camellias, tërshëra, vajin e fares se grurit, panthenol.
💕Mënyra e përdorimit
Butësisht masazhini shampon mbi flokët dhe kokën e lagur, pastaj shpelajeni. Përsëriteni nëse është e nevojshme.
.

SERUM FORCUES BIO EARTH 50 ML

L1,500.00
SERUMI FORCUES PER FLOKE TE DOBET DHE TE HOLLE  BIO EARTH
.
🌿Serum me veprim tonifikues, rigjenerues dhe energjik për flokë të dobët, te holle dhe te rralluar.
🌱Rigjeneron flokun duke e lene te bute si mendafsh
🌱Ndalon renien e flokut
🌱Stimulon rritjen e flokut te ri dhe te shendetshem
🌱Forcon rrenjen qe ne thellesi te skalpit
🌱Jep shkelqim dhe butesi
🌱

SHAMPO FORCUESE BIO EARTH 250 ML

L1,600.00
SHAMPO FORCUESE PER FLOKE TE DOBET DHE TE HOLLE- BIO EARTH
Formula e butë për pastrimin e flokëve të dobët. Përmban vaj esenciale të njohur për veprim tonik dhe ekstrakt ivy që i jep vitalitet dhe energji skalpit.
Forcon rrenjen
Rrit mikroqarkullimin e skalpit duke promovuar rrenje te shendetshme
Shton rezistencen e folikules se flokut duke ndaluar renien e dukshme te flokut
Hidraton ne thellesi, duke ndihmuar ne trashjen e flokut
Jep shkelqim dhe vitalitet flokut
Rigjeneron rrenjen duke stimuluar rritjen e flokeve te rinj
Perberesit funksionale:
Vajra esenciale të rosemarines dhe eukaliptit, ekstraktet sojes, dredhkë, rozmarinë, scutellaria, urtë; proteina gruri, gruri germinated.

SHAMPO ANTIOKSIDANTE 250 ML

L1,600.00
SHAMPO ANTIOKSIDANTE -PER TE GJITHA TIPET E FLOKEVE .
Shampo ri-mineralizuese e pershtshme për larjen e shpeshtë të të gjitha llojeve të flokëve. Nje shampo super e  pasur me vitamina, minerale dhe proteina .
Spirulina, algat e pasura me minerale, proteina, vitamina dhe antioksidantë, ndihmojne për të luftuar efektet e stresit oksidativ dhe mbron flokët nga agresionet e jashtme dhe ndotja.
 Proteinat dhe antioksidantet ju falin flokeve shum shendet dhe shkelqim
Forcojne floket ne rrenje dhe hidraton ne gjatesi
Stimulon rrritjen 🍁Shton volumin 🍁Paradalon demet e shkatuara nga dielli, i nxehti, piastra dhe tharesja
Floku eshte plot shkelqim, jete dhe i rigjeneruar
Perberesit  funksionale:
Microalgae Spirulina, Ekstraktet e Moringës, Lule Rodhe, Centella, Fucus, Vajra esenciale të verbenës, Livando,  Proteinat e grurit.

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,050.00L4,500.00

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT

Surumi ne formen e xhelit ka nje perqindje te larte te jargeve te kermillit, afersisht 96% te saj ne perberjen e ketij surumi te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, xhel aloe vera, acid ialironik natyral, ekstrakt te xhinseng, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te echinaceas, ekstrakt te akilleas.

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,050.00L4,500.00

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi per konturin e syve eshte nje krem qe ne permbajtjen e tij ka nje perberje shume fine dhe te rafinuar qe sherben per konturin e syve per hidratimin dhe efektin lift te tyre.

Permban nje ekstrakt te jargeve te kermillit afersisht 78% te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane, me acid ialuronik te seleksionuar nga ekstrakte botanike biologjike.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Jarget e kermillit kryejne nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe zbutes duke lejuar ne kete menyre nje progres rigjenerues.

Jarga e kermillit kryen nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe shtendoses duke lejuar ne kete menyre indet ne zonen e konturit te syve te krijoj nje efekt lifting. Acidi ialuronik favorizon hidratimin kryesore dhe fale vetive te tij, lejon lekuren te jete me elastike dhe me e bute.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, allantoina vegjetale, ekstrakt kamomile, acid ialuronik, vitaminen E, ekstrakt te hamamelisit.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML

L3,780.00L4,200.00

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi I lehte shume I thjesht per tu perthithur nga lekura dhe ka nje baze te 79% te jargeve te kermillit te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane. 

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

I jep ton lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve.

Sekrecioni i prodhuar nga kërmijtë,është i pasur me proteina, të cilat stimulojnë procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës.

Jarga e kërmillit mban fytyrën tuaj të shëndetshme dhe gjithashtu përmirëson funksionet e qelizave me ndihmën e antioksidantëve.

Heq në mënyrë natyrore shenjat nga puçrrat Parandalon dëmtimet e diellit dhe parandalon plakjen e parakohshme të lekures.

Përshpejton rinovimin e qelizave të dëmtuara dhe shkakton rigjerimim të shpejtë të lëkurës pas shërimit të plagëve. Mbyll poret e hapura. Restauron elasticitetin e lëkurës dhe kjo kuron jo vetëm rrudhat, por gjithashtu edhe vragat sipërfaqësore dhe ato të thella. 

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te avenes, acid ialuronik natyral, allantoina, vitamin E.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML

L3,780.00L4,200.00

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES

Kremi Loom Zbardhues eshte i pasur dhe i duhur per lekurat e thata dhe per lekurat normale , fale formules innovative, me baze te jargeve te kermillit (Helix Aspersa Muller) dhe nga perberes biologjik te Ipokastanos, kamomiles, limonit, amamelides, qe I jep lekures nje aspekt ndricues.

Ekstrakti I giglios marine (pancratium maritimum) vepron mbi fillesen e njollave, duke rregulluar prodhimin e duhur te melanines dhe duke e ndihmuar pakesimin e tyre, duke permiresuar gradualisht aspektin estetik.

Njollat e lekures ose me sakte pikat e erreta ose keqformime te ndryshme te njollave ne lekure jane probleme te lekures qe jane te dukshme estetikisht me sy te lire, ne zona te lekures me nje ngjyre jo homogjene. Ato jane keratinocyte (qelizat kryesore te lekures), pjese te melanines dhe nga melenocite “iper-aktive”.

Jane karakteristika te lekurave madhore ose te demtuara nga ekspozimi I tepert kundrejt rrezeve diellore, ose karakteristike e lekurave qe kane akumuluar nje stres te tepert.

Studimet e fundit kane demostruat qe ne formimin dhe ne zhvillimin e njollave te lekures jane te perfshira dy faktore kryesore:

-Aksioni I molekulave te gjeneruara nga stresi endogjen

-Aksioni I neuropeptideve (molekula te vogla te proteinave, te cliruara nga qelizat nervore ne momentin e stimulimit)

Rezultati final me perdorimin e Loom Kremit zbardhues me ekstrakt te giglios marine pengon melaninogjenezen e krijuar nga stresi endogjenik.

  I Certifikuar Eco-Bio ICEA (I testuar dermatologjikisht)

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

SERUM REBALANCUES PER SKALP DELIKAT DHE ME ZBOKTH BIO EARTH 50ML

L1,600.00

SERUM REBALANCUES PER SKALP DELIKAT DHE ME ZBOKTH BIO EARTH

Serum zbutës dhe pastrues me rodhe, hithër dhe vajra esenciale të rozmarinës dhe salvias për të zbutur ndjesinë e kruajtjes dhe papërsosmëritë e zbokthit.

Jo i yndyrshëm.

Përdorimi i përditshëm dhe i vazhdueshëm rekomandohet për të paktën 1-3 muaj.

Perbersit  funksionale: Vajra esenciale të eukaliptit, Salvias, Ekstraktit të bardanes, Rozmarinë, Hithrës.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MOUSSE FIKSUES PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH

L1,700.00

MOUSSE FIKSUES PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH

Shkume fiksuese per floke karruel  me çaj jeshil, tërshërë dhe grurë me  veprimim  fiksues dhe modelues.

Rregullon dhe modelon kacurrelat pa I renduar për një rezultat të disiplinuar dhe natyral. Mban gjate kacurrelat tuaja

Perberesit funksionale

Ekstraktet e tersheres, Caji Jeshil; Gruri i Germinated, panthenol.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH

Produkti i formuluar me proteinat e grurit, tersheres  dhe çaj jeshil për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar, mbrojtur dhe ringjallur mbajtjen e flokeve.

Ndihmon në rregullimin dhe formimin e kacurrelave duke i  lënë floket të butë dhe natyral. Mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstraktet e Tersheres, Caji Jeshil, Gruri i Germuar.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SPRAJ MBROJTES PER FLOKE TE TRAJTUAR DHE TE DEMTUAR BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ MBROJTES PER FLOKE TE TRAJTUAR DHE TE DEMTUAR BIO EARTH

Për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar dhe mbrojtur floket tuaj. Proteinat e grurit forcojnë flokët dhe e mbrojnë atë. Efekti natyral, mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstrakte kamomil dhe ginsegut, proteinat e grurit.

BALSAM RIMINERALIZUES PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH 150 ML

L1,600.00

BALSAM RIMINERALIZUES PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

Rekomandohet pas çdo larjeje, përmban spirulina, një algë e cmuar blu-jeshile me vetitë antioksiduese. I jepin flokëve shume volum pa e renduar ate dhe e mbron nga stresi oksidativ dhe ndotja.

Perbersit funksionale:

Spirulina microalga, Ekstarktet e Moringes, Vajrat esencial të verbenës, livando, Lule rodhe, Ekstraktet e focus( alga kafe e detit) , Centella Aziatika,  Proteinat e grurit.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MASKE RIMINERALIZUESE PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

L1,600.00L1,800.00

MASKE RIMINERALIZUESE PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

Maske e çmuar ri-mineralizuese dhe purifikuese me bazen e  spirulines, mikro-alga blu-jeshile të pasura me minerale, vitamina, proteina dhe substanca antioksidante.

Spirulina ndihmon flokët të qëndrojnë të rinj, dukshëm me të shëndetshëm dhe vitalë.

Formula është e pasuruar me ekstrakte fucus dhe bardana, të njohura për vlerat e tyre të pastrimit dhe detoksifikimit.

Perberes funksionale

Spirulina microalgae, Ekstraktet e Moringes, Vajra esenciale verbena, Livando,  Ekstrakte Fucus(alga kafe deti), Centella, Lule Rodhe, Proteinat e grurit.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SHAMPO NORMALIZUESE PER FLOKE ME YNDYRE DHE TE RENDE BIO EARTH

L1,500.00

SHAMPO NORMALIZUESE PER FLOKE ME YNDYRE DHE TE RENDE BIO EARTH

E realizuar me vajrat esencial  të rozmarinës dhe tea tree oil dhe ekstrakteve bimore purifikuese, pastron ne thellesi butësisht pa I thare flokët.

Normalizon prodhimin e sebumit dhe flokët duken me te lehte dhe me me shkëlqim.

Perberesit funksionale:

Vajra esenciale të mente( peppermint), salvias, rozmarinës, tea tree oil, ekstrakte te camellias, ekstrakte te lule rrodhes, ekstraktet e bardanes dhe  çajit jeshil.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MASKE USHQYESE PER FLOKE TE DEHIDRATUAR ME MAJA DYSHE BIO EARTH 150 ML

L1,600.00L1,800.00

MASKE USHQYESE PER FLOKE TE DEHIDRATUAR ME MAJA DYSHE BIO EARTH

Një maske shume e pasur ushqyese te bazuar në Vaj Argan, Tërshëren dhe Vajra esenciale energjike si limoni dhe eukalipti.

Ushqen dhe mbron flokët duke i bërë ata super të butë

Ndihmon në parandalimin e fijeve  dyshe.

E pershtatshme per te ushqyer dhe hidratuar ne thellesi flokët e thatë, të ashper dhe të shkatrruar

Perberesit funksionale

Vaj Arganit Organik, Protein ate Grurit, Vajra esenciale të eukaliptit, limoni, Ekstraktet e Tërshërës, Gruri i germuar

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SHAMPO HIDRATUESE PER FLOKE TE THATE ME MAJA DYSHE BIO EARTH

L1,500.00

SHAMPO HIDRATUESE  PER FLOKE TE THATE ME MAJA DYSHE BIO EARTH

Formula e butë për kujdesin e flokeve  të thata, të dehidratuara dhe me fije dyshe, të bëra me përbërës natyralë me vetitë hidratuese dhe ushqyese të tilla si tërshëra dhe gruri Gjithashtu keshillohet dhe për përdorim të shpeshtë.

 Perberesit funksionale:

Vajra esenciale të eukaliptit, Ekstrakt TërshërëS, Gruri i germuar, Proteinat e grurit, Panthenol, Limoni

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

KREMI SUN & CITY DEFENCE FYTYRES SPF 50+ PERFECTOR ME NGJYRE 50 ML

L2,500.00

KREMI SUN & CITY DEFENCE

 FYTYRES SPF 50+ PERFECTOR ME NGJYRE

Krem mbrojtes i lartë për fytyrën ndaj diellit me filtra UVA, UVB, IR dhe fotoprotektim BLU RAY.

ANTI AGE, ANTI NJOLLA DHE ANTI POLUTION

Ushqen dhe hidraton intesivisht

Ideale si një bazë përbërëse uniforme për tu përdorur çdo ditë, veçanërisht në qytet për të mbrojtur fytyrën nga rrezet e diellit dhe ndotja metropolitane.

MBROJTJA BLU RAY // ANTIPOLLUTION

MBROJTJE ME SPEKTRUM TIDE GJER 365 DITE TE VITIT
Kremi kundër diellit me bazë natyrale me aktivitet anti-plakje dhe anti-njollë, që mund te vihet 365 ditë në vit, në qytet si në det për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA / UVB / Infrared, nga Blu Rrezet (Tabletët, Telefonat e mençur, kompjuterët) dhe nga ndotja e zonave metropolitane.

KREM DEKONTESTUES PER KONTURIN E SYVE 15 ML

L1,800.00L2,500.00

KREM DEKONTESTUES PER KONTURIN E SYVE

Krem hidratues dhe shfryres specifik për zonën e syve me ekstrakt Aloe me veprim zbutës dhe ekstrakt Zanthoxylum me veprim qetësues.

Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin dhe skuqjen.

Shfryn qeskat e syve dhe rrathet e zinj.

Efekt hidratues, ndricues dhe qetesues

 

KREM ANTIAGE SENSITIVE 50 ML

L2,500.00

KREM ANTIAGE SENSITIVE

Krem ushqyes antiage formuluar për të zvogëluar ndryshimet e lëkurës tipike të lëkurës së ndjeshme falë ekstrakteve të Aloe vera me veprim zbutës dhe Zanthoxylum me veprim qetësues. Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin dhe skuqjen.

Ushqen, hidraton dhe qeteson lekuren rekative.

I përshtatshëm për lëkurë mature, sensitive dhe qe skuqet lehtesisht

100% organik, certifikuar ICEA

XHEL ALOEBASE SENSITIVE 50 ML

L1,500.00L2,000.00

XHEL ALOEBASE SENSITIVE

Xhel sensitive Aloebase është një xhel specifik për lëkurën e papastër, sensitive dhe të ndjeshme. Ideale per lekurat qe kane nevoje per qetesim te menjehershem.

Pa yndyre, absorbohet lehtësisht dhe është i përshtatshëm për lëkurën e yndryshme.

Përmban Aloe Vera, Mallow, Calendula dhe Zanthalene®, një përbërës i patentuar me një veprim qetësues.

KREM SENS ALOEBASE SENSITIVE 50 ML

L2,000.00L2,500.00

KREM SENS ALOEBASE SENSITIVE

E pershtatshme per lekurat sensitive, te ndjeshme, qe skuqen lehtesisht

Krem hidratues dhe ushqyes i bazuar në vajra bimorë. Formulë e krijuar për nevoja specifike të lëkurës së thatë, super sensitive, të ashpër dhe të plasaritur. Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin, skuqjet dhe acarimet

KONCENTRAT PURIFIKUES DAY BY DAY 10 ML

L800.00L1,000.00

KONCENTRAT PURIFIKUES DAY BY DAY

Koncentrat  i ekstrakteve të bimëve me veprim pastrues dhe freskues: Vaj pemes se çajit dhe ekstrakti Salvia kanë një aktivitet antioksidues dhe nxisin një higjienë të thellë, thelbësore për të rivendosur ekuilibrin e lëkurave te papastra.

KREM PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY 50 ML

L2,000.00

KREM PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY

E pershtatshme per lekurat e papastra/mikse mikes yndyrshme

Kjo krem vegan, hidratues, qartëson lëkurën e papastër dhe te yndyrshme.

Ka një cilësi shumë të lehtë-peshë, një pH prej 4,5 dhe thithet shume shpejt.

Me vlerat e saj freskuese dhe antibakteriale ndihmon në rindërtimin e barrierës hidratuese të lëkurës, për lëkurë dukshëm më të bukur. Vlerat e saj  e bëjnë këtë produkt ideal si një bazë për make-up. 

Matifikon ngjyrën
Redukton pikat e zeza dhe puçrrat e fytyres

 

XHEL PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY 50 ML

L1,800.00L2,000.00

XHEL PER FYTYREN PURIFIKUES DAY BY DAY

Një formule xhel e  lehtë dhe shume e shpejt ne perthithje.

I jep  fytyrës tuaj një ndjenjë freskie dhe hidratimi.

Falë veprimit të ekstrakteve të Rosemarine, Salvias dhe Serenoa, është ideale për lëkurat e papastra dhe te yndryshme

Ideale per moshat e reja

UJE MISHELAR ALOE VERA 200 ML

L1,500.00

UJE MISHELAR ALOE VERA

Pastrues delikat per fytyren. Pastron en thellesi dhe  largon tualetin

. E fresket dhe zbutese,

I jep lekures nje ndjesi freskie zbutjeje dhe pastertie. Nuk kerkon shpelarje.

Permban: Aloe Vera 60%, Kamomil, Tershere

INTIMO SOAP ALOEVERA 250 ML

L1,400.00

INTIMO SOAP ALOEVERA

Hidratues dhe Freskues

Zbutes dhe delikat mbi lekuren

Dermatologjikisht I testuar.

Permban: Ekstrakt Aloe Vera bio 50%, Vaj Luledielli bio, Ekstrakt te Avene-s bio, Ekstrakt te Biankospinos bio, pantenol.

KREM MBROJTES ME OKSID ZINKU SENSITIVE 100 GR

L1,200.00L1,500.00

Krem perfekt I bute mbrojtes . E sigurt dhe efikase fale prezences se larte te oksidit te zinkut. Mbron nga skuqja dhe nga carja e lekures delikate dhe te ndjeshme fale aksionit zbutes qe ky krem ka. Lehtesisht e aplikueshme, fomon mbi lekure nje shtrese te holl zbutese dhe mbrojtese. Mbron dhe qeteson lekuren e skuqur te sapolindurit dhe te femijes duke lejuar rigjenerimin e shpejt te lekures. Keshillohet perdorimi I saj tek lekurat lehtesisht te irritueshme per shkak te depilimit, skuqjes, kruarjes, pucrave, pickimeve, irritimeve. E testuar per nikel.

ALOE VERA XHEL RIGJENERUES 96% 250 ML

L1,800.00L2,000.00

ALOE VERA XHEL RIGJENERUES 96%

Hidratim Intensiv.

Xhel me aksion intensiv I realizuar me xhel aloe vera biologjik I pasur me ekstrakte vegjetale, alga dhe uje detar.

Hidraton ne thellesi, rregullon rigjenerimin e lekures dhe favorizon rregullimin fiziologjik te lekures.