KENA ASH BROWN KHADI 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KENA ASH BROWN KHADI 100 GR

KENA ASH BROWN KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA ASH BROWN KHADI

Ngjyra kafe mat, e mesme hiri

Mbulim i shkëlqyeshëm – madje edhe me flokë gri

Jep shkëlqim rrezatues dhe vëllim natyral

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

Për tone kafe të mesme dhe të pjekura

100% natyral dhe vegan

Category:

Share this product

Ngjyra kafe mat, e mesme hiri

Mbulim i shkëlqyeshëm – madje edhe me flokë gri

Jep shkëlqim rrezatues dhe vëllim natyral

Ushqen dhe forcon flokët dhe skalpin

Për tone kafe të mesme dhe të pjekura

100% natyral dhe vegan

Kafe Mat e bukur, kafe e mesme – pa nuanca të kuqe. Ngjyra kafe hiri ngjyros flokët tuaj në një ngjyrë kafe mat, kafe të mesme – krejtësisht natyrale. Nuancat variojne nga kafe e butë  kapuçino ne kafe e forte intensive e pasur. Përbërësit bimorë me cilësi të lartë i japin flokëve tuaj reflekse të ngjyrave dhe kujdes shume të pasur – ngjyra, vëllim, volum dhe shume shkëlqim! Indigo dhe Henna sigurojnë një ngjyrë të gjallë dhe të qëndrueshme – dhe mbulojnë shumë mirë flokët gri. Pigmentet bimore veshin çdo fije floku si lustër mbrojtës me ngjyra. Ndërsa Amla, Bhringaraj dhe Neem shtojnë shkëlqim dhe vëllim.

Indigo është një substancë me ngjyra të errëta nga gjethet e bimës indigo, e cila mbulon çdo fije  floku si një lustër mbrojtëse.

Amla është një frut që përmban shumë vitaminë C: Një kokrra të freskët ka deri në 1000 miligram acid askorbik 20 herë më shumë sesa një portokall. Amla i bën flokët tuaj të ndritshëm dhe të lëmuar.

Bhringaraj,  konsiderohet në Ayurveda si “mbretëresha e flokëve”: ajo forcon flokët tuaj dhe nxit rritjen e flokëve.

Perdorimi:

Vendoseni në flokët e sapo larë, te lagur, të tharë me peshqir

Përziejeni me ujë të ngrohtë (50 ° C, përdorni një termometër!). Për jetëgjatësi të kenas, një lugë çaji kripë e vogel mund të shtohet në 50 g pluhur.

Vendosni lirshëm, mbuloni flokët me qese dhe mbajini të mbuluara me një peshqir të ngrohtë

Koha e ekspozimit varion ndërmjet  30 minuta me nxehtësi dhe deri në 120 minuta pa nxehtësi

Shpëlajeni vetëm me ujë të ngrohtë.

Mos përdorni ujë të nxehtë, tharje të fortë, balsam ose trajtime direkt pas trajtimit.

Lani flokët me shampo vetëm pas 24 orësh.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KENA ASH BROWN KHADI 100 GR”