VAJ CENTELLA AYURVEDIC 100 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

VAJ CENTELLA AYURVEDIC 100 ML

VAJ CENTELLA AYURVEDIC 100 ML

L1,600.00

VAJ CENTELLA CENTELLA 

Kujdes intensive forcues dhe rigjenerues për tendosjen dhe elasticitetin

Rigjeneron lëkurën tuaj

Forcon indin lidhës dhe nxit formimin e kolagjenit

Zvogëlon strijat dhe plagët

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë, paraben dhe kimikate

100% organik

Category:

Share this product

Rigjeneron lëkurën tuaj

Forcon indin lidhës dhe nxit formimin e kolagjenit

Zvogëlon strijat dhe plagët

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë, paraben dhe kimikate

Relaksohuni dhe rigjeneroni lëkurën tuaj me vajin e fytyres dhe trupit Centella e cila ju jep forcë të re. Indet tuaja ndihen më të forta dhe më të tonifikuara. Vaji Centella aktivizon shërimin e plagëve dhe stimulon formimin e kolagjenit, një proteinë e vlefshme strukturore, në trupin tuaj. Kjo zvogëlon plaget dhe shenjat. Kripërat minerale, aminoacidet dhe acidet yndyrore sigurojnë që lëkura juaj të rigjenerohet. Ka aromën e thellë, orientale me shije agrumesh të neroli dhe mandarinë.

Vaji Centella përbëhet nga përbërës aktivë shume te përqëndruar ayurvedic. Ju mirëmbani dhe rigjeneroni lëkurën tuaj intensivisht. Centella është një ilaç natyral kundër plakjes, ka  efekt shërues.

Vaji Centella për fytyrën dhe trupin është 100% vegan – pa silikone, parafina ose aromat sintetike.

Vaji Centella parandalon shenjat e strijave kur e përdorni rregullisht. Vaji Centella ndihmon ne zbehjen e shenjave kafe te lekures dhe  zvogëlon rrudhat e imta. Shijoni efektin relaksues të vajit Ayurvedic në të gjithë trupin tuaj dhe ndjeheni mirë në lëkurën tuaj!

Në Ayurveda, Centella konsiderohet një rinovues efektiv: bima shëruese ndihmon kundër problemeve kronike të lëkurës, punon për pastrimin dhe harmonizimin. I jep lëkurës tuaj një çehre të freskët, rinore. Centella ka aftësinë të riparojë qelizat e dëmtuara dhe të promovojë rritjen e shëndetshme të qelizave.

Vaj susami depërton thellë në shtresat e poshtme të lëkurës dhe e furnizon atë me vitaminat A dhe E, kalcium dhe substanca të tjera të vlefshme. Ajo forcon lëkurën tuaj dhe parandalon plakjen e lëkurës. Vaji i susamit shëron, ushqen dhe detoksifikon – për një lekure të butë, të forte dhe plot ndricim

Rose, ka një efekt unik: përbërësit aktivë në vajin ushqyes të trëndafilit lidhen me proteinat në lëkurën tuaj te cilat forcojne indin tuaj përgjithmonë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VAJ CENTELLA AYURVEDIC 100 ML”