Sensitive – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Sensitive

Showing all 5 results

KREM DEKONTESTUES PER KONTURIN E SYVE 15 ML

L1,800.00L2,500.00

KREM DEKONTESTUES PER KONTURIN E SYVE

Krem hidratues dhe shfryres specifik për zonën e syve me ekstrakt Aloe me veprim zbutës dhe ekstrakt Zanthoxylum me veprim qetësues.

Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin dhe skuqjen.

Shfryn qeskat e syve dhe rrathet e zinj.

Efekt hidratues, ndricues dhe qetesues

 

KREM ANTIAGE SENSITIVE 50 ML

L2,500.00

KREM ANTIAGE SENSITIVE

Krem ushqyes antiage formuluar për të zvogëluar ndryshimet e lëkurës tipike të lëkurës së ndjeshme falë ekstrakteve të Aloe vera me veprim zbutës dhe Zanthoxylum me veprim qetësues. Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin dhe skuqjen.

Ushqen, hidraton dhe qeteson lekuren rekative.

I përshtatshëm për lëkurë mature, sensitive dhe qe skuqet lehtesisht

100% organik, certifikuar ICEA

XHEL ALOEBASE SENSITIVE 50 ML

L1,500.00L2,000.00

XHEL ALOEBASE SENSITIVE

Xhel sensitive Aloebase është një xhel specifik për lëkurën e papastër, sensitive dhe të ndjeshme. Ideale per lekurat qe kane nevoje per qetesim te menjehershem.

Pa yndyre, absorbohet lehtësisht dhe është i përshtatshëm për lëkurën e yndryshme.

Përmban Aloe Vera, Mallow, Calendula dhe Zanthalene®, një përbërës i patentuar me një veprim qetësues.

KREM SENS ALOEBASE SENSITIVE 50 ML

L2,000.00L2,500.00

KREM SENS ALOEBASE SENSITIVE

E pershtatshme per lekurat sensitive, te ndjeshme, qe skuqen lehtesisht

Krem hidratues dhe ushqyes i bazuar në vajra bimorë. Formulë e krijuar për nevoja specifike të lëkurës së thatë, super sensitive, të ashpër dhe të plasaritur. Përmirëson dukshëm kushtet estetike, duke zvogëluar tensionin, skuqjet dhe acarimet

KREM MBROJTES ME OKSID ZINKU SENSITIVE 100 GR

L1,200.00L1,500.00

Krem perfekt I bute mbrojtes . E sigurt dhe efikase fale prezences se larte te oksidit te zinkut. Mbron nga skuqja dhe nga carja e lekures delikate dhe te ndjeshme fale aksionit zbutes qe ky krem ka. Lehtesisht e aplikueshme, fomon mbi lekure nje shtrese te holl zbutese dhe mbrojtese. Mbron dhe qeteson lekuren e skuqur te sapolindurit dhe te femijes duke lejuar rigjenerimin e shpejt te lekures. Keshillohet perdorimi I saj tek lekurat lehtesisht te irritueshme per shkak te depilimit, skuqjes, kruarjes, pucrave, pickimeve, irritimeve. E testuar per nikel.