XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR

XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR

L1,500.00

XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR

Për lëkurat e yndyrshme dhe të papastra

I  pasur me acid salicilike dhe acide frutash

Nxit rinovimin e qelizave

Minimizon poret dhe i liron nga bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron mbi  papastërtitë

Efekt i butë i lëkurës

Ndihmon për të ulur skuqjen

Categories: ,

Share this product

Një xhel trajtues posaçërisht i formuluar për pika e zeza, pucra dhe breakouts.Nxit një përqendrim të pasur me AHAs natyrore (Acids Fruta) dhe Acid Salicylic, e cila jep rezultate të efektshme me shpejtësi duke përfshirë rritje të rinovimit të qelizave të lëkurës. Kur aplikohet në zonat e prekura, ky xhel mund të ndihmojë që lëkura të jetë më e qartë, më e qetë, e zbutur dhee  revitalizuar. Kujdesi Bioactive që lufton spote, pimples & pores zgjeruar.

Xhel trajtues Organik Tea Tree nga Dr.Organic kundërvepron  efektivisht formimin e pucrave, pikave te zeza, zmadhimin e  poreve dhe pigmentimin mbi pucrat duke lene shenja. Falë përqendrimit të lartë të acideve salicilike dhe frutore (AHAs), ripërtëritja e qelizave stimulohet për një shkëlqim të shëndetshëm.

Përzierja e përbërësve bioaktive, si ekstrakti qitros , vaji i pemëve çaji (tea tree oil) , kastravec, limoni dhe mentja matifikon dhe zbardhon lëkurën.

Për lëkurat e yndyrshme dhe të papastra

I  pasur me acid salicilike dhe acide frutash

Nxit rinovimin e qelizave

Minimizon poret dhe i liron nga bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron mbi  papastërtitë

Efekt i butë i lëkurës

Ndihmon për të ulur skuqjen

Testuar dermatologjikisht

Xhel aloe vera përdoret si përbërës kyç , ne vend te ujit

 

Aloe barbadensis leaf juice, Alcohol denat., Aqua, Coco-Caprylate, Cetearyl alcohol, Isopropyl palmitate, Vaccinium myrtillus (Bilberry) extract, Glycerin, Glyceryl stearate, Salicylic acid, Saccharum officinarum (Sugar cane) extract, Cetearyl glucoside, Citrus paradisi (Grapefruit) peel oil, Citrus aurantium dulcis (Orange) fruit extract, Citrus limon (Lemon) fruit extract, Acer saccharum (Sugar maple) extract, Citrus limon (Lemon) peel oil, Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf oil, Citrus aurantifolia (Lime) oil, Salix alba (Willow) bark extract, Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaf oil, Mentha spicata (Spearmint) herb oil, Cucumis sativus (Cucumber) fruit extract, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract, Citrus paradisi (Grapefruit) seed extract, Echinacea purpurea extract, Dehydroxanthan gum, Glyceryl caprylate, Hydroxyacetophenone, Sodium stearoyl glutamate, Xanthan gum, Citric acid, Sodium phytate, Sodium hydroxide, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Limonene, Citral.

(Lactic Acid – Glycolic Acid – Citric Acid – Malic Acid – Tartaric Acid)*

*Naturally occurring AHAs from Unique Botanical Complex

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL TRAJTUES 5 NE 1 SKIN CLEAR”