GEL KREM REHIDRATUES SUKIN 60 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

GEL KREM REHIDRATUES SUKIN 60 ML

GEL KREM REHIDRATUES SUKIN 60 ML

L3,000.00

GEL KREM REHIDRATUES SUKIN
?Nje gel krem hidratues intensive luksoz i pasur me alga te detit bio marine, acid lauronik dhe komplex maize
?I pershtatshem per lekurat e dehidratuara, perfekt per kohen e vetes
?Super i lehte ne lekure, hidratues dhe freskues
?Tonifikon lekuren dhe e rigjeneron
?Veti antirrudhe
?Hidratim intensive dhe per lekurat me te etura duke depertuar dhe ne shtresat me te thella
?Rrit elasticitetin
?Qeteson inflamacionin
?Balancon sebumin
?Veti zbardhuese
?Jep lekure shkelqim dhe hidratim
?Algat janë të mahnitshme për hidratimin, rigjallërimin dhe tonifikimin e lëkurës, ndërsa janë gjithashtu një aleat fantastik për të ndihmuar në zvogëlimin ose eleminimin e plotë të problemeve me aknet dhe vijat e holla dhe rrudhat.
Algat detare janë një nga burimet më të bollshme të vitaminave, mineraleve, aminoacideve, antioksidantëve dhe acideve yndyrore thelbësore që absorbohen lehtësisht për të ushqyer dhe përtërirë lëkurën. Algat kanë demonstruar veti anti-plakje duke penguar enzimat që zbërthejnë kolagjenin në lëkurë. Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe zvogëlimin e paraqitjes së vijave të holla dhe rrudhave
?Acidi Hialuronik ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë të vijave të imëta dhe rrudhave duke mbajtur lagështine në lëkurë, duke krijuar një efekt plumbues tonifikues. Kur lëkura është e mbrojtur dhe e hidratuar, prodhimi i rritur i qelizave të lëkurës mund të ndodhë, pasi lëkura nuk është e zënë me luften për hidratim. Kjo çon në qeliza te lëkurës më të lëmuara dhe plumper/tonifikuara dhe lekure me rrezellitese
?Komplex maize eshte një karbohidrate natyral që rrjedh nga misri i bluar, Maize Complex punon për të tërhequr dhe lidhur lagështirën në lëkurë. Fuqia e Kompleksit të Misrit është në aftësinë e tij për të mbajtur atë lagështi. Maize complex/ gjithashtu përmban vitamina të vlefshme B, të cilat janë shume të rëndësishme për shëndetin e lekures suaj
?PRODHIM 100% AUSTRALIAN
?100% PRODHIM NATYRAL
?PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT
Category:

Share this product

GEL KREM REHIDRATUES SUKIN

GEL KREM REHIDRATUES SUKIN
?Nje gel krem hidratues intensive luksoz i pasur me alga te detit bio marine, acid lauronik dhe komplex maize
?I pershtatshem per lekurat e dehidratuara, perfekt per kohen e vetes
?Super i lehte ne lekure, hidratues dhe freskues
?Tonifikon lekuren dhe e rigjeneron
?Veti antirrudhe
?Hidratim intensive dhe per lekurat me te etura duke depertuar dhe ne shtresat me te thella
?Rrit elasticitetin
?Qeteson inflamacionin
?Balancon sebumin
?Veti zbardhuese
?Jep lekure shkelqim dhe hidratim
?Algat janë të mahnitshme për hidratimin, rigjallërimin dhe tonifikimin e lëkurës, ndërsa janë gjithashtu një aleat fantastik për të ndihmuar në zvogëlimin ose eleminimin e plotë të problemeve me aknet dhe vijat e holla dhe rrudhat.
Algat detare janë një nga burimet më të bollshme të vitaminave, mineraleve, aminoacideve, antioksidantëve dhe acideve yndyrore thelbësore që absorbohen lehtësisht për të ushqyer dhe përtërirë lëkurën. Algat kanë demonstruar veti anti-plakje duke penguar enzimat që zbërthejnë kolagjenin në lëkurë. Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe zvogëlimin e paraqitjes së vijave të holla dhe rrudhave
?Acidi Hialuronik ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë të vijave të imëta dhe rrudhave duke mbajtur lagështine në lëkurë, duke krijuar një efekt plumbues tonifikues. Kur lëkura është e mbrojtur dhe e hidratuar, prodhimi i rritur i qelizave të lëkurës mund të ndodhë, pasi lëkura nuk është e zënë me luften për hidratim. Kjo çon në qeliza te lëkurës më të lëmuara dhe plumper/tonifikuara dhe lekure me rrezellitese
?Komplex maize eshte një karbohidrate natyral që rrjedh nga misri i bluar, Maize Complex punon për të tërhequr dhe lidhur lagështirën në lëkurë. Fuqia e Kompleksit të Misrit është në aftësinë e tij për të mbajtur atë lagështi. Maize complex/ gjithashtu përmban vitamina të vlefshme B, të cilat janë shume të rëndësishme për shëndetin e lekures suaj
?PRODHIM 100% AUSTRALIAN
?100% PRODHIM NATYRAL
?PA KIMIKATE, SPS, SLES, PARABEN, DEA, SILICONE APO HARSH DETERGENT

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GEL KREM REHIDRATUES SUKIN 60 ML”