KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE 100 GR

KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE 100 GR

L1,300.00

KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE

Ngjyre neutrale

Ju jep flokëve tuaj dendesi dhe shkëlqim

Ndërton strukturën tuaj të flokëve

Freskon të gjitha ngjyrat bimore të flokëve khadi

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Category:

Share this product

Ju jep flokëve tuaj dendesi dhe shkëlqim

Ndërton strukturën tuaj të flokëve

Freskon të gjitha ngjyrat bimore të flokëve khadi

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Ndjeni fuqinë e pastër të natyrës në flokët tuaj. Khadi Senna / Cassia jep shkëlqim, volum dhe dendesi  në flokët tuaj dhe nxjerr në dritë ngjyrën tuaj natyrale të flokëve. Si një trajtim natyral i flokëve, Senna / Cassia forcon dhe rigjeneron strukturën e flokëve tuaj. Prandaj, është ideale nëse flokët tuaj janë të thatë, të tendosur rëndë, bionde apo me njolla – ose si një trajtim paraprak para se të ngjyrosni me  ngjyrat natyrale të flokëve Khadi. Ajo ndërton strukturën tuaj me çdo aplikim dhe siguron që flokët tuaj të jenë në gjendje të thithin ngjyrën natyrale të flokëve në mënyrë të barabartë.

E ashtuquajtura “këna e pangjyrë” përftohet nga bima Cassia obovata ose Senna italica. Khadi Senna / Cassia është 100% e saj. Gjethet e bimëve janë pluhur jashtëzakonisht të imëta, kështu që kujdesi natyral i flokëve mund të rregullojë në mënyrë optimale strukturën e flokëve tuaj.

Substancat aktive nga gjethet e bimës Senna plotrsojne butësisht gjatësinë dhe majat tuaja duke mbushur dëmet e vogla. Ajo i jep flokëve tuaj hidratim dhe lejon që ngjyra juaj të shkëlqejë .

Kujdesi natyral i flokëve Khadi  është 100% vegjetarian dhe vegan – pa silikone, sulfate dhe Co.

Kujdesi për flokët me khadi Senna / Cassia është veçanërisht i përshtatshëm për ju, nëse e doni fuqinë dhe shkëlqimin e ngjyrës së flokëve khadi, por nuk dëshironi një ndryshim në ngjyrën e flokëve. Plotesisht i pangjyrë – për shkëlqimin natyral, të bukur.

Ngjyrat e flokëve Khadi kombinojnë shërimin natyror Ayurvedic me teknologjinë më të fundit kozmetike. Ne prodhojmë produktet tona sipas Rregullores Evropiane të Kozmetikës. Rezultati është shumë i efektshëm, megjithatë i butë, kozmetikë natyrale me përbërës të vlefshëm që ndjehen

 

 

Perdorimi:

Vendoseni në flokët e sapo larë, te lagur, të tharë me peshqir

Përziejeni me ujë të ngrohtë (50 ° C, përdorni një termometër!). Për jetëgjatësi të kenas, një lugë çaji kripë e vogel mund të shtohet në 50 g pluhur.

Vendosni lirshëm, mbuloni flokët me qese dhe mbajini të mbuluara me një peshqir të ngrohtë

Koha e ekspozimit varion ndërmjet 15 dhe 30 minuta me nxehtësi dhe deri në 120 minuta pa nxehtësi

Shpëlajeni vetëm me ujë të ngrohtë.

Mos përdorni ujë të nxehtë, tharje të fortë, balsam ose trajtime direkt pas trajtimit.

Lani flokët me shampo vetëm pas 24 orësh.

 

 

 

 

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KENA CASSIA-NGJYRE NEUTRALE 100 GR”