KHADI – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KHADI

Showing all 29 results

BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI 200 ML

L1,800.00

IDEAL PER FLOKE NORMALE, TE THATE DHE KACURRELE

SHTON VOLUMIN DHE BUTESINE E FLOKUT

RRIT MENAXHIMIN E FLOKUT

Nje balsam fantastik me kokos dhe shikakai, sekreti i këtij kremi  magjik qendron ne ekstraktet e bimëve medicinale indiane të zgjedhura me dorë. Elixiri i Kokosit Shikakai është rezultat i bimeve të perziera butësisht mbi një zjarr të hapur në një proces tradicional sipas formulave antike Ayurvedic.

Ju do të ndjeni flokët tuaj te përkëdhelen nga hidratimi i  butë dhe velvet sapo të aplikohet. Edhe fijet dyshe dhe flokët e thatë janë të kapsuluara me hidratim mbrojtëse. Eshte ideal per floket e dobet, te demtuar dhe qe kane nevoje per extra force. I jep flokut super hidratim,  shkelqim dhe shume volum

Lëvozhgat Shikakai nga frutat e bimës së akacisë “Acacia” konsiderohen si një superushqim në Ayurveda, Shikakai do të thotë “fruta për flokët”. Përfaqëson hidratimi intensive, shkëlqim dhe zhdërvjelltësi natyrore. Kombinuar me vajin ushqyes të kokosit, kondicioneri Shikakai Elixir është perfekt për një fleksibilitet të shkëlqyeshëm dhe të shëndetshëm dhe një strukturë të butë të flokëve – pa asnjë kimikat.

Ka një vlerë pH prej 5.0 deri në 5.5. Aciditeti i tij i lehtë dhe efekti astringent do të zbutin flokët tuaj në një mënyrë natyrale.

Shikakai, ekstrakti nga frutat e akacias, siguron strukturë, shkëlqim dhe plotësi të flokëve tuaj.

Hibiscus është i pasur me vitamina dhe minerale. Vaji ushqyes hidraton flokët tuaj dhe i siguron ato me forcë dhe gjallëri.

Fenugreek/METHI është një ilaç i njohur për sëmundjet e lëkurës. Fenugreek është antibakterial, anti-inflamator dhe forcon flokët thellë në rrënjë. Vitaminat C, E dhe D nxisin qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, mbrojnë nga radikalet e lira, mbështesin rritjen e flokëve dhe kundër humbjes së flokëve.

Vaji i kokosit është i pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese të rëndësishme. Riparon strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Kombinuar me aloe vera, ajo siguron hidratim intensive, floke plot shkëlqim dhe fleksibilitet.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot tona khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

VAJ PER FLOKET VITALITET GROW 50 ML

L1,500.00

VAJ AYURVEDIC VITALITET  GROW PER FLOKET

Vaj trajtues per floket, ideal kunder renies se flokeve, per floke te holle dhe te demtuar Ideal per ata qe duan rritje te flokeve dhe me shume jete dhe shkelqim per floket tuaj Vitality Grow bashkon bimët medicinale të zgjedhura Ayurvedike, të tilla si rozmarina dhe fenugreek/methi, që punojnë në sinergji për të rigjallëruar dhe stimuluar rrënjët e flokëve. Formula promovon mikroqarkullimin e skalpit ndërsa Bhringarajn rrit elasticitetin dhe kundërvepron fijet e ndara. Vaj gjallëron flokët dhe rrënjët Stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e flokëve Forcon dhe ndërton flokët tuaj Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem Vitamina c krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre Ekstraktet bimore te pasura me përbërës aktivë, stimulojne qarkullimin e gjakut dhe metabolizmin e kokës tuaj dhe aktivizon rritjen e flokëve. Bimët medicinale Ayurvedic si rozmarina dhe fenugreek/methi kanë një efekt vitalizues dhe stimulojnë rritjen e flokëve. Bhringaraj i jep flokëve elasticitet jetësor dhe eliminon majat dyshe Permban: METHI, AMLA, BRAHMI, BIRMINGRAJ, VAJ RICINI, VAJ ROZMARINE, VAJ KOKOSI, VAJ SESAME, VAJ KARROTE, RATANJOT EKSTRAKT, BALA EKSTRAKT CAMPORA OIL, VITAMINE E Prodhuar sipas formulës Ayurvedic 100% Organik dhe Vegan I certifikuar nga COSMOS & BDIH, prodhim GJERMAN

SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML

L1,800.00

SHAMPO AYURVEDIC ELIXIR SHIKAKAI

Ndriçim për flokët dhe skalpin: Shkëlqim, hidratim i fortë dhe floke  rrezatues

Shampo Shikakai Elixir: jep ushqim të thellë, butësi dhe shkëlqim natyral

Esenca e  bimëve medicinale indiane të zgjedhura me duar amplifikon efektet ushqyese të shikakai dhe aloe vera, ndërsa siguron fleksibilitet të ri. Shampo shikakai është ideal për përdorim në flokë normale, të thatë, te demtuar dhe pa jete

Nje dyshe fantastike si  Shikakai dhe Aloe vera zbusin dhe hidraton flokët tuaj pa i rënduar, zvogëlon fijet dyshe dhe krijon një shkëlqim natyral intensive

Fuqia magjike e shampove Ayurvedic Elixir Shikakai prodhohet në një proces të përpiktë sipas formulave antike Ayurvedic. Bimët individuale medicinale indiane, frutat dhe gjethet kombinohen në një përzierje magjike me përbërës natyral dhe I  ofrojne flokëve tuaj hidratim të fortë dhe një shkëlqim rrezatues.

Shikakai do të thotë “fruta për flokët” përdoret në Ayurveda për rritje të shëndetshme të flokëve dhe rrënjë më të forta. Ajo përmirëson menaxhimin dhe elasticitetin e flokëve tuaj dhe siguron një shkëlqim të bukur

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht dhe natyrshëm. Saponina në lëvoren e frutave siguron larje relaxuese të flokëve edhe nëse koka juaj është e irrituar.

Bari indian Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe ushqen rrënjët e flokëve.

Lëngu i Aloe Vera ftoh lëkurën dhe ofron hidratimi shtesë.

Efekti antiseptik i Neem, rregullon dhe qetëson skalpin tuaj.

Ngjashëm me flokët dhe skalpin tuaj, shampoja khadi Shining Shikakai Ayurvedic Elixir ka një vlerë të pH prej 4.0 deri 5.0. Ph-ja e kokës tuaj kthehet në ekuilibër në një mënyrë natyrale.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot Khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

Formula tradicionale Ayurvedic: 100% natyrale dhe vegane, pa silicone, sps, sles, parabene dhe kimikate

STRONG AMLA OIL 50 ML

L1,500.00
Vaj Amla me formulim te ri nga Khadi, per ata te cilet kane deshire te forcojne floket qe nga rrenja, te ndalojne renien dhe te stimulojne rritjen e flokeve te rinj???
?Vaj Amla eshte ideal per te gjitha tipet e flokeve, eshte 100% organik dhe i certifikuar COSMOS & BDIH, prodhim gjerman.
?Nje perzierje bomb e ekstrakteve dhe vajrave bimore Ayurvedico nga India dhe formuluar ne Gjermani, si Amla, Methi, Brahmi, Shikakai, Bhringaraj, Neem, Tulsi, Nagarmootha, Lawsonia, Cassia, Hither, Vaj Camphor, Vaj Sesame, Vaj Bajames se embel, Vaj Ricini, Vaj Luledielli dhe Vitamina E.??
?NJE BOMB E VERTETE PER FLOKET TUAJ PLOT ME VITAMINA, PROTEINA, MINERALE DHE ANTIOKSIDANTE PER SHENDETIN E FLOKEVE?
✔Forcon dhe ndërton flokët tuaj
✔Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem
✔Vitamina  C krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve
✔Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord
✔Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe
✔Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit
✔Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve
✔Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut
✔Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve
✔Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre
✔Prodhuar sipas formulës Ayurvedic
?Amla, kumbulla indiane njihet në Indi si “fryti i rinisë dhe bukurisë së përjetshme”. Ky frut përmban vitaminën C dhe antioksidantët. Ka një efekt rinovues mbi flokët dhe përdoret kundër rënies së flokëve dhe thinjave të parakohshme. I jep flokëve forcë, shkëlqim dhe butësi.
?Bhringaraj, quhet gjithashtu “Mbretëresha e Flokëve” dhe ka, sipas Ayurveda, efekte forcuese në rrënjë dhe flokë. Thuhet gjithashtu se stimulon rritjen e flokëve.
?Brahmi është plot flavonoide dhe për këtë arsye eshte një barishte popullore medicinale në Ayurveda. Ushqen lëkurën e kokës dhe forcon floket

AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC(NEW FORMULA) 200 ML

L1,800.00

Super volum, rrënjë të forta dhe gjallëri e re ne floke, madje edhe për flokët gri.

Nxisni fuqine ne flokun tuaj me flokë me të forte, vibrant dhe volum te plote, me rrënje me të forte fale nje strukture të shëndetshme të flokëve

Shampo e re Elixir e Amles  mbështet rritjen e flokëve, forcon rrënjët, ndalon renien dhe promovon prodhimin natyror të melaninës, duke parandaluar kështu thinjen e parakohshme

Ju jep vëllim dhe shkëlqim flokëve tuaj

Suporton  rritjen e flokëve dhe forcon skalpin e kokës

Forcon rrënjën e flokëve

Parandalon thyerjen e flokëve

Formule tradicionela AYRVEDICO, 100% NATYRALE DHE VEGANE

Pa përbërës sintetikë si silikonet, parabenet dhe sulfatet

Permban: Amla, Brahmi, Shikakai, Tulsi, Neem, Bhringaraj, Reetha, Lawsonia kena, Proteine e hidrolizuar e grurit, Ekstrakt orizit, Aloe Vera

Sapo të filloni të lani flokët do të vini re që rrënjët tuaja bëhen më të. Ju praktikisht mund të ndieni se si po stimulohet rritja e flokëve tuaj. Flokët së shpejti do të bëhen më të fryrë, voluminoze, më të shndritshme dhe do të kthehen në bukurinë e plotë natyrore. Perfekt per floket e demtuar,

Ndjeni fuqinë e natyrës në flokët tuaj. Shampoo Amla ju siguron flokëve tuaj një vëllim befasues veçanërisht në flokë të imët dhe të pafuqishëm. Ajo forcon flokët tuaj nga majat deri ne rrënjë. Menjëherë pas aplikimit të parë flokët tuaj ndjehen të fortë, shkëlqejnë shëndetshëm dhe mbajne erën e lules Ylang Ylang.

Superfruti indian Amla është jashtëzakonisht e pasur me vitaminë C dhe mbështet rritjen e flokëve. Amla, kumbulla indiane, konsiderohet si “fryti i rinisë dhe bukurisë së përjetshme” në Ayurveda. Amla është e pasur me shumë lëndë ushqyese të rëndësishme, përfshirë vitaminën C dhe antioksidantë. Kjo ka një efekt anti-plakje në flokët tuaj. Në Indi, Amla përdoret tradicionalisht kundër rënies së flokëve dhe thinjave të parakohshme. Për rrënjë të forta, plotësi të vërtetë dhe butësi.

Bhringaraj, barishte zanash, quhet gjithashtu “mbretëresha e flokëve” në Indi, dhe sipas Ayurveda ajo ka një efekt forcues në rrënjët dhe flokët dhe stimulon rritjen.

Tulsi, borziloku indian, është një barishte medicinale në Ayurveda që thuhet se ka një efekt shërues në trup dhe mendje si një eliksir i jetës. Tulsi rritet pothuajse në çdo kopsht indian dhe përmban një numër antioksidantësh shumë të fuqishëm. Ai forcon dhe mbron flokët tuaj në mënyrë optimale nga radikalet e lira.

Shikakai pastron flokët tuaj intensivisht, por butësisht. Ekstrakti i frutave të akacies gjithashtu stimulon rritjen e flokëve, ndërton strukturën e flokëve tuaj dhe krijon shkëlqim dhe plotësi.

Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe kështu ushqen rrënjët e flokëve.

Efekti antiseptik i Neem rregullon dhe qetëson kokën tuaj.

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht.

 

Shampo Amla nga Khadi është një formulë pa sulfat, pa silikon dhe pa alkool që ndihmon në trajtimin e humbjes së flokëve. Ka përbërës të efektshëm si proteina e grurit, proteina bajame, zink PAC, qeramidet dhe squaleni jane shtuar në formulë. Shampo Amla përdoret tradicionalisht kundër rënies së flokëve dhe thinjave te parakohshme – anti-plakje për flokët dhe skalpin tuaj

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot Khadi janë çertifikuar sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

VAJ VITALITET AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML

L1,600.00

VAJ AYURVEDIC VITALITET PER FLOKET KHADI

Gjallëron flokët dhe rrënjët

Forcon dhe ndërton flokët tuaj

Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem

Vitamina  c krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord

Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe

Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit

Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve

Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut

Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve

Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

 100% Organik dhe Vegan I certifikuar nga COSMOS & BDIH, prodhim GJERMAN

Vihet re më shumë volum dhe flokë të dendur mrekullisht – me vaj Khadi Vitalizues të flokëve.

 

VAJ BALM AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML

L1,600.00

VAJ BALM AYURVEDIC KHADI

– Anti-fungale dhe anti-bakteriale
– Ekuilibron prodhimin e sebumit
– Kontrolloni zbokthin
– Redukton humbjen e parakohshme të flokëve
– Ushqen dhe zbut flokët
– Ndihmoni në parandalimin e thyerjes dhe ndarjes së skajeve
– Ndihmoni në parandalimin e kruajtjes dhe skuqjes
– I përshtatshëm për Veganët

Qetëson lekuren e skalpit tuaj

Rregullon prodhimin e sebumit

Lehtëson kruajtjen dhe zbokthin

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

100% natyral dhe vegan

Permban Neem, Methi, Vaj Mustardes, Kamfora, Tea tree , Vaj Susami, Vaj Bajame, Koper

VAJ ROSE AYURVEDIC FACE & BODY 100 ML

L1,400.00

VAJ ROSE FACE & BODY

Lekure si mendafsh.perkujdesje luksoze per cdo tip lekure

Shtrëngon, rafinon dhe rigjeneron lëkurën e thatë

Forcon indin lidhës dhe lehtëson skuqjen

Zbeh plagët, njollat dhe shenjat

Parandalon dëmtimin e lëkurës të shkaktuar nga rrezet e diellit

Mbështet rigjenerimin e lëkurës

Me aromën harmonike të vajrave esencial

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

VAJ WHITE LILY AYURVEDIC FACE&BODY 100 ML

L1,400.00

VAJ WHITE LILY- VAJ ZAMBAK I BARDHE

Siguron energji dhe hidratim për lëkurën e thatë dhe mature

Miremban lëkurën mature  dhe të thatë

Ka një efekt rigjenerues dhe freskues

Stabilizon mantelin lipidik dhe mbron hidratimin

Zhvilluar sipas formulës Ayurvediko

Pa përbërës sintetikë, parabene dhe kimikate

100% organike

VAJ CENTELLA AYURVEDIC 100 ML

L1,600.00

VAJ CENTELLA CENTELLA 

Kujdes intensive forcues dhe rigjenerues për tendosjen dhe elasticitetin

Rigjeneron lëkurën tuaj

Forcon indin lidhës dhe nxit formimin e kolagjenit

Zvogëlon strijat dhe plagët

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë, paraben dhe kimikate

100% organik

VAJ ANTI-AGING AYURVEDIC 100 ML

L1,600.00

VAJ ANTI-AGING KHADI

Perkujdes intensive per lekurat normale te thata dhe mature

Ka një efekt rigjallërues dhe rinovues

Stimulon qarkullimin e gjakut

Zvogëlon pigmentimin dhe pikat e moshës

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë dhe kimikate

100% organik

VAJ ANTICELLULITE 10 HERBS AYURVEDIC 100 ML

L1,600.00

VAJ ANTICELLULITE 10 HERBS AYURVEDIK KHADI

Mbështet në mënyrë efektive trajtimet e celulitit

Detoksifikon dhe tonifikon indin lidhës

Stimulon metabolizmin e lëkurës tuaj

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë, parafina, paraben apo kimikate

Vaji i celulitit stimulon metabolizmin në shtresa të ndryshme të lëkurës tuaj dhe stimulon uljen e qelizave yndyrore.

Përdorni vajin kundër celulitit rregullisht – për lëkurë të dukshme më të fortë.

Vaji i trupit khadi kundër celulitit është 100% bimor dhe vegan.

NUTGRASS SHAMPO AYURVEDIC 210 ML

L1,600.00

NUTGRASS SHAMPO AYURVEDIC

Jep fuqi dhe butësi të flokëve tuaj

E pershtatshme per floket e yndyrshem

Pastron butësisht dhe ne thellesi pa e thare flokun

Redukton yndyrosjen e flokut

Pastron dhe tonifikon kokën

Rivendos shkëlqimin natyral të flokëve

Pa përbërësit sintetikë si sulfatet dhe silikonet

Pasur me bimë të freskëta Ayurvedic si Nutgrass, Shikakai, Amla, Neem, Boronice, Reetha, Curcuma, Proteina, Zink Pca, Acacia

100% organik

MASKA FLOKESH DETOX KHADI 150 GR

L1,500.00

MASKA FLOKESH DETOX KHADI

Pastron thellesisht, por me butësi fale bimeve  Ghasgoul dhe Reetha

Heq papastertite dhe mbetjet

Perfekte si para-trajtuese  përpara se të ngjyroseni me Henne Natyrale Khadi

Kujdeset fale mineraleve dhe perberesve shume efektive

100% pa përbërës sintetikë siç janë sulfatet dhe surfaktantët

100% organik

KENA PURE INDIGO KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA PURE INDIGO KHADI

Nje ngjyre e zeze intensive ne nero-blu të ndritshme.

Kenat khadi i japin flokëve një ngjyrë të zezë të thellë dhe nje ngjyre blu sfumature të shkëlqyeshme

Ngjyros flokët tuaj në blu-zi të ftohtë

Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj
 100% natyral dhe vegan

 

KENA BLACK KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA BLACK KHADI

Ngjyros flokët tuaj në të zeze të errët, pa nuanca të kuqe

Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj – është 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

Ndjeni magjinë e flokëve të zi të thellë!

KENA DARK BROWN KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA DARK BROWN 

Ngjyros flokët në një ton kafe të errët pa nuanca të kuqe

100% natyral dhe vegan

Mbulim i lartë edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Pa përbërës sintetikë, paraben  dhe kimikate

KENA ASH BROWN KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA ASH BROWN KHADI

Ngjyra kafe mat, e mesme hiri

Mbulim i shkëlqyeshëm – madje edhe me flokë gri

Jep shkëlqim rrezatues dhe vëllim natyral

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

Për tone kafe të mesme dhe të pjekura

100% natyral dhe vegan

KENA NATURAL HAZEL KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA NATURAL HAZEL KHADI

Ngjyros floket ne një kafe-lajthi te mesme natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Ushqen dhe forcon floket ne rrenje dhe ne gjatesi

Jep volum dhe shkelqim flokeve tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

I lirë nga përbërësit sintetikë

KENA MEDIUM BROWN KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA MEDIUM BROWN KHADI

Ngjyros flokët tuaj në një kafe të mesme të ngrohtë, kanelle

Ngjyrim i përhershëm me intensitet natyral

Mbulim i shkëlqyeshëm – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët ne rrenje

Jep shum volum dhe shkelqim flokeve tuaj

100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

KENA GOLDEN BROWN KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA GOLDEN BROWN KHADI

Ngjyros flokët në një kafe të artë prej kadifeje me shkëlqim të artë

Ngjyrim i thelle me intensitet ngjyre natyrale

Mbulim i shkëlqyeshëm – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët ne rrenje dhe ne gjatesi

Jep shum volum dhe shkelqim flokeve tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve te rinj

100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë dhe kimikate

KENA COPPER 100 GR

L1,300.00

KENA KOPER

Perberes organike, shkelqim natyral, floke i forte dhe me shkelqim.

Ngjyros flokët tuaj në të kuqe të ndritshme bakri.

Ngjyrosje e përhershme me intensitet ngjyrash natyrale.

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri.

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin.

100% natyral dhe vegan, COSMOS i çertifikuar.

PURE HENNA 100 GR

L1,300.00

PURE HENNA

Ngjyros flokët tuaj në portokalli në të kuqe të thellë

Fuqi e lartë e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

 

KENA HENNA, AMLA & JATROPHA 100 GR

L1,300.00

KENA HENNA, AMLA & JATROPHA

Ngjyros flokët tuaj në të kuqe të fortë, intensive deri në të errët

Ngjyre vibrante, intensive të kuqe – sofër

Jep shume volum dhe shkëlqim

Fuqi e lartë e mbulimit në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Eshtë 100% natyral dhe vegan

 Pa përbërës sintetikë dhe kimikate

KENA HENNA& AMLA 150 GR

L1,300.00

KENA HENNA & AMLA

Ngjyros flokët në një të kuqe të fortë

Fuqi e lartë e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj – me madhështi natyrale ngjyrash

Suporton rritjen natyrale te flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE 100 GR

L1,300.00

KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE

Ngjyre neutrale

Ju jep flokëve tuaj dendesi dhe shkëlqim

Ndërton strukturën tuaj të flokëve

Freskon të gjitha ngjyrat bimore të flokëve khadi

Eshtë 100% natyral dhe vegan

KENA SUNRISE KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA SUNRISE KHADI

Ngjyros flokët në një nuancë bionde të ngrohtë dhe verore

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët

Ngadaleson renien dhe stimulon rritjen e flokeve te rinj

100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë dhe kimikate

 

KENA LIGHT BLONDE KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA BIONDE E LEHTE KHADI

Ngjyros flokët tuaj me një ton të lehte bjonde

Fuqi natyrale e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë dhe kimikate