LA SAPONARIA – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

LA SAPONARIA

Showing all 47 results

SAPUN DUSHI MANDORLA & GINGER 100 GR

L500.00

SAPUN DUSHI MANDORLA & GINGER

Embelsia e vajit të bajames së ëmbël dhe freskia gjallëruese e gingerit shpërndahen në këtë sapun të bërë me dorë artigianal, i bere me bazen e  vajit te ulliri ekstra i virgjër organik.

Lëmon butësisht lëkurën falë lëvozhgës së mikronizuar të bajameve dhe rigjeneron lëkurën dhe shpirtin me notat pikante dhe të freskëta të gingerit

Perberes aktive:

Vaj ulliri ekstra i virgjer

Vaj bajame i ëmbël

Ginger

SAPUN ARANICA & CANNELLA 100 GR

L500.00

SAPUN ARANICA & CANNELLA

Eshte një sapun që është i pasur me antioksidantë falë pranisë së vitaminës E që përmban ne vajin e fares se grurit dhe vajin e ullirit ekstra të virgjër.

Gjithashtu i pasur me beta-carotene. Aroma afrodiziake e kanellës i japin një tronditje energjie trupit dhe mendjes

SAPUN ROSA & BURRO DI KARITE 100 GR

L500.00

SAPUN ROSA & BURRO DI KARITE

Vetite zbutese dhe ushqyese te gjalpit te karites biologjik e bejne kete sapun te keshillueshem per lekurat qe kane nevoje ne vecanti per ushqyerje.

I pasur me ekstrakte te trendafilit kanine, trendafili centifol dhe nje mix me Vajra super te pasur esenzial te trendafilit dhe xheranit qe bejne te mundur qe ky sapun embelsuese dhe zbutes.

SAPUN MIELE & LAVANDA 100 GR

L500.00

SAPUN MIELE & LAVANDA

Zbutes dhe Purifikues.

Nje klasik i sapuneve me te famshem me parfumin e tij te paharrueshem dhe relaksues nga fushat e lavandes italiane.

Eshte I bere ne menyre artizanale, me metoden e versionit te sapunit ne te ftohte,

I pershatshem per te gjitha tipet e lekures por me shume eshte I preferuar nge lekurat mikse dhe delikate. Permban mjalt biodinamik me vetite zbutese dhe embelsuese, vaji I ullirit extra I virgjeres dhe vaji I bajameve te embla, ushqyese dhe te pasura me vitamin. Me vaj esenzial te lavandes me vetite relaksuese, seboekuilibruese dhe purifikuese.

SAPUN MIRTO & UVA ROSSA 100 GR

L500.00

SAPUN MIRTO & UVA ROSSA

Sapun natyral me efekt rigjenerues dhe antioksidues.

Ajo qe mbetet ne momentin e vjeljes se rrushit perftohet nje ekstrakt me efekt anti-moshe, me nje burim natyral vitaminash, polifenol, nje antioksidant natyral ky I fundit shume efikas qe e ben lekuren tuaj te bute duke u perkedhelur nga ky sapun.

Nje recete kjo me baze te vajit te lule diellit dhe vaj biologjik me vetite ushqyese dhe ristrukturuese.

Parfumi eshte ai balsamic I vajit esenzial I manaferres (me kultivimin e tyre ne menyre natyrale). Ka veti tonifikuese, zbutese dhe rigjeneruese qe e bejne kete sapun te keshillueshem per lekurat teper te ndjeshme

SAPUN PAPAVERO DHE CIPRESSO 100 GR

L500.00

SAPUN PAPAVERO DHE CIPRESSO

Ky produkt artizanal eshte I pasur me vaj esenzial te limonit dhe cipresit dhe me vetite e tij spikatese tonifikuese dhe rigjeneruese.

E le lekuren tuaj te bute dhe te hidratuar fale prezences te vajit te avokados qe e ndihmon rinovimin e epidermes fale efektit eksfoliues I kokrrizave te papaveros qe permban ky sapun.

SAPUN MESDHETAR ME ALOE VERA-100 GR

L500.00

SAPUN MESDHETAR ME ALOE VERA

Me vajra esenciale të salvias, rozmarinës dhe mentes, të pasuruar me ekstrakt hithër dhe xhelit aloe vera.

Vetitë balsamike të vajrave thelbësore të kombinuara me fuqinë pastruese të mentes dhe veprimet zbutese dhe antiflamatore të Aloes e bëjnë këtë sapun ideal për lëkurat e papastërta/mikse ose të irrituara.

KREM USHQYES PER FYTYREN – ARGAN DHE GJALPE SHEA 50 ML

L2,800.00

KREM USHQYES PER FYTYREN – ARGAN DHE GJALPE SHEA

Një krem ​​i pasur që ushqen dhe perkedhel lëkurën më të thatë dhe më kerkuese

Ajo mban freskinë dhe shkëlqimin e lëkurës së fytyrës dhe dekoletes dhe ndihmon kunder shenjave te plakjes

Tekstura e saj eshte kremoze  por e lehtë për tu  asimiluar dhe formula e saj  është e pasur me perberes ushqyes dhe rigjenerues per lekuren të tillë si vaj argan, vaj ullirit dhe gjalpë Shea.

Gjithashtu përmban antioksidantë natyrore aktive të vlefshme, tonifikues dhe elasticizues si ekstrakti kamomilit, witch hazel që e bëjnë atë veçanërisht të përshtatshme për lëkurë mature shumë të stresuar  ose që vuajnë nga rosacea dhe skuqjet

Vaj Argan: efekt mbushes, tonifikues dhe anti-plakje

Vaj ulliri ekstra të virgjër: ushqyes

Gjalpë Shea: rigjeneruese

Ekstrakti i kamomilit: qetësues

Vitamina E: mbushes, antiage

KREM HIDRATUES PER FYTYREN – ALOE VERA E ARGAN 50 ML

L2,500.00

KREM HIDRATUES PER FYTYREN – ALOE VERA E ARGAN

Krem hidratues I shumepelqyer  është kthyer në një vështrim krejt të ri!

Krem I lehte dhe qe absorbohet lehtesisht me një veprim hidratues dhe ribalancues, ideale për lekurat mikes dhe te yndryshme. Ajo ka një cilësi të freskët dhe të lehtë si një sorbet, absorbohet shpejt dhe është ideale si një bazë për make up. Përmban përbërës të çmuar natyral, hidratues, qetësues dhe pastrues.

Formuluar me xhel aloe dhe vajin organik argan, hidraton thellësisht lëkurën duke e lënë atë të butë dhe te mendafshte!

E shkëlqyeshme për në periudhat më të nxehta dhe për ata që kanë lëkurë të ndjeshme dhe që i ndikohen nga  irritimet dhe papastërtitë.

Vaj Argan: efekt mbushes, tonifikues dhe anti-plakje

Vaj ulliri ekstra të virgjër: ushqyes

Aloe Vera: veprim qetësues dhe rregullues i sebumit

ACID LAURONIK-30 ML

L1,500.00

ACID L’AURONIK

Acidi Hyaluronik – pesha molekulare e shumëfishtë

Një acid hialuronik me performancë shumë të lartë, pasi ajo përbëhet nga pesha të ndryshme molekulare të përziera së bashku.

Ajo përmban peshë shumë të ulët, të ulët, të mesme dhe të lartë molekulare.

Pesha molekulare e ulët dhe shumë e ulët në atë specifik lejojnë të depërtojnë më thellë ne lekure, duke garantuar një efekt lifting dhe ngritjeje të rrudhave, që nuk do të ishte e mundur të merret vetëm me pesha të larta molekulare.

Pesha mesatare dhe e lartë molekulare siguron një fuqi të fortë hidratuese. Mbushes dhe anti-rrudhë, ajo i jep lëkurës një efekt të menjëhershëm dhe të qëndrueshem shtrëngues, duke riformuar tiparet e fytyrës dhe dekoltese.

E shkëlqyeshme te përdoret si një serum për fytyrën ose përzihet me kremin e zakonshem për të garantuar një rezultat të mrekullueshem Hidratues, anti-dehidrim, mbushes, anti-plakje

KREM HIDRATUES ME BORONICE-MELISSA-50 ML

L2,500.00

KREM HIDRATUES ME BORONICE-MELISSA

Krem Fytyre Hidratues Melissa

Ideale per lekurat e yndyrshme dhe mikse.

Nje krem hidratues dhe ekuilibrues me te gjith force e natyres per ti dhene lekures suaj bukurine e saj imperiale. Eshte i perbere me vajin e embel te kajsise dhe me ujin e vecante te melises, i cili eshte nje ekstrakt i pasur i perftuar nga qelizat e kesaj luleje qe ka vetite zbutese dhe purifikuese.

Permban ekstrakt tamarindo, acid ialuronik dhe nje miks perberesish te tjere tonifikues dhe antioksidues.

Ne formulen e saj i kemi shtuar edhe pluhur orizi bio per te ekuilibruar prodhimin e yndyres dhe per ti thene lamtumire lekures se shndritshme.

Eshte kremi ideal per lekurat kapricioze dhe te papastra qe kane nevoje per disiplinim dhe hidratim. Per ke eshte i keshillueshem: Eshte produkti ideal nese kerkoni te eliminoni papastertite, shkelqimin dhe deshironi nje lekure te hidratuar, te shndritshme dhe jo me shkelqim.

Permban: Fitokompleksin e tamarindos qe eshte tonifikues dhe antioksidues vaj kajsie qe eshte pastrues dhe purifikues.

Uji i melises qe eshte purifikues dhe zbutes dhe ngushtues per poret.

Acidin ialuronik qe eshte hidratues dhe elasticizues.

Pluhur orizi qe rregullon yndyren dhe riminelarizon dhe i jep ngjyre lekures tuaj.

Aplikojeni ne lekuren e paster ne mengjes dhe mbas nje surumi qe mund te keni vendosur ne fytyre. Ideale si baze per make up-in.

KREM USHQYES ME BORONICE-MIRTILLA-50 ML

L3,000.00

KREM USHQYES ME BORONICE-MIRTILLO

Ideale për të rifituar butësinë dhe paqen!

Për të bërë këtë krem, ne kemi zgjedhur përbërësit më të mirë natyrorë të aftë për të bërë edhe lëkurën më të thatë dhe të vështirë të butë dhe të kënaqur.

Eshte e bërë me 5 lloj vajrash organik me një fuqi te jashtëzakonshme rinovuese dhe ushqyese (Argan, Baobab, Jojoba, Vaj Ulliri, Macadamia), Vitamin E dhe Shea Butter për të përkëdhelur lëkurën tuaj.

Përmban gjithashtu Acid Hyaluronic për të dhuruar hidratim dhe ndricim, ekstrakt aktiv i orizit, e pasur me minerale dhe antioksidantë natyrore dhe ujë kushtetues I boronices se zeze, ujë i marre cuditerisht nga një metode inovative me qelizë te hapur nga indet konstituive te bimes për të kapur të gjitha përfitimet e këtij super fruit.

Boronicë organike është në fakt e pasur me vitamina, acide organike dhe antioksidantë natyrore, të gjitha substance mbrojtese që konsiderohen microqarkullimin kapilar dhe një kurë e vërtetë për rosacea, skuqjen e lekures

Produkti ideal nëse doni të rigjeneroni dhe ushqeni lekuren ne thellësi dhe doni një lëkurë të butë dhe të ndritshme!

Ekstrakti Argan: rigjallerues,energjizues, efekt zbutës

 • Vaj Baobab: rigjeneruese dhe ushqyese
 • Gjalpë Shea: ushqyes dhe elastik
 • Ujërat kushtetuese të boronicës: rigjeneruese dhe antioksiduese
 • Acidi Hyaluronik: hidratues dhe elastikues

 

 

SERUM BIOAKTIVE ANTISHKELQIM/ EFEKT MAT-15 ML

L2,000.00L2,200.00

SERUM BIOAKTIVE ANTISHKELQIM/ EFEKT MAT

Një serum efekt mat, përmban një koktej pastrues sebum rregullues me përbërës aktivë që ndihmojnë në shtrëngimin e poreve dhe eliminimin e papastërtive dhe orizit të pastër organik për të absorbuar sebumin e tepërt dhe për ti thënë lamtumirë lëkurës së shndritshme.

Është produkti ideal nëse doni të kontrastoni në mënyrë efektive lëkurën me shkëlqim dhe tkurrni poret, dhe doni një lëkurë të lëmuar me efekt mat gjatë gjithë ditës.

 • Uji kushtetues i Melissa: pastrues, qetësues dhe astringent poreve
 • Pluhur Orizi : sebum rregullues, remineralizues dhe efekt mat per lekuren
 • Ujë aktiv i oriz Venere: antioksidues
 • Ekstrakt Tamarind: tonifikues dhe hidratues

Aplikoni atë në lëkurë të pastër, ju mund ta përdorni atë vetëm ose para krem tuaj të preferuar.

SERUM ANTI IMPERFEKSIONE BIOAKTIV-15 ML

L2,000.00L2,200.00

SERUM ANTI IMPERFEKSIONE BIOAKTIV

Serum që eliminon papërsosmëritë, zbut lëkurën dhe krijon një ngjyrë të përsosur. Përmban ujë kushtetues të balsamit të limonit, pastrues dhe qetësues, një përzierje të përbërësve aktivë hidratues dhe sebum rregullues dhe acidit azelaik, armiku numër një i pikave te zeza  dhe pucrave

Është produkti ideal nëse doni të eliminoni papërsosmëritë e vogla dhe doni një lëkurë të përsosur dhe të butë.

 • Uji kushtetues i Melissa: pastrim dhe qetësues
 • Acidi azelaik: ngadalëson rritjen bakteriale, zbutjen dhe pastrimin e veprimit
 • Ujë aktiv i oriz Venere: antioksidues dhe remineralizues
 • Pluhuri orizit: sebum rregullues
 • Ekstrakt Tamarind: hidratues dhe anti-plakje
 • Acidi Hyaluronik: hidratues dhe elastikues

Aplikohet në mëngjes dhe mbrëmje në lëkurë të pastër, duke këmbëngulur në zona kritike

BB CREAM NR 4 BEIGE-30 ML

L1,600.00L1,800.00

BB CREAM NR 4 BEIGE

Krem fondotinte për një ngjyrë të përsosur dhe një bukuri natyrore në një gjest të vetëm.

Me shegë, hamamelis, jojoba dhe acid hialuronik, krem BB “Like A Dream” është një trajtim i vërtetë i bukurisë, që përveç t’ju japë një ngjyrë uniforme dhe një lëkurë rrezatuese, ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Cilësia e saj e lehtë siguron një aplikim të shpejtë dhe të lehtë dhe është produkti ideal për ata që nuk pëlqejnë make-up të rënda dhe kërkojnë një efekt natyral 100%.

Mbulimi I saj mesatar neutralizon skuqjen dhe papërsosmëritë duke dhënë një efekt të natyrshëm uniform dhe të njëtrajtshëm.

E disponueshme në katër ngjyra që përzihen në mënyrë të përkryer me çdo lloj lekure(Fair 1, Sand 2, Gold 3, Beige 4).

Eshte e pershtatshme për këdo që ëndërron për nje lëkurë të përsosur!

I përshtatshëm për lëkurë të thatë, mikse ose te yndyrshme.

Vaj jojoba: antioksidant, revitalizues, rigjenerues, anti-plakje

Vaj Bajmes se embel: elasticizues, zbutës

Gjalpë Shea: ushqyes, elasticizues

Hyaluronic Acid: hidratues, anti-plakje, rigjenerues

Hamamelis hydrolat: rigjeneruese, qetësuese, pastrues

Ujë kushtetues e shegë: rigjeneruese, antioksiduese, anti-plakje

Kush mund të zgjedhë BB Cream n ° 4 (Bezhë):

Kjo është hija perfekte për ata me një çehre gruri dhe me nënton të ftohtë.

 

 

BB CREAM NR 3 GOLD-30 ML

L1,600.00L1,800.00

BB CREAM NR 3 GOLD

Krem fondotinte për një ngjyrë të përsosur dhe një bukuri natyrore në një gjest të vetëm.
Me shegë, hamamelis, jojoba dhe acid hialuronik, krem BB “Like A Dream” është një trajtim i vërtetë i bukurisë, që përveç t’ju japë një ngjyrë uniforme dhe një lëkurë rrezatuese, ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës.
Cilësia e saj e lehtë siguron një aplikim të shpejtë dhe të lehtë dhe është produkti ideal për ata që nuk pëlqejnë make-up të rënda dhe kërkojnë një efekt natyral 100%.
Mbulimi I saj mesatar neutralizon skuqjen dhe papërsosmëritë duke dhënë një efekt të natyrshëm uniform dhe të njëtrajtshëm.
E disponueshme në katër ngjyra që përzihen në mënyrë të përkryer me çdo lloj lekure(Fair 1, Sand 2, Gold 3, Beige 4).
Eshte e pershtatshme për këdo që ëndërron për nje lëkurë të përsosur!
 I përshtatshëm për lëkurë të thatë, mikse ose te yndyrshme.
Vaj jojoba: antioksidant, revitalizues, rigjenerues, anti-plakje
Vaj Bajmes se embel: elasticizues, zbutës
Gjalpë Shea: ushqyes, elasticizues
Hyaluronic Acid: hidratues, anti-plakje, rigjenerues
Hamamelis hydrolat: rigjeneruese, qetësuese, pastrues
Ujë kushtetues e shegë: rigjeneruese, antioksiduese, anti-plakje

BB CREAM NR 1 FAIR-30 ML

L1,600.00L1,800.00

BB CREAM NR 1 FAIR

Krem fondotinte për një ngjyrë të përsosur dhe një bukuri natyrore në një gjest të vetëm.

Me shegë, hamamelis, jojoba dhe acid hialuronik, krem BB “Like A Dream” është një trajtim i vërtetë i bukurisë, që përveç t’ju japë një ngjyrë uniforme dhe një lëkurë rrezatuese, ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Cilësia e saj e lehtë siguron një aplikim të shpejtë dhe të lehtë dhe është produkti ideal për ata që nuk pëlqejnë make-up të rënda dhe kërkojnë një efekt natyral 100%.

Mbulimi I saj mesatar neutralizon skuqjen dhe papërsosmëritë duke dhënë një efekt të natyrshëm uniform dhe të njëtrajtshëm.

E disponueshme në katër ngjyra që përzihen në mënyrë të përkryer me çdo lloj lekure(Fair 1, Sand 2, Gold 3, Beige 4).

Eshte e pershtatshme për këdo që ëndërron për nje lëkurë të përsosur!

 I përshtatshëm për lëkurë të thatë, mikse ose te yndyrshme.

Vaj jojoba: antioksidant, revitalizues, rigjenerues, anti-plakje

Vaj Bajmes se embel: elasticizues, zbutës

Gjalpë Shea: ushqyes, elasticizues

Hyaluronic Acid: hidratues, anti-plakje, rigjenerues

Hamamelis hydrolat: rigjeneruese, qetësuese, pastrues

Ujë kushtetues e shegë: rigjeneruese, antioksiduese, anti-plakje

Kush mund të zgjedhë BB Cream n ° 1 (FAIR):

Kjo është hija perfekte për ata me një çehre të lehtë me nënton të ftohtë.

LIP BALM VITAMIN-5.7 ML

L600.00

LIP BALM VITAMIN

Balsam për buzët Lipbalm vegan dhe organik Vitamina E Organike me ekstrakt nga karrota, vitaminë E dhe mandarinë.

Ka një aromë të lezetshme mandarine dhe ndihmon për t’i mbajtur buzët tuaja të reja, të hidratuara dhe të buta falë pranisë së ngritur të vitaminave (E, A, B, C).

KRISTALE VEGJETALE-50 ML

L1,800.00

KRISTALE VEGJETALE

Një eliksir i vërtetë bukurie për të ushqyer, mbrojtur, rregulluar dhe disiplinuar flokët.

Kjo kristaline u krijuar duke përzier vajra organike fantastike të arrës së kokosit, vaj linit dhe vaj hashashit dhe  vajin e Argan, të prodhuar nga një kooperativë e grave në Marok, për të ushqyer flokët pa i renduar ato poshtë dhe duke e bërë më të shndritshem se kurrë.

Cilësia e saj është e fantastike dhe shumë pak sasi është e nevojshme për një stil të lehtë dhe aromatik, duke dhënë flokeve mbrojtje maksimale, super shkëlqim dhe duke kendershtuar efektin e frizit.

 Ideale për të gjithë flokët rebelë, veçanërisht të përshtatshëm për ata me flokë të brishtë dhe të demtuar

Vaj kokosi: I pasur me yndyrna të ngopura, ushqyes, zbutës, riparues

Vaji i farave të Linit*: I shkëlqyeshëm për flokët që kanë nevojë për kujdes dhe ushqim

Vaji i arganit: ushqen, rigjeneron, ristrukturon flokët në thellësi

Vaj Canapa: hidraton, mbron dhe forcon lëkurën e kokës!

Jo silikoni: Alternativa natyrale e silikoneve, për flokë si mëndafshi

 

MASKA E FLOKEVE WONDERMASK VOLUME-150 ML

L1,600.00

MASKA E FLOKEVE WONDERMASK VOLUME

Maskë super e fuqishme, e freskët dhe e lehtë për flokët që kërkojnë energji dhe volum dhe dëshirojnë të qëndrojnë të pastra për një kohë të gjatë.

Përmban peptide moringa për të mbrojtur flokët nga agjentët e jashtëm dhe për ta mbajtur atë të pastër dhe pa toksina, vaj Argani dhe vitaminë E për t’u hidratuar dhe zbutur pa i rënduar ato.

Përzierja e prebiotikëve të gingerit, rrushit dhe temjanit vepron në mikrobiotën natyrale të lëkurës sonë, duke rivendosur ekuilibrin dhe forcuar rrënjët. Ndërsa ekstraktet e sherebelës dhe rozmarinës shtojnë freski dhe pastrojnë toksinat, yndyren e tepërt dhe stresin për floke me voluminoze dhe me shkëlqim.

Rozmarina: pastron dhe forcon. Ideale për flokë me yndyre dhe te fikur

Sherebela: ekuilibron prodhimin e sebumit, me një efekt qetësues

Moringa: perfekt në trajtimet pastruese dhe mbrojtëse

Prebiotiku i Çikores: mbron, forcon dhe ribalancon mikrobiomën

Vaji i arganit: ushqen, rigjenerohet, ristrukturon flokët në thellësi

Vitamina E: ushqen flokët dhe i mbron nga stresi oksidativ

Multi prebiotik I gingerit, rrushit, temjanit: pastroni, hidratoni dhe ribalanconi

 

 

 

MASKE PER FLOKET WONDERMASK PER SHKELQIM-150 ML

L1,600.00

MASKE PER FLOKET WONDERMASK PER SHKELQIM

Flokë të lumtur dhe me shkëlqim falë përzierjes së mrekullueshme të përbërësve aktivë natyralë të kësaj maskë flokësh me fuqi super hidratuese dhe forcuese.

Ideale për flokë të thatë dhe të dëmtuar

Nxit përsosmërinë e flokëve

Përmirëson menaxhueshmërinë e flokëve

Vaji Babassu, i kombinuar me Argan dhe hidrosakaridet natyrale përkëdhel çdo fije floku nga rrënjët deri tek majat, duke dhënë hidratim dhe butësi, ndërsa vaji esencial i limonit shton freski dhe shume ndricim flokeve për një rezultat të shkëlqyeshëm.

I lehtë dhe shumë e ngjashme me sebumin natyral të lëkurës, vaji i jojoba hidraton butësisht flokët pa i peshuar poshtë, duke e bërë më të lehtë menaxhimin e tyre.

Efektin e maskës e përmirësojnë ekstraktet e Amla dhe Kamomil që forcojnë dhe veprojnë në kutikulat, ndërsa prebiotika e çikores rrit mbrojtjet natyrale të lëkurës sonë, për t’i dhënë rrënjëve një dozë energji shtesë.

Aroma e saj delikate e agrumeve është e përsosur për të shoqëruar flokë të shëndetshëm, të butë si mendafsh dhe me super shkelqim.

Kamomili: Qetëson dhe zbut flokët

Prebiotika e cikores: Mbron, forcon dhe ribalancon mikrobiomen e rrenjes

Vitamina E: Ushqen flokët dhe e mbron atë nga stresi oksidues Hidrosakarid natyral: Hidratim i menjëhershëm, i thellë dhe i zgjatur

Limon: Hidraton duke dhënë një aromë të freskët.

Vaj Bio Babassu: Hidraton dhe ristrukturon, duke vepruar në thellësi

Vaj jojoba: Forcon flokët, me efekt antithyerje

Vaji i avokados: Hidraton dhe ushqen flokët, duke nxitur rritjen e saj

Vaji i arganit: Ushqen, rigjeneron, ristrukturon flokët në thellësi

Amla: Forcon rrenjen, ndalon renien dhe stimulon rritjen

MASKE PER FLOKET WONDERMASK FORCUESE- 150 ML

L1,600.00

MASKE WONDERMASK FORCUESE

Maske per floket ideale per flokun e demtuar dhe qe ka nevoje per rigjenerim.

Maska forcuese jep nje bust energjie. Maske trajtuese per forcimin dhe ristrukturimin e flokeve për të përkëdhelur flokët e brishtë, ushqen, hidraton, rigjeneron dhe forcon flokun e demtuar dhe te stresuar.

Përmban vajin e linit, proteinat e grurit dhe aminoacidet e panxharit për të forcuar flokët, kundërshton efektin frizz dhe ju jep flokeve super shkelqim dhe force

Hidrosakaridet natyrore japin një nxitje të hidratimit ndërsa kafeina natyrale, hithra dhe probiotiket e çikores jane për të stimuluar dhe forcuar mbrojtjet natyrale të lëkurës sonë, duke i dhënë rrënjëve një doze super te forte dhe energjike.

Aroma e saj delikate e vaniljes është e përkryer për të shoqëruar flokë të shëndetshëm dhe te bute si mendafsh

Perberesit aktive: Kafeina: Stimulon rritjen e flokëve, kundërvepron humbjen e flokëve.

Aminoacidi i panxharit: Ristrukturon, forcon, zbut

Proteina gruri: Për flokë të fortë, voluminoz, të ndritshëm dhe të butë si mëndafshi

Hamamelis: Promovon mikroqarkullimin e lekures se kokës dhe hidraton dhe qetëson

Lavender: Ndihmon në forcimin dhe shkëlqimin e flokëve Xhel aloe: Anti-zbokth, anti-plakje dhe anti-rënie!

Probiotik e cikores: Mbron, forcon dhe ribalancon mikrobin

Vaji i farave të Linit : Ushqyes dhe ristrukturues Hithra: Forcon, pastron dhe ndihmon në luftimin e zbokthit!

Vitamina E: Ushqimi dhe mbrojtja nga stresi oksidues Hidrosakarid natyral: Hidratim i menjëhershëm, i thellë dhe i zgjatur

SHAMPO BIO PER FLOKET DHE TRUPIN PER BEBET-200 ML

L1,200.00

SHAMPO BIO PER FLOKET DHE TRUPIN E BEBEVE TUAJ

Pa lot , vetëm flluska dhe shumë natyra!

Ideale për pastrimin e butë të trupit dhe flokëve të fëmijëve dhe për të ruajtur ekuilibrin delikat dhe fiziologjik të lëkurës delikate dhe të ndjeshme te bebeve tuaja

I sigurt dhe I bërë me dashuri dhe përbërës 100% natyralë dhe organike .

Përmban Vajin e kajsise dhe Ekstrakte organike të Hamamelis, Calendula dhe Kamomilit e mrekullueshme zbutese dhe qetësuese.

Është testuar të jetë i përshtatshëm edhe për lëkurën më të ndjeshme dhe është formuluar për të zvogëluar rrezikun e acarimit dhe lotëve gjate dushit.

SERUM PER FORCIMIN E QERPIKEVE DHE VETULLAVE

L1,200.00

SERUM PER FORCIMIN E QERPIKEVE DHE VETULLAVE

Një përzierje e çmuar e vajrave dhe vitaminave që do t’ju ndihmojnë të forconi dhe hidratoni qerpikët dhe vetullat, duke i bërë ato më të shëndetshëm, më të fortë dhe super te gjate!

Falë përbërësve të saj të mrekullueshëm si vaj kastorit organike, arganit, jojobës, vitamines E dhe vajit të bajames së ëmbël, me vetitë e famshme të ristrukturuese ajo ushqen dhe rigjeneron duke dhënë forcë dhe gjallëri.

Qerpikët dhe vetullat tuaja do të jenë super te gjata duke  krijuar një pamje me efekt të vërtetë WOW!

Rigjenerimi dhe forcimi me vajin e kastorit

          Ristrukturimi dhe ushqyesja e vajit të bajames së ëmbël

          Vaj ulliri ekstra i virgjër hidratues dhe zbutës

          Vaj organik mbrojtës dhe riparim i vajit të arganit

          Vitamina E mbrojtëse dhe anti-oksiduese

          Vitamina F restauruese

Qerpiket: Aplikoni në qerpike në mbrëmje pasi pastroni dhe lani fytyrën.

Vetulla: Aplikoni në vetulla pas pastrimit dhe hidratimit. Përdorni në AM dhe PM.

LARES INTIM BARDANA & CALENDULA 250 ML

L1,400.00

LARES INTIM BARDANA & CALENDULA

Nje detergjent qe lan me butesi lekuren tuaj duke ruajtur nje ekuiliber perfekt dhe mbrojtjen natyrale te pjeseve intime.

I pasur me ekstraktin e kalendules (me aksion zbutes), acid latik (ekuilibrues), ekstrakt aloe vera (qe ndihmon ne eliminimin e irritimeve), bardanen (e pasur me inuline, antibakterial natyral).

Nuk permbam substance me origjine petrolkimike, silikon ose parfum.

Respekton ekuilibrin natyral te zones intime, ruan ph e saj 4,5. Dermatologjikisht e testuar, I pershtatshem per lekurat e ndjeshme dhe I keshillueshem edhe per femijet. 

LARES MULTIFUNKSIONAL 500 ML

L1,500.00

LARES MULTIFUNKSIONAL

Një lares “BEJE VET” shumefunksional bazuar në Xhel Aloe Vera.

Pershtatet me lloje te ndryshme te lekures dhe eshte baze e perkryer per krijimin e trajtimit tuaj personal te bukurise.

Formula e koncentruar është jashtëzakonisht e pasur dhe është e dizenjuar që të inkorporojë përbërësit e duhur aktivë për çdo lloj të lëkurës.

Është i përshtatshëm për lëkurë normale, të yndyrshme dhe të thatë dhe për pastrimin e të gjithë familjes, është baza ideale për ata që duan të krijojnë detergjentët e tyre të përshtatur shpejt dhe me lehtësi! 

Shampo, Lares trupi, Sapun të lëngët 

VAJ ESENCIAL LIMONI 10 ML

L1,000.00

VAJ ESENCIAL LIMONI

Nota aromatozuese: e fresket, jeshile, me agrume.

Profili aromakologjik (aksion mbi humorin dhe gjendjen shpirterore), zbardhuese, aktivizuese, qetesuese.

I keshillueshem ne rastin e krijimit te ankthit si kure.

Vaji esenzial I limonit ka nje aksion teper potent per djegjen e baktereve, eshte I domosdoshem qe ne fillimin e pare te simptomave influenzale si psh gripi, kolle, dhe dhimbje fyti.

Vetite e saj antibiotike shfaqen ne rastin e plageve ose herpesit. Eshte tonik teper efikas per lekuren e yndyrshme, ndihmon ne fakt per te balancuar gjendrat sebake dhe te minimizoj prodhimin e dhjamit.

Ka me teper veti zbardhuese, per kete eshte I keshilluar per lekurat qe kane njolla nga dielli dhe nga pleqeria. 

VAJ ESENCIAL KANELLE 10 ML

L1,000.00

VAJ ESENCIAL KANELLE

Notat aromatike: e embel, e ngrohte, e sheqerosur.

Profili aromakologjik (aksion mbi humorin dhe gjendjen shpirterore), tonik, stimulus, eshte nje vaj potent per ti dhene energji mendjes tuaj.

Ne rastin e pergjumjes, pagjumesise, depresionit.

Eshte nje vaj tonifikues, ndihmon ne rruget e frymarrjes. Ngrohe zemren dhe te jep ndjesin e “shtepise”, ndihmin ne rastet e ftohtesise se brendshme, depresionit, vetmise dhe frikes.

Eshte nje antisetik I forte, si te gjitha vajrat e tjera esenziale kryen nje aksion potent antibakterial. Disa pika te vajit te kanelles, duke e masazhuar ne menyre delikate ndihmon ne eliminimin e gazrave intensinal dhe ndihmon ne tretje.

 

NGJYRE GESHTENJE E ERRET-CASTAGNO SCURO 100 GR

L1,300.00

NGJYRE GESHTENJE E ERRET-CASTAGNO SCURO

Ky tonalitet eshte geshtenj e erret, nuk I jep egersi shikimit tuaj si nuancat klasike te te ngjyrave te erreta por u jep nje shkelqim joshes dhe te sofistikuar. Nuk permban Picramat sodiumi, amoniak, kripera metalike apo asnje perberes kimik dhe eshte I realizuar me pluhura ngjyrues te kenas 100% biologjik per te mos I demtuar floket tuaj dhe duke u dhen atyre nje njetrajtesi, shkelqim, fortesi dhe ndricim qe ne rrenje. Eshte ngjyruesi perfekt per ty nese kerkoj nje reflex natyral, floke qe shkelqejne te shendetshem. 

?Indigo ?Kafe ?Bhiringraja ?Henne 

Ngjyrosje e përhershme me intensitet ngjyrash natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

100% natyral dhe vegan, i çertifikuar

Pa ngjyra sintetike, aromat dhe preservatives

E pershtatshme dhe ne grate shtatzana

NGJYRE GESHTENJE-CASTAGNO 100 GR

L1,300.00

NGJYRE GESHTENJE-CASTAGNO

Eshte dea e xhelozise, pasionante dhe e njohur tashme per lekuren e saj te arte dhe sensualiettin e saj. Keshtu eshte kjo ngjyre: e plote, joshese, klasike por jo banale, dhe u jep volum dhe personalitet flokeve tuaj.

Nuk permban Pikramatin e sodiumit, ose amoniak, kripera minerale dhe asnje element tjeter kimik dhe eshte e realizuar me pluhura ngjyrues dhe kena 100% biologjike per mos ti demtuar floket tuaj, duke u dhene atyre shkelqim, volum.

Eshte ngjyruesi per ty nese do qe te kesh reflekse natyrale, floke qe shkelqejn nga shendeti dhe nje pamje shum me te paster te ngjyres se flokut tuaj. 

Permban:

INDIGO

AMLA

HENNE

BACOPA

KAMOMIL

ALOE VERA

Ngjyrosje e përhershme me intensitet ngjyrash natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

100% natyral dhe vegan, i çertifikuar

Pa ngjyra sintetike, aromat dhe preservatives

E pershtatshme dhe per grate shtatzana

NGJYRE LAJTHIE-NOCCIOLA 100 GR

L1,300.00

NGJYRE LAJTHIE-NOCCIOLA

 Kjo është ngjyre që më shumë se çdo tjetër ngjyre tjeter jep ëmbëlsi në fytyrë dhe embelson. Është një ngjyrë e frymëzuar nga Lakshmi, perëndeshë e bukurisë, e cila mishëron vlerat e ëmbëlsisë dhe feminitetit.

Ajo nuk përmban Picramat natriumi, Amoniak, Kripëra metalike dhe pa shtesa kimikë dhe është bërë me 100% organik në mënyrë që të mos dëmtojë flokët dhe të japë volum, të shkëlqejë dhe ndricoje flokun tuaj.

Është ngjyra që ju përshtatet nëse dëshironi reflektime të bukura natyrore, flokë që shkëlqejnë me shëndet

 • Indigo
 • Kafe
 • Senna
 • këna

Ngjyrosje e përhershme me intensitet ngjyrash natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

100% natyral dhe vegan, i çertifikuar

Pa ngjyra sintetike, aromat dhe preservatives

E sigurte dhe ne grate shtatzana

NGJYRA SOFER-MOGANO 100 GR

L1,000.00

NGJYRA SOFER-MOGANO

 Shakti është perëndeshë e energjisë dhe transformimit, tamam si kjo ngjyre: është ngjyrë geshtenje por në dritën e diellit ajo transformohet duke zbuluar reflekse shume të bukura të kuqe!

Ajo nuk përmban Picramat natriumi, Amoniak, Kripëra metalike dhe pa shtesa kimikë dhe është bërë me 100% organik në mënyrë që të mos dëmtojë flokët dhe të japë volumdhe shkelqim .Është ngjyra që ju përshtatet nëse dëshironi reflektime të bukura natyrore, flokë që shkëlqejnë me shëndet dhe me shkelqim

 • Senna
 • Indigo
 • Këna
 • Kafe

Ngjyrosje e përhershme me intensitet ngjyrash natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

100% natyral dhe vegan, i çertifikuar

Pa ngjyra sintetike, aromat dhe preservatives

E pershtatshme dhe ne grate shtatzana

NGJYRA E SHEGES-MELAGRANA 100 GR

L1,000.00

NGJYRA E SHEGES-MELAGRANA

Durga është një luftëtare magjepsëse  e veshur me nje veshje  zjarr të kuqe. Kjo ngjyre  I kushtohet asaj, një ngjyrë të kuqe dhe me karakter intensive për një grua që dëshiron të shprehë personalitetin e saj edhe përmes flokëve të saj.

Ajo nuk përmban Picramat natriumi, Amoniak, kripëra metalike dhe pa shtesa kimikë dhe është bërë me bimë 100% organike në mënyrë që të mos dëmtojë flokët dhe të japë volum, shkëlqim dhe të ndricoje  floket tuaj.

Është ngjyra që ju përshtatet nëse dëshironi reflektime të bukura natyrore, flokë që shkëlqejnë me shëndet.

 • Kafe
 • Këna
 • Indigo

Ngjyrosje e përhershme me intensitet ngjyrash natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe me flokë gri

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

100% natyral dhe vegan, i çertifikuar

Pa ngjyra sintetike, aromat dhe preservatives

E pershtatshme dhe ne grate shtatzana

VAJ JOJOBA 100 ML

L1,200.00

VAJ JOJOBA

Vaj Jojobes eshte i pasur me antioksidues natyral,

Veti anti age dhe rigjeneruese

I perdorur tek floket, I mbron ato nga agjentet atmosferike dhe I ben ato te shkelqyeshem dhe te bute si mendafshi.

Eshte i pasur me vitaminen E, B ,minerale dhe shume antioksidant natyror qe ndihmojne per te parandaluar radikalet e lira dhe plakjen e lekures.

Qetesues dhe zbutes, ky vaj deperton lehtesisht ne lekure pa lene ndjesine e yndyres. Anti age.

Trajton aknet dhe pucrat ne lekure Mbron nga dehidratimi I lekures dhe ka efekt anti rrudhe.

Eshte I pershtatshem kundrejt cdo lloj tipi lekure, sidomos kundrejt atyre te thata dhe qe kane tendencen e plakjes se hershme.

Përdoret për rikthimin e shëndetit të flokëve dhe ndihmon në heqjen e zbokthit.

Përmban vlera ushqyese që rregullojnë funksionet e lëkurës.

Vaji jojoba është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe flokëve, rikthen vitalitetin e flokeve te thate dhe te brishte. Mbron nga dehidratimi dhe vonon humbjen e ujit te qeilzave te lekures . Ushqyes,deperton thelle ne lekure pa lene yndyre ne siperfaqe.  Ka efekt qetesues dhe sherues. Efekt rigjenerues dhe anti rrudhe, mundeson mbajtjen e elasticitetit te lekures. I pershtatshem dhe per foshnjat dhe femijet e vegjel

VAJ CANAPA-VAJ KANABIS 100 ML

L1,200.00

VAJ CANAPA-VAJ KANABIS

Antirrudhe & Ekstra hidratues  Permban Omega 6&3.  

Perthithet shume shpejt

Butesi dhe elasticitet lekures

Ristrukturon qelizat e lekures

Lufton dehidratimin  

Rigjeneron lekuren  

Per te gjitha tipet e lekures.

Nje ekuiliber perfekte midis omega-6 dhe omega-3, dhe permbajtjes se larte te acideve te rralla esenciale dhe acideve yndyrore polisaturuara bëjne qe vaji i kërpit një yndyrë vegjetale e veçantë.

Ky vaj rikthen butësine dhe elasticitetin e lëkurës, ristrukturon membranën qelizore dhe lufton në mënyrë efektive kundër dehidratimit.

Ky është një vaj jo i yndyrshëm, asorbohet lehtësisht duke e lënë lëkurën te rigjeneruar dhe të thatë. Fuqia e saj anti-plakje e ben atë të përshtatshëm ne kompozimin e e kremerave elastik dhe anti-rrudhë.

Ndër kurat më të mira anti-rrudhë qe gjenden në natyrë! 

VAJ RICINI 100 ML

L800.00

VAJ RICINI

Kualiteti: I shtrydhur ne te ftohte . 

Vaj I mrekullueshem per kurimin e flokeve te shkatrruar, te thate dhe lehtesisht te keputshem. Perdoret gjithashtu dhe per rritjen e qerpikeve dhe vetullave. .

Ky vaj ekuilibron masen e yndyres te domosdoshme per flokun qe parandalon ne kete menyre formimin e majave dyshe, lidhet lehtesisht me keratinen duke krijuar ne kete menyre nje ambjent ushqyes dhe rigjenerues . 

 

VAJ ARGANI ORGANIK 50 ML

L2,300.00

VAJ ARGANI ORGANIK

Ushqyes  dhe elasticizues  në sajë të pranisë së lartë të antioksidantëve natyral (Vitamina E) dhe Omega 3 – 6 – 9,

Ndihmon kunder shenjave të plakjes,

Ndihmon që lëkura të jetë më elastike, kompakte dhe me  shkëlqim.

E lehtë për tu thithur, është e shkëlqyeshme në lëkurën e fytyrës dhe trupit, për të mbrojtur dhe për t’i dhënë shkëlqim flokëve të fikur  dhe të dobësuar.

VAJ MAKADAMIA 100 ML

L1,200.00

VAJ MAKADAMIA

Vaj Makadamia eshte I lehtë dhe absorbohet mirë, pa ndjenjë të yndyrshme.

Është e lartë në acide yndyrore monounsaturated, duke përfshirë Acid Oleic (Omega 9), të cilat janë shumë hidratues, rigjenerues dhe zbutes në lëkurë.

Këto acide yndyrore gjithashtu kanë veti anti-inflamatore.

Acidi Linoleik (Omega 6) në vajin e verës Macadamia ndihmon për të rivendosur barrieren mbrojtese te lëkurës dhe për të zvogëluar humbjen e ujit.

Vaj Macadamia përmban edhe Acid Palmitoleic (Omega 7), një anti-mikrobial aktiv që gjendet natyrshëm në lëkurën rinore.

Niveli i acidit Palmitoleic (Omega 7) në lëkurën tonë zvogëlohet me moshën, duke kontribuar në shfaqjen e linjave të imta, rrudhave dhe lëkurës së gërryer.

Vaj Macadamia ndihmon ne  shenjat e plakjes dhe gjithashtu është përdorur për të përmirësuar shfaqjen e shenjave , plagëve, djegieve të diellit dhe irritimeve të tjera të vogla të lëkurës.

Për shkak të numrit të vitaminave dhe vajit natyror të gjetur në macadamia, ata e bëjnë lëkurën të shkëlqejë dhe e mbajnë të shëndoshë.

Përmbajtja e acidit yndyror është fituesi i vërtetë për lëkurën dhe flokët. Këto acide yndyrore ndihmojnë për të shtuar shkëlqimin, përforcimin dhe ushqimin e folikules se flokëve.

Vaj Makadamia ndikon ne rritjen e flokeve dhe ndalimin e renies se flokeve .

Vaj Macadamia është e shkëlqyer për ushqimin dhe ndricimin e flokëve të thate, te rende dhe te djegur

VAJ BAOBAB 100 ML

L1,200.00

VAJ BAOBAB

Vaj bajobab është i pasur me acid oleic, linolenic, linoleic, aminoacidet dhe vitaminat (A, E, C).

Në veçanti përmbajtja e lartë e vitaminës C e bën atë një vaj zbutës dhe qetësues;

Vitamina A dhe E kontribuojnë për ta ushqyer plotësisht lekuren.

 E pasur me acide yndyrore esenciale, vitamina E dhe vitamina C, ky vaj përmban veti te larta të dobishme dhe ushqyese; ajo është e shkëlqyer ne kozmetike

Vaj baobab mund te perdoret per  fytyrën dhe  trupin duke masazhuar butësisht disa pika në lëkurën e njomë si nje anti-rrudhë dhe anti-plakje, por edhe për ata që kanë lëkurë veçanërisht të thatë dhe kanë nevojë ta hidratojnë dhe ushqejnë thellësisht, për ata që vuajnë nga puçrra fytyre, psoriasis dhe lëkurë e papastër, gjithashtu e shkëlqyeshme për pjesët më delikate, si konturet e syve dhe lëkurën e qafës.

Vaj Baobab perdoret ne akne, djegje , kapilaret e kuq, strija , antirrudhe, antiplakje, floke , trupin

Vaj Baobab per floket eshte i përkryer për të dhënë energji dhe shëndet flokeve tuaj, duke I ushqyer flokët e brishtë me tendencë për të thyer, duke i mbrojtur ata nga të ftohtët, ndotja, klori dhe kripa.

I ben floket te  butë si mendafsh nëse përdoret si një maskë hidratuese para shampos, ose si një balsam, pas shampos, ne majat e flokeve perpara krehjes  në të gjitha gjatësitë.

HIDROLAT HAMAMELIS BIO 100 ML

L800.00

HIDROLAT HAMAMELIS BIO

Ky hidrolat rigjeneron, lemon dhe pastron lekuren tuaj, I pershtatshem per lekurat e papastra dhe per fuqine e tij per te ngushtuar poret dhe per lekurat teper delikate dhe te irritueshme me aksionin e tyre per sherimin kundrejt djegjeve.

ORIGJINA:  Avull distilim.

VETITE: Shtrenguese, Purifikuese

SCRUB TRUPI ME LEMONGRASS DHE MENTE 250 ML

L1,800.00

SCRUB TRUPI ME LEMONGRASS DHE MENTE

Skrub trupi per mireqenien e lekuresme sheqer ngjyrë kafe, pluhur bajame, kripë dhe ekstraktet natyrale bimore per  rigjenerimin e lekures.

Zbut lëkurën duke hequr qelizat e vdekura,

Stimulon mikroqarkullimin

Përmirëson efikasitetin e trajtimeve të celulitit dhe lë lëkurën tuaj të butë dhe të lemuar!

I pasuruar me ekstrakte të dredhëzës (efekt tonifikues), ginkgos (anti-celulitit), rozmarinë (stimuluese qarkullimit te gjakut) dhe vajra esenciale të pastërta të limonit dhe mentes (efekt aktivizimi dhe pastrimi)

BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI 150 ML

L1,200.00

BALSAM MORINGA DHE LULE DIELLI

Balsam  ushqyes dhe ristrukturues me moringë dhe luledielli.

Ky balsam i kushtohet flokëve të dëmtuara dhe të stresuara.

Mishëron thelbin e natyrës dhe siguron, hydraton dhe riparon intensivisht.

Ajo nuk përmban përbërës kimike, vetëm ekstrakte natyrore.

Farërat e linit të njohura për shumë vlera  dhe përfitime që ata kane me një perdorim te rregullt  janë efektive sidomos për kujdesin e flokëve.

 

BALSAM MORINGA DHE FARA LINI 150 ML

L1,200.00

BALSAM MORINGA DHE FARA LINI

BALSAM PA SHPELARJE MORINGA&LINO LEAVE IN

Balsam me Moringa and Lino

Balsam pa shpelarje-Leave in

Një ristrukturim trajtimi për të zbutur flokët e egër dhe për ta bërë atë të shkëlqejë.

Vaji i Linit eshte super i pasur ne acide yndyrore, qe zevendesojne edhe vajin e peshkut, permban edhe vitamina si F dhe E qe ndihmojne lekuren per ta ushqyer ate, ndihmon ne mos renien e flokut dhe daljen e flokeve te rinj.

Ndihmon flokun tuaj duke e lene atë të butë, të rregullt dhe me një aromë të mrekullueshme, nuk do të ndaloni të nuhaturit flokët!

100% ORGANIKE

BALSAM MORINGA DHE LIMON 150 ML

L1,200.00

BALSAM MORINGA DHE LIMON

I jep volum flokeve te holle dhe shkelqim!

Permban ekstrakt te moringes, fara lini dhe ekstrakt te vajit te canabisit per te ledhatuar floket nga rrenja deri tek majat, permban gjithashtu edhe Aloe Vera dhe Limon, per ti dhene flokeve shkelqim, Ortika, Salvia dhe Rozmarine per ekuilibrin e rrenjes se flokut. Eshte I lehte dhe I perdorshem per te gjitha tipet e flokut, edhe atyre te zbehte dhe qe kane tendence te keputen. Nuk permban silikon ose perberes te tjere te demshem per ambjentin dhe krijojne nje floke te bute, me volume dhe me teper shkelqim

Nuk permban silikon ose kripera te tjera te shtuara

Principe aktive

-ekstrakt I Moringas

-cannabis

-aloe vera

-limon

VAJ FARAVE TE LINIT

L1,200.00

Vaj nga farat e linit bio
I perftuar nga shtrydhja ne te ftohte nga farat e linit te ardhura nga agrikultura biologjike pa shtimin e solucioneve dhe antioksiduese. I parfumuar me metoda mekanike (I trajtuar me nje proces te heqjes se atomerave).

Vetite ristrukturuese mund te perdoren per pergatitjen e maskave dhe produkteve per floket e ashpra dhe te stresuara, per te luftuar majat dyshe, I perdroshem dhe ne rastin e problemeve me rrenjet e flokeve (zbokth I thate).

SHAMPO ME FARA LINI, SALVIA DHE LIMON 200 ML

L1,200.00
Shampo Salvia dhe Limoni – Per rritjen e flokut dhe rigjenerimin e flokut te ri
I pershtatshem per flokeun e yndryshem
Kjo shampoo eshte nje product artisanal dhe nuk permban SLES, OGM, PEG ose paraben
 Aksion ngushtesues dhe normalizues.
I formuluar me perberes natyral te marr nga luledielli dhe nga kokosi, ne kete menyre lejon qe floku te ushqehet dhe pjeset dyshe te mos keputen me dhe stimulon rritjen.
Principe aktive:fara lini, ekstrakt vegjetal te salvias, ekstrakt vegjetal te ortikas, vajra esenzial te limonit, proteina te grurit

SHAMPO ME FARA LINI, LULEDIELLI DHE PORTOKALLI TE EMBEL

L1,200.00

PERBERESIT AKTIVE:

Farat e Linit

Proteinat vegjetale

Ekstrakte Moringes dhe lulediellit

Xhel Aloe Vera

Vaj esencial i portokallit të ëmbël