MASKA FLOKESH DETOX KHADI 150 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

MASKA FLOKESH DETOX KHADI 150 GR

MASKA FLOKESH DETOX KHADI 150 GR

L1,500.00

MASKA FLOKESH DETOX KHADI

Pastron thellesisht, por me butësi fale bimeve  Ghasgoul dhe Reetha

Heq papastertite dhe mbetjet

Perfekte si para-trajtuese  përpara se të ngjyroseni me Henne Natyrale Khadi

Kujdeset fale mineraleve dhe perberesve shume efektive

100% pa përbërës sintetikë siç janë sulfatet dhe surfaktantët

100% organik

Category:

Share this product

Pastron thellesisht, por me butësi fale bimeve  Ghasgoul dhe Reetha

Heq papastertite dhe mbetjet

Perfekte si para-trajtuese  përpara se të ngjyroseni me Henne Natyrale Khadi

Kujdeset fale mineraleve dhe perberesve shume efektive

100% pa përbërës sintetikë siç janë sulfatet dhe surfaktantët

Ndjeni fuqinë pastruese të Ghassoul dhe Reetha: si një maskë për flokët. Ghassoul heq zbokthin dhe papastertite. Reetha pastron poret dhe mbron lëkurën e kokës. Pastrimi perfekt i thellë për të gjitha llojet e flokëve dhe kokës.

Maska Detox eshte plotësisht natyrale. Sapo maska ​​të përzihet me ujë ajo shndërrohet në një konsistencë të ngjashme me xhel. Përbërësit e saj efektivë, natyralë Ghassoul dhe Reetha do të lënë flokët tuaj thellësisht të pastër, plot shkelqim, vitalitet dhe jete

Maska e flokëve Khadi Detox nuk përmban asnje kimikat, aditivë sintetikë, sulfate dhe surfaktantë.

100% vegan dhe detoksifikon flokët tuaj.

Maroken Ghassoul Argjile, Reetha (arre sapuni)

Maska e flokëve Detox përmban dy përbërës efektivë, natyralë, duke i lënë flokët tuaj të pastër:

Argjila  Ghassoul thithin papastërtitë – pa tharë flokët dhe lëkurën. Zbokthi thjesht zhduket. Ai gjithashtu balancon sebumin e skalpit, në mënyrë që flokët tuaj të ndjehjen me më pak yndyrë dhe te mos kene nevojë të lahen aq shpesh.

Reetha, arrë indiane e sapunit, konsiderohet një ilaç në mjekësinë Ayurvedic. Në Indi është përdorur tradicionalisht për të larë floket dhe trupin. Reetha e pastër nga India ka substancat e veta pastruese që formojnë një shkumë të lehte- pa tharë flokët dhe lëkurën tuaj. Në të njëjtën kohë, ajo siguron një efekt kondicionimi, duke i lënë flokët tuaj të paster, të lehta dhe super te bute

Aplikimi i maskës së flokëve khadi Detox është shumë e thjeshtë.

Përzieni 3-6 lugë të maskës së flokëve Detox me rreth dy herë sasinë e ujit të ngrohtë në një gotë ose tas plastik. Ju lutemi mos përdorni një lugë metalike ose enë për të përzier maskën tuaj të flokëve. Kontakti me metalin mund të ndikojë në strukturën minerale të ghassulit. Perzijeni maskën për të bërë një paste të butë. Lëreni maskën të fryhet derisa të arrijë konsistencën e një kremi.

Aplikoni maskën e flokëve të Detox me gishtat ose një furçë nga rrënjët deri ne majat tuaja dhe lëreni të floke për 20 deri në 30 minuta. Sa më gjatë të funksionojë, aq më i thellë pastrimi

Këshillë: Ju gjithashtu mund të përdorni këtë maskë për fytyren tuaj. Ghassoul dhe Reetha lehtësojnë dermatitin atopik dhe zonat inflamatore, heq pucrat dhe thithin yndyrën e tepërt.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MASKA FLOKESH DETOX KHADI 150 GR”