SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR 150 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR 150 ML

SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR 150 ML

L2,000.00

SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR

Skrub rigjenerues per lekurat problematike

Për lëkurat  e papastra  dhe te yndyrshme

Redukton formimin e pikave te zeza

Matifikon ngjyrën

Skin-qetësues dhe anti-inflamator

Minimizon poret dhe redukton bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron me papastërtitë

Veprimi te butë eksfoliues

Ndihmon për të ulur skuqjen

Out of stock

Categories: ,

Share this product

Një skrub me të vërtetë gjallërues dhe  ideal për lëkurat e ynyrshme dhe pro akneike të per  shkak të pranisë së AHAs natyrore (acidet e frutave) dhe Acid Salicilik. Këto kombinohen me perberes me vlera të bimëve bioaktive, organike dhe natyrale, si Vaj Tea Tree, Qitro dhe Kamomili për të ndihmuar në rritjen e shkallës së rigjenerimit të qelizave të lëkurës, duke ofruar përfitime unike eksfoliuese. Pjesë të grimcave natyrore të lavës vullkanike dhe ekstraktit të shelgut jane perfshire  për të ndihmuar ne qetësimin e lëkurës, duke e lënë atë të ndjehet më e butë, më e qetë dhe më e paster – me pore dukshem te reduktuara. I përshtatshëm për Vegans.

Skrub rigjenerues per lekurat problematike

Për lëkurat  e papastra  dhe te yndyrshme

Redukton formimin e pikave te zeza

Matifikon ngjyrën

Skin-qetësues dhe anti-inflamator

Minimizon poret dhe redukton bakteret

Rregullon prodhimin e sebumit

Kundërvepron me papastërtitë

Veprimi te butë eksfoliues

Ndihmon për të ulur skuqjen

Testuar dermatologjikisht

Aloe vera përdoret si një përbërës kyç

 

Aloe barbadensis leaf juice, Aqua, Cetearyl alcohol, Cocos nucifera (Coconut) oil, Glycerin, Brassicamidopropyl dimethylamine, Pumice, Aspartic acid, Citrus paradisi (Grapefruit) peel oil, Citrus limon (Lemon) peel oil, Salicylic acid, Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf oil, Vaccinium myrtillus (Bilberry) extract, Cucumis sativus (Cucumber) fruit extract, Citrus aurantifolia (Lime) oil, Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaf oil, Saccharum officinarum (Sugar cane) extract, Citrus aurantium dulcis (Orange) fruit extract, Citrus limon (Lemon) fruit extract, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract, Citrus paradisi (Grapefruit) seed extract, Echinacea purpurea extract, Mentha spicata (Spearmint) herb oil, Acer saccharum (Sugar maple) extract, Benzyl alcohol, Glyceryl caprylate, Sodium phytate, Citric acid, Sorbic acid, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Limonene.

(Lactic Acid – Glycolic Acid – Citric Acid – Malic Acid – Tartaric Acid)*

*Naturally occurring AHAs from Unique Botanical Complex

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SKRUB PER LEKUREN SKIN CLEAR 150 ML”