SUPERGREENS ORGANIC POWDER 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SUPERGREENS ORGANIC POWDER 100 GR

SUPERGREENS ORGANIC POWDER 100 GR

L2,000.00

SUPERGREEN ORGANIC POWDER

(MORINGA-SPIRULINA-CHLORELLA-WHEATGRASS-BARLEYGRASS)

Shumë e lartë në vitamina, minerale dhe antioksidantë

Antioksidant i fuqishem

E pasur me vitamina A, C dhe E të cilat bashkëveprojnë me radikalet e lira për të parandaluar dëmtimin e qelizave

Një bazë e shkëlqyeshme për çdo smothie

100% përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë të shtuar

Një përzierje e shëndetshme e pluhurit organik të Grurit, Barit të Elbit, Moringa, Chlorella dhe Spirulina
E pasur me vitamina, minerale, antioksidantë, klorofil, proteina vegane dhe acide të yndyrave të shëndetshme
Të pasura me enzima thelbësore për të siguruar bio-disponueshmërinë maksimale

100% organike, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez

Out of stock

Category:

Share this product

SUPER GREEN POWDER- Organike e certifikuar

(MORINGA-SPIRULINA-CHLORELLA-WHEATGRASS-BARLEYGRASS)

Shumë e lartë në vitamina, minerale dhe antioksidantë

Një bazë e shkëlqyeshme për çdo smothie

100% përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë të shtuar

Super Greens Powder – eshte nje  përzierje premium organike nga superfoods te Moringes, Spirulines, Chlorelles, Wheatgrass dhe Barleygrass. Super jeshile dhe super cilësi. Ky kombinim i pastër i pluhurave të super green përfaqëson më të mirën në superfoods që ushqen trupin me sasi të madhe të vitaminave, mineraleve, proteinave dhe antioksidantëve.

Në perzierjen tonë SuperGreen, përzierje e elementeve që me të vërtetë dallohen janë vetitë e saj mahnitëse antioksiduese! Jashtëzakonisht të pasura me vitamina A, C dhe E të cilat bashkëveprojnë me radikalet e lira për të parandaluar dëmtimin e qelizave dhe që përmbajnë një spektër të gjerë të vitaminave B të cilat gjithashtu kanë atribute të fuqishme antioksiduese – vitaminat B mbrojnë veçanërisht trurin, shëndetin tuaj mendor dhe mirëqenien . Pastrues të tjerë të njohur të radikalëve të lirë të pranishëm në këtë përzierje përfshijnë; seleni, bakri dhe mangani. Me jetet me te ngarkuara dhe me stresuese se kurre, bejme mire te sigurohemi që jemi duke përfshirë detoksifikimin e vitaminave dhe mineraleve në dietat tona qe  të japim trupit tonë një nxitje të mirëpritur dhe të sigurojë lehtësim nga streset dhe lodhjet e përditshme.

Përfshirja e Spirulina, Chlorella dhe Moringa në këtë përzierje gjithashtu e bëjnë atë një proteinë të plotë (që përmban të gjitha 9 aminoacidet thelbësore). Moringa është një adaptogen – adaptogens janë një grup unik i përbërësve bimor që ndihmojnë trupin tuaj të përshtatet në rrethana ekstreme, ato përmirësojnë shëndetin e sistemit tuaj të veshkave i cili është përgjegjës për menaxhimin e përgjegjes hormonale të trupit tuaj ndaj stresit.

Ne fund, përfshirja e Wheatgrass dhe Barleygrass në këtë përzierje kompleton profilin mbresëlënës të lëndëve ushqyese me shtimin e enzimave thelbësore dhe sjelljen e vitaminës dhe përmbajtjes minerale në ekuilibër, duke lejuar disponueshmërinë maksimale të bios! Wheatgrass është një burim i pasur i klorofilit. Klorofili pastron dhe ndërton gjakun, është një detoksifikues i fuqishëm dhe përmirëson shëndetin e tretjes duke ruajtur florën e zorrëve. Për më tepër, Wheatgrass përmban në mënyrë unike 3 enzima tretës që metabolizojnë proteinën, karbohidratet dhe yndyrnat, duke përmirësuar marrjen e lëndëve ushqyese dhe forcojnë më tej shëndetin e tretjes. Wheatgrass gjithashtu jep një proteinë të plotë (që përmban të gjitha 9 aminoacidet thelbësore). Barleygrass eshte nje antioksidant i fuqishëm për shkak të sasive të larta të vitaminave E dhe C – të dyja këto vitamina funksionojnë në të njëjtën kohë për të pastruar dhe neutralizuar radikalet e lira, të cilat shkaktojnë stres oksidues në qelizat

Pluhur organik i Wheatgrass- Pluhur organik i Barleygrass

Pluhur organik Moringes- Pluhur organik i Chlorella- Pluhur organik i Spirulinës

Ky Superfood i shijshëm mund të shtohet në një smothie të mëngjesit, supave, lengjeve ose ushqime të tjera.

Perdorimi:

Rekomandohet të merrni ½ deri në 3 – 4 lugë çaji pluhur SuperGreens në ditë (1 lugë e barabartë me 2 gram. Maksimumi i rekomanduar ditor është 9 gram). Pluhuri SuperGreens duhet të prezantohet gradualisht për të mundësuar që trupi të mësohet.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SUPERGREENS ORGANIC POWDER 100 GR”