MACA ORGANIC POWDER 250 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

MACA ORGANIC POWDER 250 GR

MACA ORGANIC POWDER 250 GR

L2,000.00

MACA ORGANIC

I pasur në mangan dhe bakër anti-oksidues dhe vitamina C për rritje imuniteti

I pasur ne jod

Permban kalium, kalcium, hekur dhe zink

Ushqim i lashtë peruan
Adaptogen i fuqishëm – mbështet shëndetin endokrin
Përmban një përzierje të rrallë të mineraleve thelbësore dhe vitaminave
Të lartë në jod – mbështet shëndetin e tiroides
Nxit ekuilibrin në trup

100% organik, me përbërës të pastër botanik, absolutisht asgjë e shtuar

Certifikuar organike, prodhim anglez

Out of stock

Category:

Share this product

Maca, quajtur ndryshe “Ginseng peruan”, është një burim ushqimi i lashtë nga rajoni i Andeve me një furnizim të pasur me vitamina dhe minerale. Ai përmban një përzierje të rrallë të mineraleve, duke përfshirë edhe jodin, i cili mbështet gjëndrat e veshkave dhe tiroideve për të prodhuar hormone jetësore në dozat e duhura të përcaktuara nga nevoja trupore te çdo individi. Minerale të tjera esenciale janë; kalcium, kalium, hekur dhe zink – këto minerale punojnë së bashku për të promovuar eshtra të shëndetshme, qeliza të shëndetshme të kuqe të gjakut, të mbajnë presionin normal të gjakut dhe funksionimin optimal të sistemit imunitar – me vitaminë B6 që punojnë së bashku me hekurin në formimin e qelizave të kuqe të gjakut të freskët .

Gjithashtu i lartë në mangan dhe bakër anti-oksidues dhe vitamina C për rritje imunitetit, maca është një adaptogjen i njohur – adaptogjenet janë një grup unik përbërësish bimor që ndihmojnë trupin tuaj të përshtatet në rrethanat me ekstreme.

Nëse konsumohet për energji të shtuar, rritjen e sistemit imunitar ose përmirësimin e dendësisë së eshtrave, Maca jone organike është një shtesë e shijshme për çdo dietë!

Maca pluhur mund të merret me ujë të nxehtë ose të ftohtë, ju mund të shtoni edhe  ne qumësht me mjaltë, dhe mund të përzihet me lëng frutash ose ne smothie, spërkatur mbi drithëra ose shtuar në shumë ushqime të tjera.

Maca është një shtojcë popullore bimore dhe një pjesë integrale e mënyrës peruan të jetës, është një perime rrënjë që duket pak si një rrepë dhe vihet në supera , ëmbëlsira, bukë dhe pije në Peru. Ajo është rritur lartë në Ande në 14.000 ft në tokë shumë të pasur, kështu që përmbajtja e saj minerale është veçanërisht e lartë.

Maca Pluhur nga Indigo Herbs është certifikuar si Organike nga Federata e Ushqimit Organik. Pluhur Maca është bërë nga Maca Organike me e mire (Lepidium Mayenii), rrënjë Organike Maca nga Amerika e Jugut. Pluhur Organik Maca mund të merret çdo ditë dhe është një shtesë ushqyese e pasur që siguron një burim të pasur mineralesh

Perdorimi:

1-3 lugë çaji në ditë.

1 lugë çaji është e barabartë me 3 gram (1 tsp = 3g)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MACA ORGANIC POWDER 250 GR”