Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1041

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3615
DBS Konjac Sponge – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

DBS Konjac Sponge


Konjac sponge është një bimë shumëvjeçare me origjinë nga Azia dhe mund të gjendet duke u rritur e egër në lartësi shumë të  mëdha. Një burim krejtësisht natyral i ushqimit, Konjac është 97% ujë, i pasur me shume iminerale, antioksidante dhe pak kalori. Bima është natyrshëm alkaline, e cila lë lëkurën të ekuilibruar në mënyrë perfekte.

Konjac ynë eshte i pastër nga kimikate, ngjyrosës, aditivë dhe irritues. 100% e biodegradueshme dhe plotësisht e qëndrueshme, kjo fibër bimore e pasur me hidratim natyral është epërzier me ujë natyral vullkanik për të krijuar sfungjerët tanë të fuqishëm.

Konjaku është përdorur në Kore, Japoni dhe Kinë për më shumë se 1,500 vjet si ilaç, ushqim, per diete dhe ne produkte bukurie.

Sfungjerët Konjac DBS bëhen vetëm nga rrënja konjac dhe pasta e marrë fillimisht formohet dhe më pas përzihet natyrshëm me argjila me ngjyrë ose ekstrakte bimore që u jep sfungjerëve pamjen shumëngjyrëshe. Ky proces i cili kryhet kryesisht me dorë, përfundon mekanikisht nga mbushja e vakumit. Gjatë periudhës së korrjes kemi kujdes të veçantë për të zgjedhur ruajtjen e fibrave me cilësitë shkëlqyeshme konjac. Sfungjeri origjinal DBS konjac është një produkt kozmetik i njohur veçanërisht për butësinë e tij natyrore, pastron thellësisht, eliminon lëkurën e vdekur, eksfolion butesisht, pastron të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe më të ndjeshme. Argjilat e ndryshme e pasurojne dhe e bejne perfekte per cdo tip lekure, si charcoal, argjila jeshile, argjila roze, argjila e kuqe, turmeri kuq etj.

Ideale për: Të gjithallojet e lëkurës, madje edhe ato më të ndjeshme, siç janë ato të bebes. Aktive në lekurat e yndyrshme dhe mikse si dhe ato ultra të ndjeshme. Një zgjidhje inovative për pastrimin dhe heqjen e make up-it të përditshëm me një efekt të butë eksfoliant dhe zbutjen e veçorive.

PERFITIMET

100% fibra bimore natyrore
Mbushur me minerale dhe antioksidantë
Jo toksike
Pa paraben, kimikate
100% pa papastërti dhe ndotës
Miqësore me tokën
Vegan 100% cruelty free & e Çertifikuar
Natyrisht e qëndrueshme
E sigurt për mjedisin
100% pa ngjyrosje
100% pa shtesa
100% biodegradueshëm