MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR 100ml – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR 100ml

MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR 100ml

L2,000.00

MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR

Maska e fytyrës për pastrim të thellë

Për llojet e lekures te papastër dhe të yndyrshme

Heq sebumin e tepërt

Rigjeneron

Përforcon strukturën e lëkurës

Miminises poret dhe  i liron nga bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron papastërtitë

Ndihmon për të ulur skuqjen

Categories: ,

Share this product

Kjo maskë e thellë pastruese nga Dr.Organic është zhvilluar posaçërisht për llojet e lëkurës me yndyre dhe të papastër. Një maskë trajtuese e  thellë pastruese e perzier me ekstraktin e shelgjeve dhe qymyrit. Kombinimi i përbërësit aktiv përbërës të ekstraktit të lëvores së shelgut dhe karbonit të aktivizuar të bimëve është ideale për trajtimin e akneve, pikave te zeza dhe problemeve të tjera të lëkurës që lidhen me prodhimin e sebumit të tepërt . Ka  përbërës bioaktive, natyrale dhe organike duke përfshirë Tea Tree Oil, Qitron  dhe Ekstraktin e Kamomil, kjo maskë me përfitim të veçantë ka AHAs natyrore dhe Acid salicilik që mund të ndihmojë në rinovimin e qelizave të lëkurës. Dermatologjikisht e testuar, lëkura do të lihet duke u ndjerë më e bute dhe me e paster – me poret e dukshem me të reduktuara. I përshtatshëm për Vegans.

Maska e fytyrës për pastrim të thellë

Për llojet e lekures te papastër dhe të yndyrshme

Heq sebumin e tepërt

Rigjeneron

Përforcon strukturën e lëkurës

Miminises poret dhe  i liron nga bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron papastërtitë

Ndihmon për të ulur skuqjen

Testuar dermatologjikisht

Xhel Aloe Vera përdoret si përbërës kyç, ne vend te ujit

 

Aloe barbadensis leaf juice, Kaolin (China clay), Glycerin, Alcohol denat., Glyceryl stearate SE, Aqua, Carbon black (Charcoal), Polysorbate 20, Sodium citrate, Citrus paradisi (Grapefruit) peel oil, Salicylic acid, Vaccinium myrtillus (Bilberry) extract, Melaleuca alternifolia (Tea tree) leaf oil, Saccharum officinarum (Sugar cane) extract, Citrus limon (Lemon) peel oil, Citrus aurantium dulcis (Orange) fruit extract, Citrus limon (Lemon) fruit extract, Cucumis sativus (Cucumber) fruit extract, Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf oil, Salix alba (Willow) bark extract, Acer saccharum (Sugar maple) extract, Citrus aurantifolia (Lime) oil, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract, Citrus paradisi (Grapefruit) seed extract, Echinacea purpurea extract, Mentha spicata (Spearmint) herb oil, Benzyl alcohol, Hydroxyacetophenone, Citric acid, Sorbic acid, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Limonene. (Lactic Acid – Glycolic Acid – Citric Acid – Malic Acid – Tartaric Acid)*

*Naturally occurring AHAs from Unique Botanical Complex

 

Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> https://desabukittinggi.id/</ a> https://cerdasfinansial.id/</ a> https://talentindonesia.id/</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a>

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MASKE PER FYTYREN ME CHARCOAL SKIN CLEAR 100ml”