AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC(NEW FORMULA) 200 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC(NEW FORMULA) 200 ML

AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC(NEW FORMULA) 200 ML

L1,800.00

Super volum, rrënjë të forta dhe gjallëri e re ne floke, madje edhe për flokët gri.

Nxisni fuqine ne flokun tuaj me flokë me të forte, vibrant dhe volum te plote, me rrënje me të forte fale nje strukture të shëndetshme të flokëve

Shampo e re Elixir e Amles  mbështet rritjen e flokëve, forcon rrënjët, ndalon renien dhe promovon prodhimin natyror të melaninës, duke parandaluar kështu thinjen e parakohshme

Ju jep vëllim dhe shkëlqim flokëve tuaj

Suporton  rritjen e flokëve dhe forcon skalpin e kokës

Forcon rrënjën e flokëve

Parandalon thyerjen e flokëve

Formule tradicionela AYRVEDICO, 100% NATYRALE DHE VEGANE

Pa përbërës sintetikë si silikonet, parabenet dhe sulfatet

Permban: Amla, Brahmi, Shikakai, Tulsi, Neem, Bhringaraj, Reetha, Lawsonia kena, Proteine e hidrolizuar e grurit, Ekstrakt orizit, Aloe Vera

Sapo të filloni të lani flokët do të vini re që rrënjët tuaja bëhen më të. Ju praktikisht mund të ndieni se si po stimulohet rritja e flokëve tuaj. Flokët së shpejti do të bëhen më të fryrë, voluminoze, më të shndritshme dhe do të kthehen në bukurinë e plotë natyrore. Perfekt per floket e demtuar,

Ndjeni fuqinë e natyrës në flokët tuaj. Shampoo Amla ju siguron flokëve tuaj një vëllim befasues veçanërisht në flokë të imët dhe të pafuqishëm. Ajo forcon flokët tuaj nga majat deri ne rrënjë. Menjëherë pas aplikimit të parë flokët tuaj ndjehen të fortë, shkëlqejnë shëndetshëm dhe mbajne erën e lules Ylang Ylang.

Superfruti indian Amla është jashtëzakonisht e pasur me vitaminë C dhe mbështet rritjen e flokëve. Amla, kumbulla indiane, konsiderohet si “fryti i rinisë dhe bukurisë së përjetshme” në Ayurveda. Amla është e pasur me shumë lëndë ushqyese të rëndësishme, përfshirë vitaminën C dhe antioksidantë. Kjo ka një efekt anti-plakje në flokët tuaj. Në Indi, Amla përdoret tradicionalisht kundër rënies së flokëve dhe thinjave të parakohshme. Për rrënjë të forta, plotësi të vërtetë dhe butësi.

Bhringaraj, barishte zanash, quhet gjithashtu “mbretëresha e flokëve” në Indi, dhe sipas Ayurveda ajo ka një efekt forcues në rrënjët dhe flokët dhe stimulon rritjen.

Tulsi, borziloku indian, është një barishte medicinale në Ayurveda që thuhet se ka një efekt shërues në trup dhe mendje si një eliksir i jetës. Tulsi rritet pothuajse në çdo kopsht indian dhe përmban një numër antioksidantësh shumë të fuqishëm. Ai forcon dhe mbron flokët tuaj në mënyrë optimale nga radikalet e lira.

Shikakai pastron flokët tuaj intensivisht, por butësisht. Ekstrakti i frutave të akacies gjithashtu stimulon rritjen e flokëve, ndërton strukturën e flokëve tuaj dhe krijon shkëlqim dhe plotësi.

Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe kështu ushqen rrënjët e flokëve.

Efekti antiseptik i Neem rregullon dhe qetëson kokën tuaj.

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht.

 

Shampo Amla nga Khadi është një formulë pa sulfat, pa silikon dhe pa alkool që ndihmon në trajtimin e humbjes së flokëve. Ka përbërës të efektshëm si proteina e grurit, proteina bajame, zink PAC, qeramidet dhe squaleni jane shtuar në formulë. Shampo Amla përdoret tradicionalisht kundër rënies së flokëve dhe thinjave te parakohshme – anti-plakje për flokët dhe skalpin tuaj

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot Khadi janë çertifikuar sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

Category:

Share this product

AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC (NEW FORMULA)

Super volum, rrënjë të forta dhe gjallëri e re ne floke, madje edhe për flokët gri.

Nxisni fuqine ne flokun tuaj me flokë me të forte, vibrant dhe volum te plote, me rrënje me të forte fale nje strukture të shëndetshme të flokëve

Shampo e re Elixir e Amles  mbështet rritjen e flokëve, forcon rrënjët, ndalon renien dhe promovon prodhimin natyror të melaninës, duke parandaluar kështu thinjen e parakohshme

Ju jep vëllim dhe shkëlqim flokëve tuaj

Suporton  rritjen e flokëve dhe forcon skalpin e kokës

Forcon rrënjën e flokëve

Parandalon thyerjen e flokëve

Formule tradicionela AYRVEDICO, 100% NATYRALE DHE VEGANE

Pa përbërës sintetikë si silikonet, parabenet dhe sulfatet

Permban: Amla, Brahmi, Shikakai, Tulsi, Neem, Bhringaraj, Reetha, Lawsonia kena, Proteine e hidrolizuar e grurit, Ekstrakt orizit, Aloe Vera

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC(NEW FORMULA) 200 ML”