KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR

KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR

L2,400.00

KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR

I PERSHTATSHEM PER LEKURAT E YNDYRSHME NE PRO AKNEIKE

IDEAL PER LEKURAT ME PIKA TE ZEZA DHE TE PAPASTRA

EKSFOLION BUTESISHT

KUNDER NJOLLAVE

NDRICON LEKUREN

ELIMINON SKUQJET

Categories: ,

Share this product

Një krem purifikues me veprim të shpejtë që kur përdoret çdo ditë mund të ndihmojë në zvogëlimin e shfaqjes së njollave, ndërkohë që redukton dukshëm poret dhe skuqjen – duke e lënë lëkurën me te paster, më të qetë dhe dukshem me te shendritshme. Ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit të tepert te lëkurës dhe minimizon paraqitjen e lekures me yndyre. Acidet e frutave, të tilla si Acid Salicilik, nxisin ripërtëritjen e qelizave dhe një pamje te lekures shum te shendetshme Eshte i pasur me AHAs natyrore (acidet e frutave) dhe Acid Salicilik, të cilat ndihmojnë në rritjen e shkallës së rinovimit të qelizave në lëkurë. Kombinuar me këto ingredient me të vërtetë unike është një përzierje komplekse e përbërësve bioaktive, natyrore dhe organike, duke përfshirë edhe ekstraktin e shelgjeve të lëkurës(Willow Bark Extrac), i cili është provuar të ndihmojë qetësimin e lëkurës.

Pastron pore dhe e liron atë nga bakteret

Efekt të lehta zbardhues

Zvogëlon skuqjen

Testuar dermatologjikisht

Përbërës kryesor: aloe vera në vend të ujit

 

Aloe barbadensis leaf juice, Aqua, Coco-Caprylate, Cetearyl alcohol, Alcohol denat., Isopropyl palmitate, Glyceryl stearate, Cetearyl glucoside, Glycerin, Dehydroxanthan gum, Citrus paradisi (Grapefruit) peel oil, Salicylic acid, Vaccinium myrtillus (Bilberry) extract, Citrus limon (Lemon) peel oil, Saccharum officinarum (Sugar cane) extract, Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf oil, Citrus aurantium dulcis (Orange) fruit extract, Citrus limon (Lemon) fruit extract, Citrus aurantifolia (Lime) oil, Cucumis sativus (Cucumber) fruit extract, Acer saccharum (Sugar maple) extract, Salix alba (Willow) bark extract, Melaleuca alternifolia (Tea tree) leaf oil, Mentha spicata (Spearmint) herb oil, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract, Citrus paradisi (Grapefruit) seed extract, Echinacea purpurea extract, Glyceryl caprylate, Hydroxyacetophenone, Sodium stearoyl glutamate, Sodium hydroxide, Sodium phytate, Citric acid, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Limonene, Citral.

(Lactic Acid – Glycolic Acid – Citric Acid – Malic Acid – Tartaric Acid) *

*Naturally occurring AHAs from Unique Botanical Complex

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM PER BALANCIMIN E YNDYRES SKIN CLEAR”