SUPERFOODS – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SUPERFOODS

Showing all 4 results

SUPERGREENS ORGANIC POWDER 100 GR

L2,000.00

SUPERGREEN ORGANIC POWDER

(MORINGA-SPIRULINA-CHLORELLA-WHEATGRASS-BARLEYGRASS)

Shumë e lartë në vitamina, minerale dhe antioksidantë

Antioksidant i fuqishem

E pasur me vitamina A, C dhe E të cilat bashkëveprojnë me radikalet e lira për të parandaluar dëmtimin e qelizave

Një bazë e shkëlqyeshme për çdo smothie

100% përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë të shtuar

Një përzierje e shëndetshme e pluhurit organik të Grurit, Barit të Elbit, Moringa, Chlorella dhe Spirulina
E pasur me vitamina, minerale, antioksidantë, klorofil, proteina vegane dhe acide të yndyrave të shëndetshme
Të pasura me enzima thelbësore për të siguruar bio-disponueshmërinë maksimale

100% organike, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez

CHLORELLA ORGANIC POWDER 200 GR

L2,800.00

CHLORELLA ORGANIC POWDER

Chlorella ka cilësi Antioksidative (antiplakje)

Superushqim qe largon toksinat dhe metalet me te renda

Ajo përmban Beta-karotene (Vitaminë A), E , C, K, Zink dhe Selen

Ushqim i plotë ushqyes, i pasur me vitamina, minerale, antioksidantë, klorofil dhe proteina
Proteinë e plotë me bazë bimore – e pasur me aminoacide thelbësore (EAA) dhe aminoacide
Detoksifikues i fuqishem

Mbështet tretjen e shëndetshme

100% organike, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez

 

SPIRULINA ORGANIC POWDER 200 GR

L2,400.00

SPIRULINA ORGANIC POWDER

Vitamina: A, C, D,  E, K, H, B1, B2, B3, B5 (acid pantothenik), B6, B9 (Folate), B12

Minerale: Kalium, Kalcium, Krom, Magnez, Hekur, Zinku, Baker, Mangan, Fosfor, Selenium

Pigmente fotosintetike: Klorofil-a, Beta-karoten

Antioxidant I fuqishem

Shumë ushqyes
Përmban të gjitha aminoacidet thelbësore – 70% proteinë të plotë vegane
E pasur me vitamina B – mbështet sistemin nervor qendror
Pasur me antioksidantë – detoksifikues i fuqishëm
Burimi i acideve yndyrore thelbësore (EFA’s)

100% organike, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez

MACA ORGANIC POWDER 250 GR

L2,000.00

MACA ORGANIC

I pasur në mangan dhe bakër anti-oksidues dhe vitamina C për rritje imuniteti

I pasur ne jod

Permban kalium, kalcium, hekur dhe zink

Ushqim i lashtë peruan
Adaptogen i fuqishëm – mbështet shëndetin endokrin
Përmban një përzierje të rrallë të mineraleve thelbësore dhe vitaminave
Të lartë në jod – mbështet shëndetin e tiroides
Nxit ekuilibrin në trup

100% organik, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez