SPIRULINA ORGANIC POWDER 200 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SPIRULINA ORGANIC POWDER 200 GR

SPIRULINA ORGANIC POWDER 200 GR

L2,400.00

SPIRULINA ORGANIC POWDER

Vitamina: A, C, D,  E, K, H, B1, B2, B3, B5 (acid pantothenik), B6, B9 (Folate), B12

Minerale: Kalium, Kalcium, Krom, Magnez, Hekur, Zinku, Baker, Mangan, Fosfor, Selenium

Pigmente fotosintetike: Klorofil-a, Beta-karoten

Antioxidant I fuqishem

Shumë ushqyes
Përmban të gjitha aminoacidet thelbësore – 70% proteinë të plotë vegane
E pasur me vitamina B – mbështet sistemin nervor qendror
Pasur me antioksidantë – detoksifikues i fuqishëm
Burimi i acideve yndyrore thelbësore (EFA’s)

100% organike, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez

Out of stock

Category:

Share this product

SPIRULINA eshte nje nga ushqimet me te shendetshme ne te gjithe globin.

Me 70% proteina të plotë (që përmban të gjitha nëntë  aminoacidet esenciale), ky është një burim i shkëlqyer proteina për vegans – proteinat  gjendur në Spirulina jane lehtesisht te tretshme.

Ushqyes i dendur

Spirulina përmban pothuajse spektrin e plotë të B-vitamina, këto janë thelbësore për shëndetin e sistemit nervor qendror dhe të trurit. Duke siguruar një furnizim të bollshëm nga këto vitamina të rëndësishme do të ndikojë pozitivisht ne humor, mprehtësi mendore dhe nivelet njohëse. Të lartë në shumë vitamina tjera esenciale dhe minerale (përmban 26x kalciumi i qumështit).

Vitamina: A, C, D,  E, K, H, B1, B2, B3, B5 (acid pantothenik), B6, B9 (Folate), B12

Minerale: Kalium, Kalcium, Krom, Magnez, Hekur, Zinku, Bakr, Mangan, Fosfor, Selenium

Pigmente fotosintetike: Klorofil-a, Beta-karoten

Antioxidant I fuqishem

Referuar shpesh si “Molekula e Mrekullive”, pas shume studimesh kanë treguar se ka aktivitet jashtëzakonisht të lartë antioxidant dhe është anti-inflamator I fuqishem. Ajo gjithashtu ka përfitime të mundshme terapeutike për përmirësimin e funksionit të dobësuar imunitar të shkaktuara nga përdorimi i drogave toksike, dhe ka treguar për të rritur funksionin e balancuar të mëlçisë dhe veshkat.

Spirulina eshte nje peforcues I mrekullueshem shendetesor qe njihet boterisht per ndikimet e saj positive ne organizmin e njeriut. Ajo frenon ndjenjen e urise, balancon tretjen dhe shendetin gastro intestinal. Pastron gjakun, ndihmon ne djegjen e sheqernave dhe rrit nivelin e energjise. Spirulina zvogelon mundesine e goditjeve ne tru dhe ndihmon ne sherimin pas nje goditje ne te. Gjithashtu permireson kujtesen dhe aftesine e te mesuarit.

Burimi i acidit yndyror Omega

Spirulina është e dyta vetëm për qumështin e gjirit të njeriut në përmbajtjen e acidit linolenik (GLA).

GLA është fuqimisht anti-inflamator dhe ka peshë të madhe në uljen e inflamacionit , ne semundjet kardiovaskulare, funksionin e mushkërive, kushtet autoimune dhe çrregullimeve metabolike

Vitamina: A, E, K, B1, B2, B3, B6, B9 (Folate), B5 (acid pantothenik).

Minerale: Kaliumi, Kalciumi, Magneziumi, Hekuri, Zinku, Bakri, Mangani, Fosfori, Selenium.

Pigmente fotosintetike: klorofil-a, ksantofil, beta-karoten, echinenone, myxoxanthophyll, zeaxanthin, canthaxanthin, diatoksantinë, 3-hydroxyoxychinenone, beta-cryptoxanthin, oscillaxanthin.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SPIRULINA ORGANIC POWDER 200 GR”