KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI 120 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI 120 ML

KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI 120 ML

L3,000.00

Shfrytëzoni përfitimet e mahnitshme të vajit tonë Rosehip-it brenda Kremit të ditës hidratues! Përmban një përzierje të fuqishme të Vajit të Rosehipit të pasuruar me antioksidante te fuqishem si shega për të ndihmuar në lehtësimin e lëkurës së dehidratuar dhe parandalimin e shenjave të plakjes së parakohshme. I perzier me super frutin Australian kumbullen Kakadu i cili është natyrshëm i pasur me Vitaminë C, ky Krem i pasur dite inkurajon shkëlqimin e lëkurës, ndërsa një përzierje e pasur e botanikeve aktive ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe lëne lëkurën të ndihet e lëmuar dhe e hidratuar!

Rose hip oil benefitet:

Përmirëson strukturën e lëkurës

Ndriçon tonin e lëkurës

Redukton rrudhat e thella dhe acarimin e lëkurës

Punon si një agjent natyral kundër plakjes duke forcuar lëkurën

E pasur me acide yndyrore omega 3 dhe 6 dhe vitaminë C

Trajton shenjat e puçrrave, strijat, rrudhat dhe vijat e holla

Perthithet shpejt, duke rezultuar në lëkurë me të freskët dhe rinore

Mban lëndët ushqyese në mënyrë efektive pasi vaji shtypet në të ftohtë dhe është në formë të virgjër

E pasur me retinol dhe vitaminë E

I ngarkuar me veti anti-inflamatore që zvogëlojnë shenjat e fytyrës

Përmirëson prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të duket më e re

Vitamina A në vaj rimbush dhe rikthen lëkurën e dëmtuar

Përmban acide yndyrore Omega 3, 6 dhe 9 që riparojnë indet e dëmtuara të lëkurës

Vitamina A në vaj përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe rrit prodhimin e kolagjenit

Shëron shenjat, skuqjet dhe strijat

Gjithashtu e bën lëkurën të duket e shkëlqyeshme, elastike dhe e lëmuar.

KUMBULLA KAKADU BENEFITET:

Kumbullat Kakadu kanë sasinë më të lartë natyrore të regjistruar të vitaminës C të çdo ushqimi në botë.

Vitamina C është një antioksidant i fuqishëm që forcon sistemin imunitar, zvogëlon stresin oksidativ dhe mund të luajë një rol në sintezën e kolagjenit

Kumbullat Kakadu janë një burim i shkëlqyeshëm i antioksidantëve. Ato përmbajnë 6 herë sasinë e polifenoleve dhe 13.3 herë më shumë aktivitet antioksidues sesa boronicat

Antioksidantët ndihmojnë në neutralizimin e molekulave të paqëndrueshme të quajtura radikalet e lira.

Ka veti antibakteriale, antioksiduese dhe anti-inflamatore duke u bere perberes perfekt anti akne

BENEFITET E SHEGES NE LEKURE:

Shega është miku më i mirë i lëkurës tuaj sepse dihet se ka shumë përfitime kundër plakjes. Përmirëson strukturën e lëkurës duke përmirësuar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës

Lëngu i shegës, hyn në indet e fytyrës tuaj, mban Kolagjenin I cili kërkohet për lëkurë elastike dhe të ndritshme, Lëngu i saj gjithashtu ndihmon në heqjen e vijave të holla, rrudhave, ndihmon në zbardhjen e lëkurës tuaj.

Antioksidantë të tillë si vitamina C e gjetur në shegë veprojnë duke zvogëluar dëmtimin qelizor në trupin tuaj.

Antioksidantët ndihmojne në uljen e njollave kafe dhe rrudhave të moshës.

Antioksidantët në shegë ndihmojnë ne mbrojtjen natyrore kundër rrezeve ultraviolet (UV)

KESHILLA: Nëse lëkura po ndjehet pak e dehidratuar, pastrojeni me pastruesin tonë krem ushqyes Rosehip dhe vazhdoni me disa pika të Vajit tonë Organik të Rosehipit përpara se të hidratoni me kreminPërbërësit kryesorëVaj Trendafilit te eger, Vaj AvoKado, Gjalpe Shea, Vaj Jojoba, Vit E, Shegë dhe Kumbull Kakadu

Out of stock

Category:

Share this product

KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI

Shfrytëzoni përfitimet e mahnitshme të vajit tonë Rosehip-it brenda Kremit të ditës hidratues! Përmban një përzierje të fuqishme të Vajit të Rosehipit të pasuruar me antioksidante te fuqishem si shega për të ndihmuar në lehtësimin e lëkurës së dehidratuar dhe parandalimin e shenjave të plakjes së parakohshme. I perzier me super frutin Australian kumbullen Kakadu i cili është natyrshëm i pasur me Vitaminë C, ky Krem i pasur dite inkurajon shkëlqimin e lëkurës, ndërsa një përzierje e pasur e botanikeve aktive ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe lëne lëkurën të ndihet e lëmuar dhe e hidratuar!

Rose hip oil benefitet:

Përmirëson strukturën e lëkurës

Ndriçon tonin e lëkurës

Redukton rrudhat e thella dhe acarimin e lëkurës

Punon si një agjent natyral kundër plakjes duke forcuar lëkurën

E pasur me acide yndyrore omega 3 dhe 6 dhe vitaminë C

Trajton shenjat e puçrrave, strijat, rrudhat dhe vijat e holla

Perthithet shpejt, duke rezultuar në lëkurë me të freskët dhe rinore

Mban lëndët ushqyese në mënyrë efektive pasi vaji shtypet në të ftohtë dhe është në formë të virgjër

E pasur me retinol dhe vitaminë E

I ngarkuar me veti anti-inflamatore që zvogëlojnë shenjat e fytyrës

Përmirëson prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të duket më e re

Vitamina A në vaj rimbush dhe rikthen lëkurën e dëmtuar

Përmban acide yndyrore Omega 3, 6 dhe 9 që riparojnë indet e dëmtuara të lëkurës

Vitamina A në vaj përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe rrit prodhimin e kolagjenit

Shëron shenjat, skuqjet dhe strijat

Gjithashtu e bën lëkurën të duket e shkëlqyeshme, elastike dhe e lëmuar.

KUMBULLA KAKADU BENEFITET:

Kumbullat Kakadu kanë sasinë më të lartë natyrore të regjistruar të vitaminës C të çdo ushqimi në botë.

Vitamina C është një antioksidant i fuqishëm që forcon sistemin imunitar, zvogëlon stresin oksidativ dhe mund të luajë një rol në sintezën e kolagjenit

Kumbullat Kakadu janë një burim i shkëlqyeshëm i antioksidantëve. Ato përmbajnë 6 herë sasinë e polifenoleve dhe 13.3 herë më shumë aktivitet antioksidues sesa boronicat

Antioksidantët ndihmojnë në neutralizimin e molekulave të paqëndrueshme të quajtura radikalet e lira.

Ka veti antibakteriale, antioksiduese dhe anti-inflamatore duke u bere perberes perfekt anti akne

 

 

 

 

 

BENEFITET E SHEGES NE LEKURE:

Shega është miku më i mirë i lëkurës tuaj sepse dihet se ka shumë përfitime kundër plakjes. Përmirëson strukturën e lëkurës duke përmirësuar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës

Lëngu i shegës, hyn në indet e fytyrës tuaj, mban Kolagjenin I cili kërkohet për lëkurë elastike dhe të ndritshme, Lëngu i saj gjithashtu ndihmon në heqjen e vijave të holla, rrudhave, ndihmon në zbardhjen e lëkurës tuaj.

Antioksidantë të tillë si vitamina C e gjetur në shegë veprojnë duke zvogëluar dëmtimin qelizor në trupin tuaj.

Antioksidantët ndihmojne në uljen e njollave kafe dhe rrudhave të moshës.

Antioksidantët në shegë ndihmojnë ne mbrojtjen natyrore kundër rrezeve ultraviolet (UV)

 

 

KESHILLA: Nëse lëkura po ndjehet pak e dehidratuar, pastrojeni me pastruesin tonë krem ushqyes Rosehip dhe vazhdoni me disa pika të Vajit tonë Organik të Rosehipit përpara se të hidratoni me kremin

Përbërësit kryesorë

Vaj Trendafilit te eger, Vaj AvoKado, Gjalpe Shea, Vaj Jojoba, Vit E, Shegë dhe Kumbull Kakadu

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREMI DITES HIDRATUES ME VAJ TRENDAFILI 120 ML”