vivaorganic – Produkte Organike Bio

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Maske Rigjeneruese Dhe Ushqyese
me MJALTE MANUKA ORGANIKE

Thellësisht Pastruese

Promovon Mikroqarkullimin

Efekt Ushqyes

Për të gjitha Tipet e Lëkurës

Zbulo më shumë

New arrivals

KREMI DIELLIT SPF30 ME NGJYRE LIGHT-MEDIUM ME FILTRA FIZIK 60 ML

L2,500.00
Kjo Spf natyrale eshte super e lehte ne lekure  si mendafsh, ka teksture kremoze  dhe nuk le shenja duke dhuruar pamje natyrale. Perthithet dhe pershtatet shume mire ne cdo lekure duke e bere nje ngjyre perfekte ne vere. Permban oksid zinku per te mbrojtur natyrshem nga rrezet e diellit.
?Nuk lejon skuqjen e lekures, parandalon njollat kafe dhe rrudhat
?Hidraton lekuren ne thellesi
?Mbrojtje maksimale
?Vlera anti age dhe anti njolla dhe antioksidante
?Kremi dielli me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe BLU RAY me vlera anti age dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezeve te diellit per gjate gjithe vitit.
?Kremi ynë diellor natyror eshte krijuar me  oksid zinku natyral si përbërës aktiv për mbrojtjen e spektrit të gjerë nga UVA & UVB. Përmban një përzierje të pasur me antioksidant të Vajit të Rosehipit i cili ka nivel te larte te vitamines C dhe luan rol te rendesishem kunder hiperpigmentimit, Çajit të Gjelbër  I cili eshte I pasur me antioksidante dhe lufton kunder radikaleve te lira, qeteson irritimet dhe skuqjet dhe Kastraveci I cili ushqyen lëkurën, freskon dhe qeteson lekuren.
?Te realizuara me filtra solar fotostabel, ata mbrojnë fytyrën duke dhene nje ngjyre  të sigurtë dhe afatgjatë. Të pasura me vajra të çmuar dhe ekstrakte botanike, ato mbajnë lëkurën të hidratuar mirë, parandalojnë dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës.
Permban: Oksid zinku, Vaj Rosehip, Caj jeshil, kastravec,  glicerin, vitamine E

KREM DIELLIT SPF30 SUKIN / PA NGJYRE 60 ML

L2,500.00

Kjo Spf natyrale eshte super e lehte ne lekure si mendafsh dhe nuk le shenja te bardha. Permban oksid zinku per te mbrojtur natyrshem nga rrezet e diellit. Kremi dielli me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe BLU RAY me vlera anti age dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezeve te diellit per gjate gjithe vitit.

Kremi ynë diellor natyror eshte krijuar me  oksid zinku natyral si përbërës aktiv për mbrojtjen e spektrit të gjerë nga UVA & UVB. Përmban një përzierje të pasur me antioksidant të Vajit të Rosehipit I cili ka nivel te larte te vitamines C dhe luan rol te rendesishem kunder hiperpigmentimit, Çajit të Gjelbër  I cili eshte I pasur me antioksidante dhe lufton kunder radikaleve te lira, qeteson irritimet dhe skuqjet dhe Kastraveci I cili ushqyen lëkurën, freskon dhe qeteson lekuren.

Te realizuara me filtra solar fotostabel, ata mbrojnë fytyrën duke dhene nje ngjyre  të sigurtë dhe afatgjatë. Të pasura me vajra të çmuar dhe ekstrakte botanike, ato mbajnë lëkurën të hidratuar mirë, parandalojnë dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Shume te lehtë për t’u përhapur, ata nuk len ngjyre  të bardhë. Kremi fytyres diellit me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB, IR dhe BLU RAY.

VAJ ROSEHIP ORGANIK 50 ML

L3,500.00

Ndryshe I quajtur ar i lëngshëm! Vaji organik I trendafilit te eger ROSEHIP është ar I lengshem me shumë përdorime dhe benefite per lekuren! Përmban jo më pak se 70% të acideve yndyrore thelbësore (të mahnitshme për ruajtjen e shëndetshme të ndërtimit të lëkurës) dhe vitamina për të ndihmuar në qetësimin, zbutjen dhe hidratimin e lëkurës. Permban nivel te larte te vitamins C e cila njihet per vetite e saj zbardhuese dhe kunder hiperpigmentimit. Vetite ushqyese te saj ndihmojnë për të zvogëluar shfaqjen e shenjave, njollave dhe për të luftuar shenjat e plakjes! Ky vaj unik ushqen lekuren dhe mund të përdoret rregullisht për të ndihmuar në lehtësimin e skuqjeve për shkak të lëkurës së thatë  dhe për të ndihmuar në ruajtjen e shëndetit optimal të lëkurës. Vaji I trendafilit perthithet shume lehte dhe e lë lëkurën të duket dhe ndihet shkëlqyese dhe e shëndetshme. Vaji Rosehip është perfekt për llojet e lëkurës së thatë, mature si dhe llojet e lëkurës me shenja dhe njolla

Perdorimi:

Aplikoni 2-3 pika në pëllëmbë të dorës tuaj. Përdorni gishtat për të masazhuar fytyrën dhe qafën  të pastruar  me pare, në mëngjes dhe darke.

KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI 120 ML

L3,000.00

Shfrytëzoni përfitimet e mahnitshme të vajit tonë Rosehip-it brenda Kremit të ditës hidratues! Përmban një përzierje të fuqishme të Vajit të Rosehipit të pasuruar me antioksidante te fuqishem si shega për të ndihmuar në lehtësimin e lëkurës së dehidratuar dhe parandalimin e shenjave të plakjes së parakohshme. I perzier me super frutin Australian kumbullen Kakadu i cili është natyrshëm i pasur me Vitaminë C, ky Krem i pasur dite inkurajon shkëlqimin e lëkurës, ndërsa një përzierje e pasur e botanikeve aktive ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe lëne lëkurën të ndihet e lëmuar dhe e hidratuar!

Rose hip oil benefitet:

Përmirëson strukturën e lëkurës

Ndriçon tonin e lëkurës

Redukton rrudhat e thella dhe acarimin e lëkurës

Punon si një agjent natyral kundër plakjes duke forcuar lëkurën

E pasur me acide yndyrore omega 3 dhe 6 dhe vitaminë C

Trajton shenjat e puçrrave, strijat, rrudhat dhe vijat e holla

Perthithet shpejt, duke rezultuar në lëkurë me të freskët dhe rinore

Mban lëndët ushqyese në mënyrë efektive pasi vaji shtypet në të ftohtë dhe është në formë të virgjër

E pasur me retinol dhe vitaminë E

I ngarkuar me veti anti-inflamatore që zvogëlojnë shenjat e fytyrës

Përmirëson prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të duket më e re

Vitamina A në vaj rimbush dhe rikthen lëkurën e dëmtuar

Përmban acide yndyrore Omega 3, 6 dhe 9 që riparojnë indet e dëmtuara të lëkurës

Vitamina A në vaj përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe rrit prodhimin e kolagjenit

Shëron shenjat, skuqjet dhe strijat

Gjithashtu e bën lëkurën të duket e shkëlqyeshme, elastike dhe e lëmuar.

KUMBULLA KAKADU BENEFITET:

Kumbullat Kakadu kanë sasinë më të lartë natyrore të regjistruar të vitaminës C të çdo ushqimi në botë.

Vitamina C është një antioksidant i fuqishëm që forcon sistemin imunitar, zvogëlon stresin oksidativ dhe mund të luajë një rol në sintezën e kolagjenit

Kumbullat Kakadu janë një burim i shkëlqyeshëm i antioksidantëve. Ato përmbajnë 6 herë sasinë e polifenoleve dhe 13.3 herë më shumë aktivitet antioksidues sesa boronicat

Antioksidantët ndihmojnë në neutralizimin e molekulave të paqëndrueshme të quajtura radikalet e lira.

Ka veti antibakteriale, antioksiduese dhe anti-inflamatore duke u bere perberes perfekt anti akne

BENEFITET E SHEGES NE LEKURE:

Shega është miku më i mirë i lëkurës tuaj sepse dihet se ka shumë përfitime kundër plakjes. Përmirëson strukturën e lëkurës duke përmirësuar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës

Lëngu i shegës, hyn në indet e fytyrës tuaj, mban Kolagjenin I cili kërkohet për lëkurë elastike dhe të ndritshme, Lëngu i saj gjithashtu ndihmon në heqjen e vijave të holla, rrudhave, ndihmon në zbardhjen e lëkurës tuaj.

Antioksidantë të tillë si vitamina C e gjetur në shegë veprojnë duke zvogëluar dëmtimin qelizor në trupin tuaj.

Antioksidantët ndihmojne në uljen e njollave kafe dhe rrudhave të moshës.

Antioksidantët në shegë ndihmojnë ne mbrojtjen natyrore kundër rrezeve ultraviolet (UV)

KESHILLA: Nëse lëkura po ndjehet pak e dehidratuar, pastrojeni me pastruesin tonë krem ushqyes Rosehip dhe vazhdoni me disa pika të Vajit tonë Organik të Rosehipit përpara se të hidratoni me kreminPërbërësit kryesorëVaj Trendafilit te eger, Vaj AvoKado, Gjalpe Shea, Vaj Jojoba, Vit E, Shegë dhe Kumbull Kakadu

Best seller

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH

Produkti i formuluar me proteinat e grurit, tersheres  dhe çaj jeshil për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar, mbrojtur dhe ringjallur mbajtjen e flokeve.

Ndihmon në rregullimin dhe formimin e kacurrelave duke i  lënë floket të butë dhe natyral. Mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstraktet e Tersheres, Caji Jeshil, Gruri i Germuar.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SERUM ORGANIK ME TRENDAFIL DAMASCENA 30 ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM ORGANIK ME TRENDAFIL DAMASCENA

E pershtatshme per te gjitha tipet e lekures

Veti anti age

Perthithet shpejt në qelizat epidermale për ta hidratuar lekuren ne thellesi

Tonifikon lekuren dhe i jep elasticitet

Jep shume ndricim dhe vitalitet fale vitamines C

Shumë ushqyes dhe balancues mbron kundër linjave të imta dhe rrudhave.

Thellesisht hidratues dhe ushqyes

FOUNDATION CLAIR 30ML – ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L1,000.00L1,200.00

FOUNDATION CLAIR 30ML – ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Ngjyra e dritës (ngjyra e lehtë e gamës sonë)

Ton i artë

Aromë e freskët

Perberje e lehtë si mendafsh

Lekure perfekte

Me vaj organik jojoba

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Produkt vegan

Prodhuar ne France

 

SERUM VAJOR PER LEKUREN ME VAJ ARGAN 30 ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM VAJOR PER LEKUREN ME VAJ ARGAN

E pershtatshme per lekurat normale ne te thata dhe mature

Serum vajor anti age I pasur dhe rigjenerues

Hidratim intensive

Jo i yndyrshëm

Optimizon rinovimin e qelizave

Komplex vitaminash natyrale

E pasur me antioksidante dhe acide natyrore

Blog

 • MASKA PER RRITJEN E FLOKEVE
 • Benefitet e produkteve organike per kujdesin e lekures
 • MASKE USHQYESE PER LEKUREN ME AVOKADO, VERDHE E VEZES, MJALTE DHE VAJ KOKOSI
 • Shtatë këshilla për rritje më të shpejtë të flokëve
 • DISA KESHILLA PER PERDORIMIN E PATATES
 • MASKA PER PASTRIMIN E FYTYRES ME KASTRAVEC

Çertifikimet

Kelley Jewelers in Oklahoma is proud to be part of watch replica the worldwide network of Official Rolex Jewelers,

Neither nor - it's an artificial name, like many others. The watch is very real, the "Julian Matthews ONE Black Mesh" model with a diameter of 40 millimeters on the Milanese ice strap is a suitable unisex watch. A version with a diameter of 36 millimeters is also available for women. The case is made of stainless steel, according to the manufacturer, a sapphire crystal is installed. Two hands show the time, neither a second nor a date are provided. That is not a defect - but the hands, which are one millimeter short of length, are. The workmanship of the dial and hands compensates for this: neatly set indexes and replica rolex watches for sale beautifully polished hands make the face of the watch look valuable.