SUKIN NATURAL – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SUKIN NATURAL

Showing 1–48 of 59 results

KREMI DIELLIT SPF30 ME NGJYRE LIGHT-MEDIUM ME FILTRA FIZIK 60 ML

L2,500.00
Kjo Spf natyrale eshte super e lehte ne lekure  si mendafsh, ka teksture kremoze  dhe nuk le shenja duke dhuruar pamje natyrale. Perthithet dhe pershtatet shume mire ne cdo lekure duke e bere nje ngjyre perfekte ne vere. Permban oksid zinku per te mbrojtur natyrshem nga rrezet e diellit.
?Nuk lejon skuqjen e lekures, parandalon njollat kafe dhe rrudhat
?Hidraton lekuren ne thellesi
?Mbrojtje maksimale
?Vlera anti age dhe anti njolla dhe antioksidante
?Kremi dielli me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe BLU RAY me vlera anti age dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezeve te diellit per gjate gjithe vitit.
?Kremi ynë diellor natyror eshte krijuar me  oksid zinku natyral si përbërës aktiv për mbrojtjen e spektrit të gjerë nga UVA & UVB. Përmban një përzierje të pasur me antioksidant të Vajit të Rosehipit i cili ka nivel te larte te vitamines C dhe luan rol te rendesishem kunder hiperpigmentimit, Çajit të Gjelbër  I cili eshte I pasur me antioksidante dhe lufton kunder radikaleve te lira, qeteson irritimet dhe skuqjet dhe Kastraveci I cili ushqyen lëkurën, freskon dhe qeteson lekuren.
?Te realizuara me filtra solar fotostabel, ata mbrojnë fytyrën duke dhene nje ngjyre  të sigurtë dhe afatgjatë. Të pasura me vajra të çmuar dhe ekstrakte botanike, ato mbajnë lëkurën të hidratuar mirë, parandalojnë dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës.
Permban: Oksid zinku, Vaj Rosehip, Caj jeshil, kastravec,  glicerin, vitamine E

KREM DIELLIT SPF30 SUKIN / PA NGJYRE 60 ML

L2,500.00

Kjo Spf natyrale eshte super e lehte ne lekure si mendafsh dhe nuk le shenja te bardha. Permban oksid zinku per te mbrojtur natyrshem nga rrezet e diellit. Kremi dielli me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe BLU RAY me vlera anti age dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezeve te diellit per gjate gjithe vitit.

Kremi ynë diellor natyror eshte krijuar me  oksid zinku natyral si përbërës aktiv për mbrojtjen e spektrit të gjerë nga UVA & UVB. Përmban një përzierje të pasur me antioksidant të Vajit të Rosehipit I cili ka nivel te larte te vitamines C dhe luan rol te rendesishem kunder hiperpigmentimit, Çajit të Gjelbër  I cili eshte I pasur me antioksidante dhe lufton kunder radikaleve te lira, qeteson irritimet dhe skuqjet dhe Kastraveci I cili ushqyen lëkurën, freskon dhe qeteson lekuren.

Te realizuara me filtra solar fotostabel, ata mbrojnë fytyrën duke dhene nje ngjyre  të sigurtë dhe afatgjatë. Të pasura me vajra të çmuar dhe ekstrakte botanike, ato mbajnë lëkurën të hidratuar mirë, parandalojnë dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Shume te lehtë për t’u përhapur, ata nuk len ngjyre  të bardhë. Kremi fytyres diellit me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB, IR dhe BLU RAY.

VAJ ROSEHIP ORGANIK 50 ML

L3,500.00

Ndryshe I quajtur ar i lëngshëm! Vaji organik I trendafilit te eger ROSEHIP është ar I lengshem me shumë përdorime dhe benefite per lekuren! Përmban jo më pak se 70% të acideve yndyrore thelbësore (të mahnitshme për ruajtjen e shëndetshme të ndërtimit të lëkurës) dhe vitamina për të ndihmuar në qetësimin, zbutjen dhe hidratimin e lëkurës. Permban nivel te larte te vitamins C e cila njihet per vetite e saj zbardhuese dhe kunder hiperpigmentimit. Vetite ushqyese te saj ndihmojnë për të zvogëluar shfaqjen e shenjave, njollave dhe për të luftuar shenjat e plakjes! Ky vaj unik ushqen lekuren dhe mund të përdoret rregullisht për të ndihmuar në lehtësimin e skuqjeve për shkak të lëkurës së thatë  dhe për të ndihmuar në ruajtjen e shëndetit optimal të lëkurës. Vaji I trendafilit perthithet shume lehte dhe e lë lëkurën të duket dhe ndihet shkëlqyese dhe e shëndetshme. Vaji Rosehip është perfekt për llojet e lëkurës së thatë, mature si dhe llojet e lëkurës me shenja dhe njolla

Perdorimi:

Aplikoni 2-3 pika në pëllëmbë të dorës tuaj. Përdorni gishtat për të masazhuar fytyrën dhe qafën  të pastruar  me pare, në mëngjes dhe darke.

KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI 120 ML

L3,000.00

Shfrytëzoni përfitimet e mahnitshme të vajit tonë Rosehip-it brenda Kremit të ditës hidratues! Përmban një përzierje të fuqishme të Vajit të Rosehipit të pasuruar me antioksidante te fuqishem si shega për të ndihmuar në lehtësimin e lëkurës së dehidratuar dhe parandalimin e shenjave të plakjes së parakohshme. I perzier me super frutin Australian kumbullen Kakadu i cili është natyrshëm i pasur me Vitaminë C, ky Krem i pasur dite inkurajon shkëlqimin e lëkurës, ndërsa një përzierje e pasur e botanikeve aktive ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe lëne lëkurën të ndihet e lëmuar dhe e hidratuar!

Rose hip oil benefitet:

Përmirëson strukturën e lëkurës

Ndriçon tonin e lëkurës

Redukton rrudhat e thella dhe acarimin e lëkurës

Punon si një agjent natyral kundër plakjes duke forcuar lëkurën

E pasur me acide yndyrore omega 3 dhe 6 dhe vitaminë C

Trajton shenjat e puçrrave, strijat, rrudhat dhe vijat e holla

Perthithet shpejt, duke rezultuar në lëkurë me të freskët dhe rinore

Mban lëndët ushqyese në mënyrë efektive pasi vaji shtypet në të ftohtë dhe është në formë të virgjër

E pasur me retinol dhe vitaminë E

I ngarkuar me veti anti-inflamatore që zvogëlojnë shenjat e fytyrës

Përmirëson prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të duket më e re

Vitamina A në vaj rimbush dhe rikthen lëkurën e dëmtuar

Përmban acide yndyrore Omega 3, 6 dhe 9 që riparojnë indet e dëmtuara të lëkurës

Vitamina A në vaj përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe rrit prodhimin e kolagjenit

Shëron shenjat, skuqjet dhe strijat

Gjithashtu e bën lëkurën të duket e shkëlqyeshme, elastike dhe e lëmuar.

KUMBULLA KAKADU BENEFITET:

Kumbullat Kakadu kanë sasinë më të lartë natyrore të regjistruar të vitaminës C të çdo ushqimi në botë.

Vitamina C është një antioksidant i fuqishëm që forcon sistemin imunitar, zvogëlon stresin oksidativ dhe mund të luajë një rol në sintezën e kolagjenit

Kumbullat Kakadu janë një burim i shkëlqyeshëm i antioksidantëve. Ato përmbajnë 6 herë sasinë e polifenoleve dhe 13.3 herë më shumë aktivitet antioksidues sesa boronicat

Antioksidantët ndihmojnë në neutralizimin e molekulave të paqëndrueshme të quajtura radikalet e lira.

Ka veti antibakteriale, antioksiduese dhe anti-inflamatore duke u bere perberes perfekt anti akne

BENEFITET E SHEGES NE LEKURE:

Shega është miku më i mirë i lëkurës tuaj sepse dihet se ka shumë përfitime kundër plakjes. Përmirëson strukturën e lëkurës duke përmirësuar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës

Lëngu i shegës, hyn në indet e fytyrës tuaj, mban Kolagjenin I cili kërkohet për lëkurë elastike dhe të ndritshme, Lëngu i saj gjithashtu ndihmon në heqjen e vijave të holla, rrudhave, ndihmon në zbardhjen e lëkurës tuaj.

Antioksidantë të tillë si vitamina C e gjetur në shegë veprojnë duke zvogëluar dëmtimin qelizor në trupin tuaj.

Antioksidantët ndihmojne në uljen e njollave kafe dhe rrudhave të moshës.

Antioksidantët në shegë ndihmojnë ne mbrojtjen natyrore kundër rrezeve ultraviolet (UV)

KESHILLA: Nëse lëkura po ndjehet pak e dehidratuar, pastrojeni me pastruesin tonë krem ushqyes Rosehip dhe vazhdoni me disa pika të Vajit tonë Organik të Rosehipit përpara se të hidratoni me kreminPërbërësit kryesorëVaj Trendafilit te eger, Vaj AvoKado, Gjalpe Shea, Vaj Jojoba, Vit E, Shegë dhe Kumbull Kakadu

LARES FYTYRE USHQYES KREMOZ ROSEHIP OIL 125 ML

L1,600.00

Thuaj lamtumirë lekures se thate dhe te dehidratuar! I pershtatshem per lekurat normale ne te thata Nje pastrues kremoz, ushqyes me Vaj Rosehip I cili punon për të hequr papastertit dhe yndyren e krijuar në lëkurë, nderkohe qe dhe ushqen në të njëjtën kohë!. Me një përzierje të vajrave Rosehip & Borage, pastruesi Kremoz ushqyen lëkurën tuaj me antioksidantë dhe acide yndyrore thelbësore. Përmban gjithashtu vitaminat dhe antioksidante te kumbulles Quandog  te perzier me perberes të pasur ushqyes si  Gjalpë Shea, Vaj aguliçe dhe vaj Camelia për të rifreskuar, hidratuar  dhe rigjeneruar lëkurën e lodhur.

MASKE E PASUR HIDRATUESE PER FYTYREN ME ROSEHIP OIL 100 ML

L2,000.00

Maska jonë kremoze hidratuese e pasur me Vaj Rosehip, Kumbull  Kakadu dhe Kumbull Quandong për të hidratuar dhe ushqyer edhe llojet e lëkurës më të thata. Kunder hiperpigmentimit, zbardh lekuren dhe zbeh njollat kafe te lekures fale nivelit te larte te vitamins C, fale vajit te trendafilit te eger/Rosehip dhe kumbulles Kakadu. Formuluar me Vitaminë E, Aloe Vera dhe Shegën për të ushqyer dhe rivendosur vitalitetin lëkurës. Përmban një përzierje të fuqishme të Vajit të Rosehipit të pasuruar me antioksidante te fuqishem si shega për të ndihmuar në lehtësimin e lëkurës së dehidratuar dhe parandalimin e shenjave të plakjes së parakohshme. I perzier me super frutin Australian kumbullen Kakadu i cili është natyrshëm shume i pasur me Vitaminë C I cili përmirëson strukturën e lëkurës, ndriçon tonin e lëkurës, redukton rrudhat e thella dhe acarimin e lëkurës, punon si një agjent natyral kundër plakjes duke forcuar lëkurën, e pasur me acide yndyrore omega 3 dhe 6 dhe vitaminë C, trajton shenjat e puçrrave, strijat, rrudhat dhe vijat e holla.

 

SKRUB FYTYRES RIGJENERUES ROSEHIP OIL 125 ML

L1,800.00

Skrub ynë eksfoliues  i fytyrës me trëndafil kombinon farat e trëndafilit dhe arren për të zbutur dhe hequr qelizat e vdekura në mënyrë efektive, duke zbuluar një lekure më të paster dhe të freskët. I shoqëruar me kumbullen Kakadu I pasur me vitamin C, Quandong te cilet jane alternative natyrore e kujdesit per lekuren ndaj Alpha Hydroxy Acid/ AHA   me veti eksfoliuese te lehta dhe vlera rigjeneruese per lekuren. Kumbulla Quandog eshte e dyta per vlera te larta te vitamins C pas Kumbulles kakadu, ajo gjithashtu njihet per nivele te larta te vitamines E, antioksidanteve dhe te mineraleve. Kumbulla Quandog permban acid Phenolic e cila ka veti antimikrobike, antioksidante dhe antiflamatore e cila eksfolion lekuren ne menyre natyrale duke lene lekuren me te fresket, te tonifikuar  qe duket me e bute  me e hidratuar dhe dukshem me me pak rrudha. Skrub permban gjithashtu Vaj Camellia dhe acide yndyrore thelbësore, ky skrub eksfoliues ndihmon gjithashtu për të rigjallëruar lëkurën e thatë dhe të lodhur. Skrub eshte shume I rendesishem ne menyre qe te penetrimi I perberesve te tjere te jete sa em efektive. Do te keni nje lekure me te paster, pa qelizat e vdekura, rrezatuese dhe plot ndricim

Keshillet perdorimi 1-2 here ne jave

KREMI SYVE RIGJALLERUES SUKIN 25 ML

L2,500.00
Rrudha te imta rreth syve, rrathe te zinj, humbje elasticitetit? Luftoni ato natyrshëm me kremin për sytë rigjallerues Purely Ageless I cili ofron hidratim te thelle të pasur me antioksidantë dhe zbutje të zonës delikate përreth syve. Me Kafen jeshile dhe kafen arabike si përbërës te saj kryesor, kremi ynë gjallerues i syve punon për të zvogëluar shfaqjen e rrathëve të errët dhe rrudhat rreth syve ?Kafja rrit elasticitetin e lekures , tonifikon dhe rigjeneron lekuren, nxit kolagjenin dhe elastinen. ?Vitaminat dhe antioksidantet e pasur ne Vajin Rosehip, Vaj Makadamia, Vaj Argan, Vaj Baobab, Vit E punonojne  për të luftuar radikalet e lira që parandalojnë rrudhat e imëta, ka veti zbardhuese ne rrathet e zinj fale vlerave te larta te vitamines C, ndërsa forcuesi aktiv I bimes natyrale Pure Rooibos vogëlon shfaqjen e rrudhave deri në 78%
?Caji rooibos përmban shumë antioksidantë të cilët kanë veti anti-inflamatore  duke larguar skuqjet dhe rrathet e zinj. Rooibos ka një përmbajtje të lartë mineralesh dhe aftësia e tij për të përmirësuar qarkullimin do të ndihmojë në rinovimin e qelizave tuaja të lëkurës duke e lënë lëkurën të duket më e ndritshme dhe më e re.
?Perberes kryesor: Kafe jeshile, Kafe arabike, Vaj rosehip, Vaj argan, Vaj baobak, Vaj macadamia, Goji berries, Acai, Caj rooibos, Ekstrakt hibiscus, Vitamine E, Ekstrakt karrote?

SERUM INTENSIVE TONIFIKUES PURELY AGELESS 30 ML

L3,200.00
Hidraton thellesisht lekuren
?Ka targetim krysore rrudhat e imta
?Mundeson lifting natyral te lekures
?Jep nje ndricim natyral lekures pa jete
?Permireson tonin e lekures
?Nje serum intensive tonifikues, elasticizues qe targeton rrudhat e imta duke lene nje lekure me te rinuar, te ndricuar dhe dukshem me pa rrudha. Ka nje teksture gel-krem dhe shume e pasur me perberes aktiv 100% natyral qe targetojne rrudhat dhe ndricimin e lekures.
?Pure Ribose (termocentrali ynë natyror aktiv) dhe Acacia Gum punojnë së bashku për t’ju siguruar efekte fiksuese afatshkurtra dhe afatgjata, duke ulur shenjat e plakjes pas vetëm 14 ditësh!
? Vaji i Rosehip i shtuar punon për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të luftuar plakjen e parakohshme, ndërsa Gjalpi i Kakaos izolon lageshtine e lekures dhe ndihmon në mbrojtjen e saj nga kushtet e mjedisit, duke e lënë fytyrën super të butë.
?Produkt 100% natyral
?Prodhim Australian
?Pa kimikate, sls, sles, parabene apo harsh detergen
?E sigurt ne shtatzani dhe gjidhenie

KREM DITE RINUES PURELY AGELESS 120 ML

L3,000.00
Përshëndeteni kremin tonë ditor rinues Purely Ageless! I pershtatshem per te gjitha tipet e lekures. Do të jetë shoku juaj më i mirë nëse dëshironi të luftoni plakjen e parakohshme, si dhe linjat e imëta! Kjo është e gjitha për shkak të përbërësit tonë të ri natyror, forcues të mrekullisë – ribose së pastër!
?Perberesi I marre nga  farat e misrit punon për të zvogëluar dukshëm pamjen e rrudhave (sipërfaqja totale) deri në 78%, duke e bërë lëkurën më elastike pas vetëm 14 ditësh. Perzierjet gjithashtu me Hibiscus të Bardhë, Vaj Argani, Vaj Makadamia dhe Baobab për lëkurë me te tonifikuar, me të fortë dhe të hidratuar natyrshëm, ndërsa Gjalpi i Kakaos, Goji Berry, Acai dhe Vitamina E zbutin dhe qetësojnë lëkurën e thatë, duke e lënë lëkurën më të butë dhe me të rinuar!??
FORMATI: 120 M
PRODHIM AUSTRALIAN

KREM NATE RESTAURUES PURELY AGELESS 120 ML

L3,000.00
Nje krem nate thellesisht hidratues dhe antiage. Antioksidant dhe riparues shume i mire i lekures se lodhur dhe dehidratuar. Do të jetë shoku juaj më i mirë nëse dëshironi të luftoni plakjen e parakohshme, si dhe linjat e imëta! Kjo është e gjitha për shkak të përbërësit tonë të ri natyror, forcues të mrekullisë – ribose së pastër!
?Pershpejton rigjenerimin e lekures
?Trajton rrudhat dhe linjat e imta
?Permireson teksturen e lekures
?Zbeh njollat kafe te lekures
?Jep shkelqim dhe elasticitet lekures
.
?Perberesi I marre nga  farat e misrit punon për të zvogëluar dukshëm pamjen e rrudhave (sipërfaqja totale) deri në 78%, duke e bërë lëkurën më elastike pas vetëm 14 ditësh. Perzierjet gjithashtu me Hibiscus të Bardhë, Vaj Argani, Vaj Makadamia dhe Baobab për lëkurë me te tonifikuar, me të fortë dhe të hidratuar natyrshëm, ndërsa Gjalpi i Kakaos, Goji Berry, Acai dhe Vitamina E si antioksidante te fuqishem zbutin dhe qetësojnë lëkurën  duke e lënë më të butë dhe me të rinuar!??
FORMATI: 120 M
PRODHIM AUSTRALIAN

KREM MAT YNDYRE BALANCUES SUKIN 125 ML

L2,200.00
Krem mat yndyre balancues 100% natytal eshte ideal per lekurat mikse dhe te yndyrshme fale perberesit kryesor me pluhur Orizi për të matifikuar lekuren dhe parandaluar yndyren gjatë gjithë ditës duke e lene lekuren te bute dhe te ushqyer!
?Shega dhe ftoi për të promovuar një lëkurë të shëndetshme dhe të ekuilibruar, ndërsa një përzierje e Aloe Vera dhe Kamomilit qetëson dhe zbut lekuren ndërsa siguron hidratim të thelle.
?Hidratuesi I pasur me  antioksidant nga caj Rooibos, Ekstrakte Moringa dhe Willowherb inkurajon rivitalizimin e lëkurës dhe freskon lëkurën e mikse dhe te yndyrshme duke e lënë të ndihet e hidratuar thellesisht dhe mat.
?Pluhuri i orizit ka veti thithëse të yndyres, gjë që e bën atë të përsosur për lëkurën e yndyrshme dhe me puçrra. Përmban veti anti-plakje, që vonon shenjat e plakjes dhe ju bën të dukeni më I ri. Përbërësit kryesorë të gjetur në pluhur orizi veprojnë si agjentë anti-inflamatorë dhe antioksidantë që funksionojnë për të parandaluar plakjen e lëkurës, zvogëlojnë dëmtimin e rrezeve UV, nxisin ndriçimin e lekures
?Shega është miku më i mirë i lëkurës tuaj sepse dihet se ka shumë përfitime kundër plakjes. Përmirëson strukturën e lëkurës duke përmirësuar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës. Antioksidantë të tillë si vitamina C e gjetur në shegë veprojnë duke zvogëluar dëmtimin qelizor në trupin tuaj.
Antioksidantët ndihmojne në uljen e njollave kafe dhe rrudhave të moshës.
Antioksidantët në shegë ndihmojnë ne mbrojtjen natyrore kundër rrezeve ultraviolet (UV)
?Caji rooibos përmban shumë antioksidantë të cilët kanë veti anti-inflamatore  duke larguar skuqjet dhe rrathet e zinj. Rooibos ka një përmbajtje të lartë mineralesh dhe aftësia e tij për të përmirësuar qarkullimin do të ndihmojë në rinovimin e qelizave tuaja të lëkurës duke e lënë lëkurën të duket më e ndritshme dhe më e re.
FORMATI: 125 ML
100% PRODHIM AUSTRALIAN
PA SLS, SLES, PARABEN, HARAH DETERGEN, KIMIKATE
.

TONIK PER FYTYREN PASTRUES -YNDYRE BALANCUES 125 ML

L1,600.00
Ky tonik thellësisht qetësues është produkti i përsosur për pastrimin dhe balancimin e lekures. ?Matifikon lekuren duke e lene te hidratuar
?Tonifikon lekuren
?Balancon yndyren
?Hidraton lekuren
?Zbeh njollat
?Zvogelon pamjen e poreve
 ?Një përzierje e Çajit të Bardhë dhe Ekstraktit të Ftoit ndihmojnë në tonifikimin e lëkurës me yndyre, shtrëngojnë poret duke rafinuar strukturën e lëkurës dhe ndihmojnë në kufizimin e shkëlqimit ne lekure.
?Ekstraktet e Shegës dhe Boronicës promovojnë një lekure të ekuilibruar, ndërsa ekstraktet e Aloe Vera, Kamomilit  dhe Kastravecit inkurajojnë lëkurë të zbutur dhe të qetësuar.
?I përshtatshëm për llojet e lëkurës normale, mikse dhe te yndyrshmet
?Përbërësit kryesorë:
 Caj të bardhë, Ekstrakt Shege, Ekstrakt Boronice,  Kastravec, Caj Rooibos, Kamomil, Ekstrakt Aloe Vera, Ftua?

PASTRUES GEL PER LEKUREN YNDYRE BALANCUESE 125 ML

L1,600.00
Pastruesi yne gel shfrytëzon vetitë e fuqishme thithëse të Bamboo Charcoal si aktivin kyç të saj.
?Qymyr druri ndihmon në balancimin e lekures përmes heqjes së yndyres se tepërt dhe toksinave. I mbushur  me Moringa,  Kokos, Rooibos  pastruesi une yndyre balancues ndihmon në mbajtjen e lëkurës të pastër, të ndritshme dhe me nje ndjenjë të freskët.
?I përshtatshëm për llojet e lëkurës normale, mikse, te yndyrshme dhe pro akneike
?Përbërësit kryesorë:
Qymyr druri Bamboo, Kamomil, Rooibos, Boronice, Shege, Kastravec, Caj I bardhe
?Perdorimi:
?Aplikoni një sasi të vogël në duart e lagura dhe butesisht  masazhoni në lëkurë. Shpëlarje tërësisht me ujë. Përdoreni një herë ose dy herë në ditë.?

MASKE PER FYTYRE ANTI-NDOTJE YNDYRE BALANCUESE ME CHARCOAL 100 ML

L2,000.00
?MASKE PER FYTYRE ANTI-NDOTJE YNDYRE BALANCUESE ME CHARCOAL ??
?Linja e balancimit të yndyres  është formuluar posaçërisht për lekure  mikse/ yndyrshme, duke synuar anti-ndotjen, kontrollin e yndyres dhe lëkurën e demtuar.
?Balancon yndyren
?Zbeh shenjat
?Zvogelon poret
?Tonifikon lekuren
?Pastron ne thellesi
?Jep ndricim
? Përfshin si perberes aktiv Bamboo Charcoal, i cili ndihmon në heqjen e yndyres të tepërt për shkak të vlerave  të fuqishme absorbuese të tij. ?Së bashku me qymyr druri është një përzierje e çajit Rooibos, shegë, shelg, boronicë, Ftoit dhe Vaj kokosit që ndihmojnë për të pastruar, hidratuar dhe balancuar fytyrat me  komplekse te yndyrshme
?Maska jonë anti-ndotje përmban Bamboo Charcoal dhe është I perzier  me Ekstrakt  Moringes. Qymyr druri ndihmon në thithjen e toksinave dhe papastërtive që zbulon lëkurën e pastruar thellësisht. Rooibos Tea, Willowherb dhe Aloe Vera rivitalizojnë dhe rifreskojnë lëkurën e demtuar.
?Maska jonë ka ekstrakte te ftoit, boronicës dhe shegës që ndihmojnë në shtrëngimin e poreve, duke reduktuar shkëlqimin dhe duke lënë një ngjyrë të ekuilibruar. ??Lëkura është lënë hidratuar dhe ushqyer nga avokado, kokosi dhe vaj fares së rrushit.
?I përshtatshëm për llojet e lëkurës normale, mikse, te yndyrshme dhe pro akneike
?Perdorimi:
Aplikoni në fytyrë dhe qafë të lagur. Lijeni të depërtoje për 15-20 minuta dhe pastaj shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

SKRUB PER FYTYREN EKSFOLIUES-BALANCUES PER YNDYREN 125 ML

L1,800.00
Scrubi ynë i fytyrës I perbere nga Jojoba dhe Bamboo Charcoal zbut lëkurën duke i mbajtur poret të pastra nga papastërtitë. Eksfolion lekuren duke hequr qelizat e vdekura dhe duke pastruar poret ne thellesi. Qymyr druri ndihmon në balancimin e tonalitetit përmes heqjes së vajrave të tepërta dhe toksinave.
.
?Lëkura e lemuar dhe e hidratuar nga bima e shelgut, Boronices, Caj Rooibos dhe Kokosit duke lëne lëkuren te hidratuar dhe me revitalizuar
.
?I përshtatshëm për llojet e lëkurës normale, mikse dhe te yndyrshme
?Perberes kryesor aktiv: Bamboo Qymyr druri, Vaj  Sesami, Moringa, Kamomil, Boronice, Vaj trendafili, Vit E, Rooibos dhe Willowherb
.
???Perdorimi:
Aplikoni një sasi të vogël në majë të gishtave. Në një lëvizje rrethore, masazh në fytyrë dhe qafë. Shpëlarje mirë me ujë të vaket. Perdoreni 1-2 here ne jave??

LARES PASTRUES XHEL BLEMISH KONTROL 125 ML

L1,600.00
?LARES PASTRUES XHEL BLEMISH KONTROLL
?Nje lares xhel super i lehte i kombinuar me eukaliptus, vaj tea tree antibakteriale dhe antioksidant te pasur nga shega te cilat purifikojne lekuren ndersa heqin papasterite, make up dhe pluhurat ambiental.
?Eukalipti ndihmon te zvogelohen shfaqja e pucrave te shkaktuara nga bakteret dhe redukton shfaqjrn e skuqjeve te lidhura me breakouts
?Pastron lekuren ne thellesi fale vetive antibakteriale te acid salicilik, duke shperbere pikat e zeza dhe duke trajtuar aknet
?Heq papastertite duke ruajtur ph e lekures dhe pa e irrituat ate dhe duke e lene thellesisht te hidratuar dhe te bute
?Minimizon poret
?Lene lekuren te pastruar thellesisht, pa blemishes dhe breakouts?
PRODHIM 100% AUSTRALIAN
100% PRODHIM NATYRAL
PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

KREM HIDRATUES OIL FREE BLEMISH CONTROL 125 ML

L2,200.00
?Pucra, akne, njolla? Largoji ato natyralisht me kremin hidratues  oil free, e cila  e mban lëkurën të hidratuar pa krijuar shkëlqim të shtuar. Një përzierje botanike e Willowherb, Ftoit & Moringa punojnë për të zvogëluar shfaqjen e njollave duke rafinuar strukturën e lëkurës.
?Penetron brenda lekures dhe shperben sebumin e tepert
?Eksfolion shtresen e siperme te lekures
?Balancon prodhimin e sebumit
?Veti antibakteriale
?Zvogelon pamjrn e poreve
?Trajton aknet, pucrat dhe pikat e zeza
 ?Willowherb ndihmon në qetësimin e një lëkure të prirur për puçrra/ lekure akneike dhe zvogëlon skuqjen e shkaktuar nga lekurat aknike.
?Moringa, i cili është një ekstrakt bimor anti-mikrob jo komedogjen, hidraton lëkurën pa bllokuar poret, ndërsa ftoi ndihmon lëkurën duke rafinuar strukturën e lëkurës dhe duke kufizuar shkëlqimin e lëkurës.
?Acidi salicilik depërton në lëkurën tuaj dhe punon duke zhdukur qelizat e vdekura të lëkurës te cilat bllokojne poret tuaja dhe duke ulur skuqjen dhe ënjtjen (inflamacionin). Kjo zvogëlon numrin e puçrrave dhe akneve që formohen dhe shpejton shërimin.
?Alternativa juaj natyrore ndaj Peroksidit Benzoyl! Kjo linje kunder pucrave, akneve dhe njollave do të fillojë punën pas vetëm 30 minutash për të luftuar shkaqet e shpërthimeve. Përmban përbërës të vërtetuar vendas për ta lënë lëkurën të shëndetshme dhe të pastër.
.
PRODHIM 100% AUSTRALIAN
100% PRODHIM NATYRAL
PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

TONER PORE PERFEKTE BLEMISH KONTROL 125 ML

L1,600.00
?TONIK PERFEKT PORE BLEMISH KONTROL
?Nje tonik pastrues dhe riekuilibrues qe trajton lekuren akneike, me pucra dhe pika te zeza, balancon sebumin e tepert dhe zvogelon aparencen e poreve.
?Permireson teksturen e lekures
?Trajton aknet, pucrat dhe shenjat
?Heq qelizat e vdekura duke lene nje lekure super te paster
?Zvogelon poret
?Pershpejton rigjenerimin qelizor
?Parandalon formimin e pucrave, pikave te zeza dhe pikave dhjamore
?Lene nje lekure super te paster, te lemuar dhe plot ndricim
?Acid sailicik trajton aknet ne thellesi, pastron poret, ka efekt antibakterial, antifungal dhe antiinflamator
?Tea trea lufton aknet dhe ul inflamacionin
? Ftoi vepron si një astringent, duke rafinuar poret dhe strukturën e lëkurës, ndërsa kufizon edhe shkëlqimin e lëkurës!
?Willowherb natyrisht ndihmon për të zvogëluar mbizotërimin e puçrrave që shkaktojnë baktere në lëkurë.
PRODHIM 100% AUSTRALIAN
100% PRODHIM NATYRAL
PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

HYDRA EYE GEL SUKIN 15 ML

L2,500.00
?HYDRA EYE GEL SUKIN
?Gel per syte me vetite super hidratuese, ndricuese dhe anti rrudhe. Lene lekuren rreth syrit te ndricuar dhe thellesisht te hidratuar per 72 ore
?Formule inovative me perberes kryesor aktiv algat e detit dhe acid lauronik
?Radish root ferment eshte nje probiotik i fuqishem i cili riparon adn dhe parandalon demtimin e lekures nga radikalet e lira. Ka veti antirrudhe te fuqishme fale sasise se larte te antioksidanteve
?Ginger si superfood ka veti antinjolla dhe antirrudhe te fuqishme, fale antioksidanteve te cilat ruajne nga radikalet e lira
 Perberes perfekt per rrathet e zinj
?Redukton rrathet e zinj, ka efekt hidratuese dhe zbardhues
?Minimizon pamjen e vijave te holla te mimikes
?Hidraton dhe nxit rigjenerimin e lekures.
?Hidraton intensivisht lekuren rreth syve duke depertuar dhe ne shtresat me te thella dhe delikate te zones rreth syve
?Rrit elasticitetin e lekures
?Permban vitamina, minerale dhe antioksidante ne sasi te larte

SERUM BIOMARINE HYDRATION 30 ML

L3,200.00
?Një përvojë natyrore luksoze me ane te serumit tone superhidratues bio marine
 ?Shihni dukshem  hidratimin e thellë në lëkurë me serumin tonë të koncentruar. Me një Përzierje Bio-Detare aktive të Algave të Detit, Acid Hyaluronic & Kompleks i Misrit për të rehidruar thellë, duke e lënë lëkurën e etur të duket rrezatuese dhe plot jete për 72 orë
?Jep hidratim thellesisht ne lekure
?Rrit elasticitetin e lekures
?Stimukon rigjenerimin e lekures
?Permireson tonin e lekures
?Zbeh njollat kafe
?Promovon nje lekure te paster, rrezatuese dhe pa njolla fale hidratimit te thelle qe i jep lekures
?Algat janë të mahnitshme për hidratimin, rigjallërimin dhe tonifikimin e lëkurës, ndërsa janë gjithashtu një aleat fantastik për të ndihmuar në zvogëlimin ose eleminimin e plotë të problemeve me aknet dhe vijat e holla dhe rrudhat.
Algat detare janë një nga burimet më të bollshme të vitaminave, mineraleve, aminoacideve, antioksidantëve dhe acideve yndyrore thelbësore që absorbohen lehtësisht për të ushqyer dhe përtërirë lëkurën. Algat kanë demonstruar veti anti-plakje duke penguar enzimat që zbërthejnë kolagjenin në lëkurë. Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe zvogëlimin e paraqitjes së vijave të holla dhe rrudhave
?Acidi Hialuronik ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë të vijave të imëta dhe rrudhave duke mbajtur lagështine në lëkurë, duke krijuar një efekt plumbues tonifikues. Kur lëkura është e mbrojtur dhe e hidratuar, prodhimi i rritur i qelizave të lëkurës mund të ndodhë, pasi lëkura nuk është e zënë me luften për hidratim. Kjo çon në qeliza te lëkurës më të lëmuara dhe plumper/tonifikuara dhe lekure me rrezellitese
Komplex maize eshte një karbohidrate natyral që rrjedh nga misri i bluar, Maize Complex punon për të tërhequr dhe lidhur lagështirën në lëkurë. Fuqia e Kompleksit të Misrit është në aftësinë e tij për të mbajtur atë lagështi. Maize complex/ gjithashtu përmban vitamina të vlefshme B, të cilat janë shume të rëndësishme për shëndetin e lekures suaj
PRODHIM 100% AUSTRALIAN
100% PRODHIM NATYRAL
PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

KREM NATE HYDRAFUSION SUKIN 60 ML

L3,000.00
?KREM NATE HYDRAFUSION SUKIN
?Hidratoni lekuren e etur me kremin e lehte hydrafusion me përzierjen e super perberesve Bio-Marine të Algave te detit, Acidit Hyaluronic dhe complex te misrit, kjo linje e re luksoze do të bllokojë lagështinë dhe do të rihidrojë lëkurën e etur menjëherë
?Me teksture te lehte e cila perthithet lehtesisht nga lekura
?Jep hidratim thellesisht ne lekure
?Rrit elasticitetin e lekures
?Stimukon rigjenerimin e lekures
?Permireson tonin e lekures
?Zbeh njollat kafe
?Promovon nje lekure te paster, rrezatuese dhe pa njolla fale hidratimit te thelle qe i jep lekures
?Algat janë të mahnitshme për hidratimin, rigjallërimin dhe tonifikimin e lëkurës, ndërsa janë gjithashtu një aleat fantastik për të ndihmuar në zvogëlimin ose eleminimin e plotë të problemeve me aknet dhe vijat e holla dhe rrudhat.
Algat detare janë një nga burimet më të bollshme të vitaminave, mineraleve, aminoacideve, antioksidantëve dhe acideve yndyrore thelbësore që absorbohen lehtësisht për të ushqyer dhe përtërirë lëkurën. Algat kanë demonstruar veti anti-plakje duke penguar enzimat që zbërthejnë kolagjenin në lëkurë. Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe zvogëlimin e paraqitjes së vijave të holla dhe rrudhave
?Acidi Hialuronik ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë të vijave të imëta dhe rrudhave duke mbajtur lagështine në lëkurë, duke krijuar një efekt plumbues tonifikues. Kur lëkura është e mbrojtur dhe e hidratuar, prodhimi i rritur i qelizave të lëkurës mund të ndodhë, pasi lëkura nuk është e zënë me luften për hidratim. Kjo çon në qeliza te lëkurës më të lëmuara dhe plumper/tonifikuara dhe lekure me rrezellitese
Komplex maize eshte një karbohidrate natyral që rrjedh nga misri i bluar, Maize Complex punon për të tërhequr dhe lidhur lagështirën në lëkurë. Fuqia e Kompleksit të Misrit është në aftësinë e tij për të mbajtur atë lagështi. Maize complex/ gjithashtu përmban vitamina të vlefshme B, të cilat janë shume të rëndësishme për shëndetin e lekures suaj
PRODHIM 100% AUSTRALIAN
100% PRODHIM NATYRAL
PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

GEL KREM REHIDRATUES SUKIN 60 ML

L3,000.00
GEL KREM REHIDRATUES SUKIN
?Nje gel krem hidratues intensive luksoz i pasur me alga te detit bio marine, acid lauronik dhe komplex maize
?I pershtatshem per lekurat e dehidratuara, perfekt per kohen e vetes
?Super i lehte ne lekure, hidratues dhe freskues
?Tonifikon lekuren dhe e rigjeneron
?Veti antirrudhe
?Hidratim intensive dhe per lekurat me te etura duke depertuar dhe ne shtresat me te thella
?Rrit elasticitetin
?Qeteson inflamacionin
?Balancon sebumin
?Veti zbardhuese
?Jep lekure shkelqim dhe hidratim
?Algat janë të mahnitshme për hidratimin, rigjallërimin dhe tonifikimin e lëkurës, ndërsa janë gjithashtu një aleat fantastik për të ndihmuar në zvogëlimin ose eleminimin e plotë të problemeve me aknet dhe vijat e holla dhe rrudhat.
Algat detare janë një nga burimet më të bollshme të vitaminave, mineraleve, aminoacideve, antioksidantëve dhe acideve yndyrore thelbësore që absorbohen lehtësisht për të ushqyer dhe përtërirë lëkurën. Algat kanë demonstruar veti anti-plakje duke penguar enzimat që zbërthejnë kolagjenin në lëkurë. Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe zvogëlimin e paraqitjes së vijave të holla dhe rrudhave
?Acidi Hialuronik ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë të vijave të imëta dhe rrudhave duke mbajtur lagështine në lëkurë, duke krijuar një efekt plumbues tonifikues. Kur lëkura është e mbrojtur dhe e hidratuar, prodhimi i rritur i qelizave të lëkurës mund të ndodhë, pasi lëkura nuk është e zënë me luften për hidratim. Kjo çon në qeliza te lëkurës më të lëmuara dhe plumper/tonifikuara dhe lekure me rrezellitese
?Komplex maize eshte një karbohidrate natyral që rrjedh nga misri i bluar, Maize Complex punon për të tërhequr dhe lidhur lagështirën në lëkurë. Fuqia e Kompleksit të Misrit është në aftësinë e tij për të mbajtur atë lagështi. Maize complex/ gjithashtu përmban vitamina të vlefshme B, të cilat janë shume të rëndësishme për shëndetin e lekures suaj
?PRODHIM 100% AUSTRALIAN
?100% PRODHIM NATYRAL
?PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

SERUM RIKUPERUES NATYRAL SUPER GREEN 30 ML

L2,800.00
?SERUM  RIKUPERUES NATYRAL SUPER GREEN
?Nje serum i pershtatshem oer lekurat normale dhe mikse ne te thata
?Dëshironi që lëkura juaj të shkëlqejë? Serumi rigjenerues i fytyrës eshte super hidratues, i mbushur me lëndë ushqyese, promovon nje  lekure me tonalitet te paster, te ndricuar, ka një teksture të lehtë për thithjen e shpejtë dhe perberes me  ekstrakte super jeshile detoksifikuese të Kales, Chlorelles, Spirulina dhe Majdanozit.
?Serumi ynë ushqyes promovon një lëkurë rrezatuese,  ndërsa Ekstraktet e pasura me antioksidantë Acai dhe Goji Berry luftojnë shenjat e plakjes! Vaji i Shtuar i Rrushit promovon lëkurë me pamje rinore, rrezatuese dhe i jep lëkurës tuaj hidratim të thelle përpara se të vendosni kremin tuaj hidratues.
?E pasur me lëndë ushqyese, vitamina, acide yndyrore dhe aminoacide. Spirulina ul inflamacionin, tonifikon lëkurën dhe inkurajon qarkullimin e qelizave për të promovuar një tonalitet dhe pamje rinore.
Meqenëse ky pigment i gjelbër ndihmon trupin tuaj në eliminimin e metaleve të rënda dhe toksinave, Spirulina mund të pastrojë lëkurën tuaj dhe të çojë në një lekure më të paster, me te ndritshme dhe pa njolla
?Chlorella është e ngarkuar me vitamina B, magnez dhe zink, të cilat ndihmojnë në qetësimin e inflamacionit të lëkurës dhe nxisin funksionimin e shëndetshëm
Chlorella, ushqen thellësisht dhe rigjeneron lëkurën, duke e lënë atë të ndritshme dhe super te shendetshme
?Antioksidantët e shumte te gjendura ne ekstraktet e Gojit dhe Acait ndihmojnë që lëkura jonë të ruajë lagështinë dhe të rigjenerojë me efikasitet qelizat për një fytyrë të butë dhe rinore. E mbushur me lloje  të ndryshme të vitaminave, mineraleve dhe ushqyesve të tjerë, Goji Berries dhe Acai  nxisin prodhimin e kolagjenit dhe barazojnë tonin e lëkurës.

MASKE DETOSIFIKUESE E ARGJILE SUPER GREEN 100 ML

L2,000.00

Nje maske argjile kremoze pastruese e thelle dhe detosifikuese, e formuluar me argjilen bentonite  e cila ndihmon ne pastrimin e poreve dhe eleminimin e qelizave te vdekura dhe me  perzierje te Kales, Spirulina, Chlorella, Goji Berry dhe Acai, te pasura me vitamina dhe antioksidantë për të detosifikuar, për të ndriçuar fytyrën dhe për të minimizuar shfaqjen e vijave të holla. Vajrat e Avokados, Baobab dhe Rosehip promovojnë një tonalitet të barabartë të lëkurës përmes vetive hidratuese intensive. Lëkura ndjehet e rimbushur, rinore, e tonifikuar dhe plot ndricim

SCRUB DETOSIFIKUES SUPER GREEN SUKIN 125 ML

L1,800.00
?SKRUB PER FYTYREN SUPER GREEN DETOX
?Një skrub fantastik me nje përzierje të pasur me lëndë ushqyese të Kale, Spirulina, Chlorella dhe Majdanoz për të ndriçuar lekuren dhe për të përmirësuar strukturën e lëkurës.
?Skrubi super green eshte nje detoks fantastik i cili përmban Jojoba natyrale dhe Bamboo për të hequr qelizat e vdekura butësisht dhe për të ndricuar lekuren  duke e lënë  të ndjehet e bute dhe e pastër.
?Një përzierje e kales, spirulines, chlorellas dhe majdanozit japin antioksidantë dhe vitamina detoksifikues në lëkurë, ndërsa ananasi ,licorice dhe lekura e limes  nxisin një çehre të qartë rrezatuese te lekures
?Ekstraktet e ananasit  dhe rrenjes se licuirises ndihmojnë për të balancuar vajrat e tepërta dhe I japin ton pamjes  se lëkurës. Një shpërthimv i boronicë ofron një aromë gjallëruese për të rifreskuar shqisat.
?I përshtatshëm për llojet e lëkurës.
?Perberesit:
Perzierje super e gjelber, Jojoba, Bamboo, Kale, Spirulina, Chlorella, Majdanoz, Ananas dhe rrënjë Licorice
?Perdorimi:
Aplikoni një sasi të vogël në majë të gishtave. Në një lëvizje rrethore beni masazh në fytyrë dhe qafë.
?Shpëlarje mirë me ujë të ngrohtë. Përdoreni një herë ose dy herë në javë.?

ANTIOXIDANT EYE SERUM 30 ML

L2,500.00

A e dini qe rrudhat rreth syve jane disa nga shenjat e para te plakjes se lekures? Luftoni shenjat e plakjes se parakohshme me serumin tone pa arome, antioksidant per syte

Serum i syrit antioxidant ofron hidratim në zonën delikate  te syrit përmes një përzierje të ekstrakteve të bimëve duke përfshirë Aloe Vera qetësuese, kastravec dhe vaj rodhe. Vajrat e pasura ushqyese të vajit te trendafilit , Vit E, Vaj  Agulice dhe Vaj Shajore ndihmojnë në uljen e rrudhave te imta dhe ndihmojn në luftën kundër shenjave të plakjes duke përmirësuar cilësinë e lëkurës.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

Aloe Vera, Kastravec, Vaj burdock, Vaj trendafili,

Pas pastrimit te lekures , butësisht aplikoni serum rreth zonës së syve. Mund të përdoret një herë ose dy herë në ditë.

KREM NATES HIDRATUES RISTRUKTURUES SUKIN 120 ML

L2,500.00

Kremi ynë i natës restaurues dhe hidratues është i ngjashëm me kremin hidratues të fytyrës, përveçse është i mbushur me vajra natyralë më të rëndë për të ushqyer dhe hidratuar lëkurën gjatë kohës që flini! Kjo është përmes një përzierjeje super të vajrave dhe gjalpëve duke përfshirë Rosehip, Evening Primrose, Jojoba, Avokado & Shea Butter! Krem nates super hidratues dhe ristrukturues ushqen lëkurën gjatë gjumit përmes një përzierjeje të Vaj Trendafit, Vaj Agulice dhe Vaj Jojoba. Duke I  shtuar Vitamina E, Vaj Shajore dhe Vaj Avokado rimbushin pengesën e lagështisë së lëkurës duke përmirësuar strukturën dhe  duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe e riperterire.

Përbërësit kryesorë:

Vaj Trendafili, Vaj Avokado,  Vaj Shajore, Gjalpe Shea, Vitamina E , Vitamine Fares Grurit

Perdorimi:

Pas pastrimit te lekures gjatë natës, butësisht masazhoni  fytyrën, qafën dhe dekoltene

KREM FYTYRE HIDRATUES SUKIN 125 ML

L2,200.00

Ky krem hidratues është kremi më i dashur dhe është i përsosuri për të gjithë! Eshte një krem hidratues, që ushqen dhe zbut lëkurën përmes një përzierjeje të bukur të Vajit te trendafilit, Vaj Avokados, Vajit Fares Sesamit dhe Vajit Jojobes. Aloe Vera qetëson dhe freskon lëkurën, ndërsa Vaji Fares Grurit dhe Vitamina E ndihmojnë në përmirësimin e struktures se lekures dhe mbrojne lekuren duke e lene thellesisht te hidratuar dhe te ushqyer.

I pershtatshem per te gjitha llojet e lekures.

Përbërësit kryesorë

Vaj trendafili, Vaj Avokado,Vaj Sesame, Vaj Jojoba , Aloe Vera, Vaj Fares Grurit,Vitamina E

Perdorimi:

Pas pastrimit, butësisht masazhoni kremin në fytyrë, qafë dhe dekolte

 

KREM HIDRATUES SENSITIVE 125 ML

L2,200.00

Një krem hidratues i butë që hidraton dhe qetëson lekuren delikate! Kremi ynë sensitive i fytyrës është formuluar pa vajra esencialë- për të zvogëluar mundesite e nje reaksioni. Ndihmon në shpërndarjen e nje hidratimi thelbësor në fytyrën tuaj nepermjet një përzierje te butë te Vitaminave E, Kakaos dhe Gjalpë Shea. Me vajin e trendafilit te eger Rosehip të pasur me antioksidant, Vajrat e Sesamit dhe Vaj Jojoba ndihmojnë në rivendosjen e niveleve të hidratimit ne lëkurë, duke e lënë lëkurën të ndihet e qetësuar dhe e ushqyer.

Permban: Vaj trendafilit te eger Rosehip, Vaj Sesame, Vaj Jojoba, Vitamine E, Gjalep Shea, Gjalpe Kakao, Vaj Avokado, Kastravec, Kamomil

KESHILLE: Nëse lëkura juaj ndihet super e dehidratuar, shtoni disa pika të vajit tonë organik të trëndafilit në kremin tuaj hidratues për hidratim shtesë dhe ushqyes

KREM NATE QETESUES PER LEKURE SENSITIVE 120 ML

L2,500.00

Lekure delicate? Kremi yne qetesues  i nates luksoz kombinon Vajin Rosehip, Vaj Borage dhe Evening Primrose për të ndihmuar në përmirësimin e pamjes së lëkurës. Kastraveci dhe kamomili ndihmojne për të zbutur lekuren duke ndihmuar në lehtësimin e skuqjes se lekures për shkak te thatesise se lekures dhe për të rritur nivelet e hidratimit duke dhënë hidratim intensive. Lëkura lihet  e ushqyer, e qetë dhe e hidratuar.

I pershtatshem per lekure  normale, ne  te ndjeshme.

Përbërësit kryesorë

Aloe Vera, Kastravec, Vaj Rosehip, Vitamina E, Vaj Avocado dhe Borage Oil

Perdorimi:

Pas pastrimit gjatë natës, butësisht masazh në fytyrë, qafë dhe dekolte

KREM PER DUART DHE THONJTE ROSE 50 ML

L600.00

Hidratoni dhe mbroni duart e thata nderkohe qe kujdeseni për thonjtë dhe kutikulat përmes Proteinës së Sojës, Aloe Vera & Vitamina E.

Mbroni dhe ushqeni duart, thonjtë dhe kutikulat me këtë përzierje Aloe Vera, Proteina Sojes dhe Vaj Jojoba, të përforcuar me një aromë të vajit esencial te trendafilit te eger

KREM PER DUART DHE THONJTE LIVANDO 50 ML

L600.00

Hidratoni dhe mbroni duart e thata nderkohe qe kujdeseni për thonjtë dhe kutikulat përmes Proteinës së Sojës, Aloe Vera & Vitamina E.

Ky krem jo i yndyrshëm do të hidratojë duart e thata përmes Vajit Borage dhe Vitaminës E, të përforcuar me një aromë relaksuese të Livandos.

KREM PER DUART DHE THONJTE SIGNATURE 50 ML

L600.00

Hidratoni dhe mbroni duart e thata nderkohe qe kujdeseni për thonjtë dhe kutikulat përmes Proteinës së Sojës, Aloe Vera & Vitamina E.

Mbani duart të ushqyera dhe të buta ndërsa kënaqeni me aromën e Mandarinës, Livandos dhe Vaniljes.

DEODORANT ORGANIK FRESH COTTON 125 ML

L1,200.00

Kjo vere fillon me deodorant fantastike organike te Sukin. Deodorantet tane pa alumin ofrojne një mundësi natyrale për parandalimin e aromave te padëshiruara. Deodorantet nuk bllokojne gjendrat e djerses, por detosifikojne duke nxjerre jashte toksinat. Deodorantet tane jane pa alumin, sulfate, sls, parabene, silicone, alkol, kimikate etj Një përzierje e Aloe Vera, Burdock dhe Ekstrakteve të Hithrës ndihmojnë në freskimin dhe qetësimin e lëkurës, ndërsa Zink Phenolsulfonate ndihmon për të parandaluar rritjen e baktereve. Kombinimi i aromave freskuese natyrore të  Lule Lily, Jasmines, Violet & Driftwood do t’ju lënë të ndiheni të pastër, te fresket dhe me aroma fantastike ne trup

E pershtatshem per te gjitha tipet e lekures dhe ato me te ndjeshmet

100% ORGANIKE

PRODHIM AUSTRALIAN

DEODORANT ORGANIK OCEAN MIST 125 ML

L1,200.00

Kjo vere fillon me deodorant fantastike organike te Sukin. Deodorantet tane pa alumin ofrojne një mundësi natyrale për parandalimin e aromave te padëshiruara. Deodorantet nuk bllokojne gjendrat e djerses, por detosifikojne duke nxjerre jashte toksinat. Deodorantet  jane pa alumin, sulfate, sls, parabene, silicone, alkol, kimikate etj Një përzierje e Aloe Vera, Burdock dhe Ekstrakteve të Hithrës ndihmojnë në freskimin dhe qetësimin e lëkurës, ndërsa Zink Phenolsulfonate ndihmon për të parandaluar rritjen e baktereve. Kombinimi i aromave freskuese natyrore të Marine Accord, Mentes, do t’ju lënë të ndiheni të pastër, te fresket dhe me aroma fantastike ne trup

E pershtatshem per te gjitha tipet e lekures dhe ato me te ndjeshmet

100% ORGANIKE

PRODHIM AUSTRALIAN

TONIK MIST HIDRATUES TRENDAFILI 125 ML

L1,600.00

Qetësoni dhe freskoni lëkurën e lodhur me tonerin hidratues dhe rigjenerues me arome trendafili pa alkool. Mund të përdoret pas larjes se lekures, para dhe pas aplikimit të make up ose në çdo kohë që lëkura juaj ndihet e lodhur, e stresuar ose e nxehur shumë. Permban vaj trendafili rosehip dhe ekstrakt nga trendafili rosehip duke e kthyer ne ujin e bukurise per perkujdesjen e lekures suaj. Mbani në frigorifer për të freskuar menjëherë lëkurën në ditët e nxehta.

TONIK MIST ME CAJ JESHIL SUKIN 125 ML

L1,600.00

Gjallëroni dhe freskoni lëkurën e lodhur me tonikun mist hidratues me  Çajin Jeshil pa alkool, të perzier me Çajin Jeshil  dhe Kastravecin. Kastraveci zbut dhe freskon lëkurën, ndërsa Ekstrakti i Çajit të Gjelbër i pasur me antioksidant barazon tonin e lëkurës.

Caji jeshil është i mbushur me antioksidantë, te cilet ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës dhe trupit nga dëmtimi i radikaleve të lira. Caj jeshil minimizon poret dhe redukton inflamacionin

Vlerat anti-inflamatore të çajit jeshil mund të ndihmojnë në zvogëlimin e acarimeve të lëkurës, skuqjes së lëkurës dhe ënjtjes. Vendosja e çajit jeshil në lëkurën tuaj mund të qetësojë edhe prerjet e vogla dhe djegiet nga dielli. Çaji jeshil ka vitaminë E dhe vitaminë B2 të pranishme në të, e cila ndihmon në ruajtjen e shëndetit të lëkurës. Vitamina B2 ndihmon në mbajtjen e lëkurës rinore dhe të fortë, ndërsa vitamina E ndihmon në rritjen e qelizave të reja të lëkurës dhe gjithashtu e bën lëkurën më të butë dhe me me shkëlqim.

Ekstrakti i kastravecit është një superushqim për lëkurën. Përbëhet kryesisht nga proteina, lipide, Vitamina C dhe një shumëllojshmëri mineralesh dhe posedon veti hidratuese dhe zbutëse. Ai gjithashtu ka një efekt astringent, dhe mund të qetësojë dhe lehtësojë lëkurën e fryrë

Mund të përdoret në çdo kohë që lëkura juaj ndihet e lodhur, e stresuar ose e mbinxehur. Mbani në frigorifer për të freskuar menjëherë lëkurën tuaj në ditët e nxehta.

TONIK MIST HIDRATUES SUKIN 125 ML

L1,600.00

Toniku ynë hidratues mist pa alkool I perzier me kamomilin dhe ujin e trendafilit eshte për t’ju ndihmuar të qetësoni, pastroni dhe freskoni lëkurën tuaj të lodhur. Jep shkelqim lekures dhe parandalon krijimin e rrudhave. Falë vetive të tij antioksidante  balancon sebumin, duke mundësuar mbajtjen e saj të hidratuar. Është i pasur me vitaminat C dhe E duke I kthyer elasticitetin fytyrë. Vetite  antioksiduese te ujit te trendafilit ndihmojnë në forcimin e qelizave të lëkurës dhe rigjenerimin e indeve të saj. Ndihmon gjithashtu në pastrimin e poreve dhe tonifikimin e lëkurës.

Mund ta perdorni ne cdo moment te dites qe lekura juaj ka nevoje per tju freskuar, qetesuar lekuren nga skuqja dhe mbinxehja e vapes dhe per te tonifikuar lekuren e lodhur duke dhuruar vitalitet dhe freski.

Ps. Per ekstra freski mbajeni tonikun ne frigorifer

ROSE SET

L1,700.00
Freskoni dhe hidratoni natyrshëm lëkurën tuaj me tonerin dhe kremin e duarve me aromën fantastike te trendafilit
E perfitoni me oferte -25% Ulje??
?Toner hidratues trëndafili
Qetësoni dhe freskoni lëkurën e lodhur me tonerin hidratues dhe rigjenerues me arome trendafili pa alkool. Mund të përdoret pas larjes se lekures, para dhe pas aplikimit të make up ose në çdo kohë që lëkura juaj ndihet e lodhur, e stresuar ose e nxehur shumë. Permban vaj trendafili rosehip dhe ekstrakt nga trendafili rosehip duke e kthyer ne ujin e bukurise per perkujdesjen e lekures suaj. Mbani në frigorifer për të freskuar menjëherë lëkurën në ditët e nxehta.
?Krem per duart dhe thonjte
Mbroni dhe ushqeni duart, thonjtë dhe kutikulat me përzierjen fantastike  të Aloe Vera, Soy Protein , Jojoba, shea butter, vaj avokado dhe te trendafilit te eger. Krem jo i yndyrshëm, i lehtë për duar dhe thonj do të hidratojë dhe mbrojë duart e thata ndërsa kujdeseni dhe forconi thonjtë dhe kutikulat nga proteina e shtuar e sojës. Aloe Vera, Vitamina E dhe Vaji i Borage do t’i lënë duart të ndjehen të ushqyera, të qetësuara dhe të buta!??

NATURAL BLEMISH CONTROL SET

L3,500.00
?Ky set ka nje formule fantastike per te luftuar problematikat e lekures si pucrat, pikat e zeza apo aknet nepermjet perzierjes se perberesve fantastik te Eukaliptus, Tea tree, Moringes dhe Acid Salicilik.
?Ky set eshte ideal kunder akneve, njollave nga aknet apo skuqjet , njollat kafe, pikat e zeza dhe poret.
?Kjo rutine 4-hapëshe të kontrollit te pucrave dhe acarimeve qeteson dhe pastron lekuren tuaj dhe lufton njollat me perbersit fantastik te Eukaliptit, Tea Tree dhe Acid Salicilik.
?Hapi 1: Pastrimi me ane te larjes së fytyrës duke hequr papastërtitë dhe yndyren me ftoin dhe shegën.
?Hapi 2: Toneri për stabilizimin e poreve për të rafinuar, ndricuar dhe rifreskuar lëkurën me Eukalipt dhe tea tree oil.
?Hapi 3: Xhel Banishing Spot trajtues për t’u kujdesur për çdo rast emergjence pucre me Willowherb, Acid Salicilik dhe Eukalipt.
?Hapi 4: Krem Oil free për të ndricuar dhe ekuilibruar lëkurën përmes Willowherb, ftua dhe Moringa.
.
.
?SUKIN eshte nje firme australiane me perberes 100% natyral, vegan dhe cruelty free

LOVE YOUR SKIN SET

L4,000.00
?Një rutinë fantastike. Seti me pastruesin e  lekures, toniku dhe  hidratuesi  është ku gjithcka fillon.
 ?Kjo rutinë është shume e rendesishme, eshte e pershtatshme  për lëkurat normale, te yndyrshme dhe mikse dhe është seti ku ne do të rekomandojmë fillimin me Sukin?
LOVE YOUR SKIN

KREM HIDRATUES PER MESHKUJ SUKIN 250 ML

L2,200.00

Kremi yne hidratues per meshkuj  është krijuar me Vaj Sesam, Kokos, Vaj Jojoba dhe Aloe Vera për të hidratuar dhe zbutur lekuren tuaj. Ekstrakti Baobab, Vitamina E dhe Piper Tasmanian nxisin lëkurën e shëndetshme, ndërsa një përzierje e Kanellës dhe Qitros freskon shqisat.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës

Përbërësit kryesorë

Sesam, Baobab, Piper Tasmanian, Kokos, Vitamina E, Kanell

Perdorimi:

Pas pastrimit te lekures, butësisht masazhoni me  një sasi të vogël te kremit në fytyrë dhe qafë. Përdoreni një herë ose dy herë në ditë.

LARES 3N1 PER FYTYREN, FLOKET DHE TRUPIN ENERGJI SUKIN 500 ML

L1,600.00

Lares trupi, flokësh dhe fytyre 3n1 i  krijuar me Aloe Vera, Vaj Baobab, Sesame & Jojoba për të pastruar dhe hidratuar lekuren ne thellesi. I mbushur me një aromë gjallëruese të kanellës, mandarinës, lime dhe piperit të zi do krijoj nje atmosfer dhe ndjesi fantastike per shqisat tuaja

Laresi nuk than lekuren, pastron ne thellesi duke lene nje lekure dhe floke super te paster, te bute dhe te hidratuar.

KREM TRUPI KOKOS DHE ANANAS 500 ML

L2,500.00
?Lekura e trupit ka nevoj per hidratim po aq sa lekura e fytyres. Vera eshte stina perfekte per lekure plot ndricim, te hidratur dhe me aromen fantastike te kremit te trupit.
?Krem trupit hidratues me arome fantastike dhe perberes kryesor aktiv kokosin dhe ananasin freskon dhe stimulon shqisat, ndërsa një kombinim ushqyes i vajrave Rosehip, Avocado dhe Jojoba, së bashku me gjalpin Shea dhe Gjalpin e Kakaos hidratojnë dhe e lene lëkurën e lëmuar dhe super te ushqyer. ?Një perzierje fantastike e  Aloe Veres, Hithrës, rrodhes  rikthejne hidratimin e barrieres së lëkurës dhe ndihmojne në ushqimin e lëkurës së thatë
?Perberes kryesor aktiv: Vaj kokosi, Ekstrakt Ananasi, Vaj Rosehip, Vaj Avokado, Vaj Jojoba, Gjalpe Shea, Gjalpe Kakao, Aloe Vera, Hither, Rrodhe
?FORMATI: 500 ML
?PRODHIM AUSTRALIAN
?PA PARABEN, SLS, SLES, HARSH DETERGENT, KIMIKAT

LARES TRUPI ME KOKOS DHE LIME 500 ML

L1,600.00

Lares trupit me limon dhe kokos freskon dhe stimulon shqisat me një arome fantastike agrumi dhe arre kokosi te embel, ndërsa një kombinim ushqyes i vajrave Rosehip, Avocado dhe Jojoba, së bashku me Gjalpe Shea dhe Gjalpe Kakao hidratojnë dhe lene lëkurën e lëmuar. Një perzierje i Aloe Vera, Hithrës dhe rrodhes rikthejne hidratimin lëkurës dhe ndihmon në ushqimin e lëkurës duke e lene thellesisht te hidratuar dhe te bute, pa e thare ate

?Lekura e trupit ka nevoj per hidratim po aq sa lekura e fytyres. Vera eshte stina perfekte per lekure plot ndricim, te hidratur dhe me aromen fantastike te kremit te trupit

?Perberes kryesor aktiv: Vaj kokosi, Ekstrakt Ananasi, Vaj Rosehip, Vaj Avokado, Vaj Jojoba, Gjalpe Shea, Gjalpe Kakao, Aloe Vera, Hither, Rrodhe

?FORMATI: 500 ML

?PRODHIM AUSTRALIAN

?PA PARABEN, SLS, SLES, HARSH DETERGENT, KIMIKATE

KREM TRUPI ME KOKOS DHE LIME 500 ML

L2,500.00

Krem trupit me limon dhe kokos freskon dhe stimulon shqisat me një arome fantastike agrumi dhe arre kokosi te embel, ndërsa një kombinim ushqyes i vajrave Rosehip, Avocado dhe Jojoba, së bashku me Gjalpe Shea dhe Gjalpe Kakao hidratojnë dhe lene lëkurën e lëmuar. Një perzierje i Aloe Vera, Hithrës dhe rrodhes rikthejne hidratimin lëkurës dhe ndihmon në ushqimin e lëkurës duke e lene thellesisht te hidratuar dhe te bute, pa e thare ate

?Lekura e trupit ka nevoj per hidratim po aq sa lekura e fytyres. Vera eshte stina perfekte per lekure plot ndricim, te hidratur dhe me aromen fantastike te kremit te trupit.

 

?Krem trupit hidratues me arome fantastike dhe perberes kryesor aktiv kokosin dhe ananasin freskon dhe stimulon shqisat, ndërsa një kombinim ushqyes i vajrave Rosehip, Avocado dhe Jojoba, së bashku me gjalpin Shea dhe Gjalpin e Kakaos hidratojnë dhe e lene lëkurën e lëmuar dhe super te ushqyer. ?Një perzierje fantastike e  Aloe Veres, Hithrës, rrodhes  rikthejne hidratimin e barrieres së lëkurës dhe ndihmojne në ushqimin e lëkurës së thatë

 

?Perberes kryesor aktiv: Vaj kokosi, Ekstrakt Ananasi, Vaj Rosehip, Vaj Avokado, Vaj Jojoba, Gjalpe Shea, Gjalpe Kakao, Aloe Vera, Hither, Rrodhe

?FORMATI: 500 ML

?PRODHIM AUSTRALIAN

?PA PARABEN, SLS, SLES, HARSH DETERGENT, KIMIKATE

 

BALSAM NATURAL BALANCE 500 ML

L1,600.00

Pa sulfate, silikone dhe kimikate të ashpra që mund të thajnë dhe zhveshin flokët dhe skalpin tuaj. Kondicioneri ynë i butë dhe ushqyes është formuluar për të arritur flokë të ekuilibruar natyrshëm dhe të shëndetshëm, natyrshëm! Ekstrakte botanike të rrodhes, hithres dhe Horsetail/bishtit kalit promovojnë shkëlqimin natyral dhe flokë te rigjallëruar. Një përzierje e vajrave Baobab dhe susamit i japin shkëlqim flokëve duke i lënë të hidratuar, të shëndetshëm dhe super të butë. Ndjehuni të energjizuar me një shpërthim të aromave nga Mandarina, Lavender dhe Vanilia

Balsamet natyral  te Sukin rikthejnë ekuilibrin, shëndetin dhe shkëlqimin e flokëve tuaj pa kimikate të ashpra që mund të dëmtojnë flokët tuaj dhe mjedisin. Balsamet janë formuluar me përbërës me bazë bimore që janë të butë dhe efektivë