DR ORGANIC – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

DR ORGANIC

Showing 1–48 of 63 results

SAPUN ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 100 GR

L500.00L700.00

SAPUN ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Kripa e Detit të Vdekur përmban mbi 20 minerale thelbësore, disa prej të cilave nuk ekzistojnë në asnjë det tjetër.

Duke kombinuar këto kripëra unike me një përzierje të vlerave të ekstrakteve bioaktive dhe organike, ne kemi krijuar një sapun pastrues që lë trupin të ndjehet i rimbushur dhe i rigjallëruar.

I përshtatshëm për Veganët

SAPUN ORGANIK ME VITAMINE E 100 GR

L500.00L700.00

SAPUN ORGANIK ME VITAMINE E 

Ne kemi kombinuar vitaminën E me vajin e farave të lulediellit së bashku me përbërës të tjerë organikë, për të krijuar një sapun i cili mund të qetësojë dhe freskojë lëkurën.

Karakteristikat e vitaminës E mund të ndihmojnë në mbajtjen e lëkurës të bute si mendafsh dhe rrezatuese.

I përshtatshëm për veganët.

SAPUN ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK 100 GR

L500.00L700.00

SAPUN ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK

Vaji I paster I trendafilit damascene organic është një vaj esencial aromatik I mrekulluesehm,qe njihet nder vite per perdorimin e tij ne lekure dhe floket.

Ky përbërës unik është i kombinuar me përbërës natyralë dhe organikë që punojnë në sinergji për rinovimin dhe rigjallërimin e lëkurës; duke e lënë atë ndjenjë të pastruar, të balancuar dhe të ushqyer.

SAPUN ORGANIK ME MJALTE MANUKA 100 GR

L500.00L700.00

SAPUN ORGANIK ME MJALTE MANUKA

Një sapun organik i bazuar në Mjaltin Manuka Organike.

Ky është një sapun i butë dhe delikat me të gjitha cilësitë rigjeneruese dhe riparuese të mjaltit Manuka.

Përveç vlerave të saj shëndetësore dhe restauruese, mjalti Manuka është gjithashtu një pastrues shumë efektiv dhe një zbutes natyral që ndihmon lëkurën të mbajë hidratimin

QUMESHT PASTRUES ME TRENDAFIL DAMASCENA 150 ML

L1,500.00

QUMESHT PASTRUES ME TRENDAFIL DAMASCENA 

Ky pastrues I bute natyral kombinon Organic Vaj Trendafili Damascena,  Vaj Trendafili te Eger, Aloe Vera, Gjalpë kakao, Gjalpë Shea, Ekstrakt Tershere, Kamomil,

Përmban vajra zbutëse të pastër dhe komponente të butë që forcojnë lëkurën, të cilat japin një hidratim  afatgjatë lekures.

Është delikate ndaj lëkurës dhe heq make up dhe papastërtitë nga fytyra dhe sytë duke e lënë lëkurën të butë, të mendafshte dhe me një shkëlqim të ngrohtë.

SERUM PER SYTE ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK 15 ML

L2,400.00

SERUM PER SYTE ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK

E pershtatshme per te gjitha tipet e lekures, me veti anti age

Serum per syte i shkëlqyer intensiv kundër plakjes

Rrit stabilitetin e kolagjenit

Korrigjon rrudhat e imta dhe minimizon pamjen e tyre

Lufton fryrjet  nen sy dhe qarqet e errëta

Freskon syte e lodhur dhe ju jep gjalleri atyre

Stimulon rigjenerimin e qelizave për t’u çlodhur dhe për tu ringjallur.

SERUM ORGANIK ME TRENDAFIL DAMASCENA 30 ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM ORGANIK ME TRENDAFIL DAMASCENA

E pershtatshme per te gjitha tipet e lekures

Veti anti age

Perthithet shpejt në qelizat epidermale për ta hidratuar lekuren ne thellesi

Tonifikon lekuren dhe i jep elasticitet

Jep shume ndricim dhe vitalitet fale vitamines C

Shumë ushqyes dhe balancues mbron kundër linjave të imta dhe rrudhave.

Thellesisht hidratues dhe ushqyes

KREM NATE ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK 50 ML

L2,500.00

KREM NATE ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK

Krem hidratues me veti te forta rigjeneruese

E pershtatshme per te gjitha tipet e lekures me veti anti age

Stimulon rigjenerimin e qelizave

Ndihmon në mbështetjen e sintezës së kolagjenit dhe elastines

Super hidratues dhe ushqyes

Jep lekures ndricim dhe vitalitet fale vitamines C

Rigjeneron lekuren

KREM DITE ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK 50 ML

L2,500.00

KREM DITE ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK

Hidratues i fuqishem me aftesi rigjeneruese

E pershtatshme per te gjitha tipet e lekures

Veti anti age

Hidraton ne thellesi

Tonifikon lekure dhe i jep ndricim fale vitamines C

Depërton thellë në shtresën epidermale të lëkurës

LARES PER FYTYREN ORGANIK ME TRENDAFIL DAMASCENA 150 ML

L1,800.00

LARES PER FYTYREN ORGANIK ME TRENDAFIL DAMASCENA

E pershtatshme per lekurat normale ne te thata dhe mature

Tonifikon dhe i jep lekures elasticitet

Thellesisht hidratues

Veti anti age

MASKE PER FYTYREN ME TRENDAFIL DAMASCENA 125 ML

L2,000.00

MASKE PER FYTYREN ME TRENDAFIL DAMASCENA

Aftesi rigjeneruese ne lekure

Ideale per lekurat mature

Anti age

Thellesisht pastruese dhe hidratuese

Tonifikon dhe i jep lekures elasticitet

Nje lekure e shendetshme dhe plot ndricim

SKRUB PER FYTYREN ME TRENDAFIL DAMASCENA 125 ML

L1,800.00

SKRUB PER FYTYREN ME TRENDAFIL DAMASCENA

Eksfoliues i lehte per nej lekure rrezatuese

Pastron lekuren ne thellesi dhe largon qelizat e vdekura

Anti age, rigjenerues dhe tonifikues

Ushqen lëkurën duke I dhene nje shkëlqim të shëndetshëm.

Thellesisht hidratues

 

SERUM PER BUZET ORGANIK ROSE OTTO DR ORGANIC

L800.00

SERUM PER BUZET ORGANIK ROSE OTTO DR ORGANIC

Hidraton dhe rigjeneron buzet

Veti anti rrudhe dhe super hidratuese

Jep butesi dhe ndricim

KREM PER DUART DHE THONJTE ME TRENDAFIL DAMASCENA 150 ML

L1,500.00

KREM PER DUART DHE THONJTE ME TRENDAFIL DAMASCENA

Krem per duart intensiv hidratues per lekurat e thata dhe mature

Anti aging dhe rigjenerues

Ushqen duart, thonjte dhe kutikulat

Hidraton thellesisht

SHAMPO ORGANIKE ME TRENDAFIL DAMASCENA 265 ML

L1,500.00

SHAMPO ORGANIKE ME TRENDAFIL DAMASCENA

Ideal per floke te holle dhe qe duan volum

Revitalizon flokët dhe skalpin e kokës

Depërton thellë në fibrat keratin dhe folikulen e flokut

Pastron butë, ushqen dhe hidraton duke lënë një ndjenjë luksoze

Hidraton thellesisht dhe ushqen

BALSAM ORGANIK TRENDAFILIT DAMASCENA 265 ML

L1,500.00

BALSAM ORGANIK TRENDAFILIT DAMASCENA

Perkujdesje intensive me nje arome luksoze te trendafilit

Rigjeneron flokun

Ideal per flokun e holle, normal dhe per volum

Shume ushqyes

KREM PER TRUPIN ME TRENDAFIL DAMASCENA 200 ML

L2,000.00

KREM PER TRUPIN ME TRENDAFIL DAMASCENA

Veti rigjeneruese dhe anti age

Hidatrim intensive dhe ushqyes

Efekt tonifikues dhe elasticizues

Arome fantastike

Lekure e shendetshme, e fresket dhe plot ndricim

100% ORGANIKE

SERUM PER FORCIMIN E SYRIT ME VAJ ARGAN 30 ML

L2,800.00

SERUM PER FORCIMIN E SYRIT ME VAJ ARGAN

Anti rrudhe, dhe rigjenerues

Eliminon rrathet e zinj, vijat e mimikes dhe fryrjet

Ndihma e menjëhershme për fryrjet nen sy & rrudhat

Intensivisht hidratues

Formulim inovativ

E pasur me proteina te frutave, acide yndyrore te ngopura(EFA), aminoacide

SERUM ANTI-AGING STEM CELL ME VAJ ARGAN ORGANIK 30 ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM ANTI-AGING STEM CELL ME VAJ ARGAN ORGANIK

Kujdesi inovativ dhe intensiv për lëkurën mature

Ideale per lekurat normale ne te thata dhe mature

Efekt anti age, kunder rrudhave dhe linjave te imta

Permban qeliza staminale te argan dhe ekstrakte bimore per te promovuar nje pamje rinore

Rigjeneron lëkurën

Redukton rrudhat

Tonifikon  lëkurën

SERUM VAJOR PER LEKUREN ME VAJ ARGAN 30 ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM VAJOR PER LEKUREN ME VAJ ARGAN

E pershtatshme per lekurat normale ne te thata dhe mature

Serum vajor anti age I pasur dhe rigjenerues

Hidratim intensive

Jo i yndyrshëm

Optimizon rinovimin e qelizave

Komplex vitaminash natyrale

E pasur me antioksidante dhe acide natyrore

KREM DITE ME VAJ ARGAN ORGANIK 50 ML

L2,500.00

KREM DITE ME VAJ ARGAN ORGANIK

Kujdesi i lehtë, intensiv për lekurat mature, te thata dhe kerkuese

Efekt rigjenerues

Tonifikon dhe rrit elasticitetin  e lëkurës

Intensivisht hidratues

Efekt antioksidant

E pasur me vitamina, minerale dhe antioksidante

Lekure e shendetshme dhe rrezatuese

KREM DITE ME ARGAN ORGANIK 50 ML

L2,500.00

KREM DITE ME VAJ ARGAN ORGANIK

Krem fytyre perkujdes intensive super e pasur me vitamina

E pershtatshme per lekurat mature, te thata dhe kerkuese

Tonifikon dhe rrit elasticitetin  e lëkurës

Intensivisht hidratues

Efekt antioksidant

Anti aging, e pasur me shume vitamina dhe antioksidante

SERUM PER TRAJTIMIN E FLOKEVE ME ARGAN 100 ML

L3,000.00

SERUM PER TRAJTIMIN E FLOKEVE ME ARGAN

Serum super i pasur  trajtues , aromatizues, ushqyes dhe super absorbues

Mbron floket nga nxehtesia

I le super te bute dhe me shume shkelqim

Burim shume i pasur i vitaminave, antioksidantëve dhe acideve yndyrore esenciale

 

MASKE TRAJTUESE ME VAJ ARGAN ORGANIK 200 ML

L2,000.00

MASKE TRAJTUESE ME VAJ ARGAN ORGANIK

E pershtatshme per floke te thate dhe te demtuar

Maske trajtuese per skalpin dhe flokun

Rigjeneron fibren e keratines se flokëve

Floke me shume shkelqim, volum dhe shume te shendetshem

Ushqen ne thellesi dhe riparon flokët e dëmtuar

Forcon flokun dhe e mbron

Ndihmon hidratim intensiv, flokët e thatë dhe flokët e demtuar

Permban Vaj Organik Argani, Aloe Vera, Vaj Kastori, Vaj Ulliri, Vaj Karafili, Vaj Kanelle, Vaj Patchouli, Vaj Mentes se eger, Vaj Kigeria, Vaj Baobab, Vitamine E

BALSAM TRAJTUES PER FLOKET ME ARGAN ORGANIK 265 ML

L1,500.00

BALSAM TRAJTUES PER FLOKET ME ARGAN ORGANIK

E pasur me vitamina, minerale dhe antioksidant

E len flokun super te bute, plot ndricim dhe te shendetshem

Hidratues dhe ushqyes

 

KREM TRUPI ME VAJ ARGAN ORGANIK 200 ML

L2,000.00

KREM TRUPI ME VAJ ARGAN ORGANIK

Kujdesi intensiv për llojet e lekures mature

Rivitalizon dhe ushqen lëkurën

I pasur me vitamina dhe antioksidante

Ushqen dhe rigjeneron lekuren

 

Përthithet shpejt

Efekti hidratues i menjëhershëm

LARES TRUPI ME VAJ ARGAN ORGANIK 250 ML

L1,200.00

LARES TRUPI ME VAJ ARGAN ORGANIK

Hidraton, ushqyes dhe anti age

I pasur me vitamina dhe antioksidante 

Arome fantastike

XHEL PER SYTE (ROLLERBALL) ME MINERALET E DETIT TE VDEKUR

L2,400.00

XHEL PER SYTE (ROLLERBALL) ME MINERALET E DETIT TE VDEKUR

I pershtatshem per te gjitha tipet e lekure

Freskon dhe qeteson zonen e syve

Kujdesi i menjëhershëm për rrathet e zinj  rreth syve!

Ndihmon ne lehtesimin e ënjtjes

Redukton rrudhat

Përmirëson mikro qarkullimin

SERUM ANTI AGING STEM CELL & MINERALE DETIT TE VDEKUR 30 ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM ANTI AGING STEM CELL & MINERALE DETIT TE VDEKUR

E pershtatshme per lekurat mature dhe kerkuese

Efekt tonifikues dhe rigjallerues

Kujdes intensiv kundër shenjave të plakjes

Përmban qeliza staminale botanike të detit

Të pasura me përbërës bioaktive

Redukton rrudhat

Përmirëson strukturën e lëkurës

SERUM ELIXIR MINERAL NDRICUES 50ML

L3,000.00L3,500.00

SERUM ELIXIR MINERAL NDRICUESE

Perkujdesje rigjeneruese me mbi 20 minerale esenciale

Ideale per lekurat e yndyrshme dhe mikse

Veti anti age

Për një tonalitet rrezatues

Re-energizes lëkurën

Thellësisht hidratues

KREM DITE ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 50ML

L2,500.00

KREM DITE ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Ideal per lekurat e yndryshme ne mikse

Përthithet shum shpejt

Tonalitet dhe elasticitet te dukshem

Ka veti antioksiduese te larta

Jep ndricim dhe vitalitet lekures

Super i lehte

KREM NATE ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 50ML

L2,500.00

KREM NATE ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Ideal per lekurat e yndryshme ne mikse

I jep lekures butesi dhe shume shkelqim

I pasur me mbi 20 minerale esenciale

Promovon rinovimin e lëkurës

Remineralizues & ushqen lekuren

Efekt antioksidant te larte

Zbut lëkurën

MASKE PER FYTYREN BIO PLASMA MUD ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

L2,000.00

MASKE PER FYTYREN BIO PLASMA MUD ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 

Trajton fytyrën kundër plakjes me bio-plazma dhe minerale te detit te vdekur

Pastron poret ne thellesi

Aftesi rigjeneruese dhe lift up per lekuren

Jep ndricim dhe vitalitet lekures

SHAMPO DHE KONDITIONER 2 NE 1 ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 265 ML

L1,200.00L1,500.00

SHAMPO DHE KONDITIONER 2 NE 1 ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Permban 20 lloj mineralesh esenciale

Pastron dhe rigjeneron flokun ne thellesi

Ushqen skalpin dhe e forcon

Per te gjitha tipet e flokut

GJALPE TRUPI SUFFLE ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 200ML

L2,000.00

GJALPE TRUPI SUFFLE ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Ideal per lekurat e yndryshme ne mikse

Super hidratues

Remineralizon lëkurën

Tonifikon lekuren

KREM TRUPI ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 200 GR

L2,000.00

KREM TRUPI ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Krem i lehte dhe superabsorbues

Ideal per lekurat mikse ne te yndryshme

Kujdesi hidratues dhe rigjenerues për të gjitha llojet e lëkurës

Remineralizes lëkurën

Nxit rinovimin e qelizave

Për lëkurë të freskët dhe rigjeneruese

LARES TRUPI ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

L1,200.00

LARES TRUPI ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

IDEALE PER LEKURAT MIKSE NE TE YNDRYSHME

FRESKON DHE HIDRATON

USHQEN LEKUREN ME MINERALE DHE ANTIOKSIDANTE

 

KREM FYTYRE ANTISEPTIK ME VAJ TEA TREE

L2,200.00L2,500.00

KREM FYTYRE ANTISEPTIK ME VAJ  TEA TREE

IDEALE PER LEKURAT E YNDRYSHME DHE TE IRRITUESHME

AFTESI ANTISEPTIKE DHE ANTIBAKTERIALE

AFTESI ZBARDHUESE

KUNDER NJOLLAVE

ROLL ON ANTIIMPERFEKSIONE TEA TREE DR ORGANIC

L1,500.00

ROLL ON  ANTIIMPERFEKSIONE TEA TREE DR ORGANIC

IDEALE PER LEKURAT PROBLEMATIKE

PER LEKURAT E YNDRYSHME DHE ME PIKA TE ZEZA

ANTISEPTIKE DHE ANTIBAKTERIALE

 

VAJ I PASTER TEA TREE DR ORGANIC

L1,500.00

100% VAJ I PASTER TEA TREE DR ORGANIC

AFTERSI PURIFIKUESE

ANTIMIKROBIKE DHE ANTIBAKTERIALE

ANTISEPTIKE

 

 

VAJ PER THONJTE ME TEA TREE-ANTIKERPUDHE DHE RRITJEN E TYRE

L1,500.00

VAJ PER THONJTE ME TEA TREE-ANTIKERPUDHE DHE RRITJEN E TYRE

PURIFIKON DHE DISIFEKTON

RIGJENERON THONJTE

ANTIMIKROBIKE DHE ANTIBAKTERIALE

FORCON THONJTE

THONJ ME TE SHENDETSHEM

SHPELARES GOJE ORGANIK TEA TREE 500 ML

L1,400.00

SHPELARES GOJE ORGANIK TEA TREE

EFEKT SUPER PASTRUES

FRYMEMARRJE ME E FRESKET

MBRON MISHRAT E DHEMBEVE

BALSAM ORGANIK TEA TREE DR ORGANIC

L1,200.00L1,500.00

BALSAM TEA TREE OIL ORGANIK

PERKUJDESJE MAKSIMALE ME EFEKT PURIFIKUES

IDEAL PER FLOKET E YNDYRSHEM

HIDRATON NE THELLESI

VLERA RIGJENERUESE

SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR 150 ML

L2,000.00

SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR

Skrub rigjenerues per lekurat problematike

Për lëkurat  e papastra  dhe te yndyrshme

Redukton formimin e pikave te zeza

Matifikon ngjyrën

Skin-qetësues dhe anti-inflamator

Minimizon poret dhe redukton bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron me papastërtitë

Veprimi te butë eksfoliues

Ndihmon për të ulur skuqjen

MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR 100ml

L2,000.00

MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR

Maska e fytyrës për pastrim të thellë

Për llojet e lekures te papastër dhe të yndyrshme

Heq sebumin e tepërt

Rigjeneron

Përforcon strukturën e lëkurës

Miminises poret dhe  i liron nga bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron papastërtitë

Ndihmon për të ulur skuqjen

XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR

L1,500.00

XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR

Për lëkurat e yndyrshme dhe të papastra

I  pasur me acid salicilike dhe acide frutash

Nxit rinovimin e qelizave

Minimizon poret dhe i liron nga bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron mbi  papastërtitë

Efekt i butë i lëkurës

Ndihmon për të ulur skuqjen

KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR

L2,400.00

KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR

I PERSHTATSHEM PER LEKURAT E YNDYRSHME NE PRO AKNEIKE

IDEAL PER LEKURAT ME PIKA TE ZEZA DHE TE PAPASTRA

EKSFOLION BUTESISHT

KUNDER NJOLLAVE

NDRICON LEKUREN

ELIMINON SKUQJET

SKRUB PER FYTYREN ME QYMYR

L2,000.00

SCRUB PER FYTYREN ME CHARCOAL

THELLESISHT PASTRUES DHE EKSFOLIUES

HEQ PIKAT E ZEZA DHE PASTRON PORET NE THELLESI

DETOSIFIKON LEKUREN