PURE HENNA 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

PURE HENNA 100 GR

PURE HENNA 100 GR

L1,300.00

PURE HENNA

Ngjyros flokët tuaj në portokalli në të kuqe të thellë

Fuqi e lartë e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

 

Category:

Share this product

Ngjyros flokët tuaj në portokalli në të kuqe të thellë

Fuqi e lartë e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

Këna e pastër për një të kuqe të ndezur. Ngjyra natyrale e pastër e flokëve khadi ngjyros flokët tuaj me një ton të ndritshëm të kuq. Në varësi të ngjyrës tuaj natyrale të flokëve dhe sa kohë vepron ngjyra, ju krijoni një ton unik: me flokë të ndritshëm merrni një të kuqe të gjallë portokalli, bakër të ndritshëm ose një të kuq të pasur të errët. Flokët kafe shkëlqejnë në një sofër të fuqishme dhe flokët kafe të errët deri në të zeza marrin reflektime të kuqe që shendrisin nën rrezet e diellit.

Khadi Pure Henna përfiton flokët dhe veten tuaj. Plotesisht e natyrshme dhe përbëhet nga 100% ekstrakt efektiv këna. Kjo është arsyeja pse është veçanërisht e përshtatshme për personat me alergji. Këna ka një efekt shërues, forcon kokën tuaj dhe lehtëson acarimin. Khadi Pure Henna ngjyroset intensivisht por butësisht ndërsa mbulon flokët gri.

Pigmentet e kënas shtrihen rreth çdo fije floku. Ata forcojnë dhe mirëmbajnë flokët tuaj ndërsa ngjyrosin, duke e bërë atë të butë si mendafsh. Floket tuaj ndjehen të plotë dhe të fortë. Floket shkëlqejne dhe jane super te shëndetshem dhe rrezatojne në të kuqe natyrale, të bukur.

Henna i jep flokëve tuaj ngjyrën e ndritshme dhe kujdesin natyral në një. Ngjyra e fortë, me ngjyrë të kuqe portokalli i mbështjell flokët si një lustër ushqyese dhe siguron reflekse të zjarrta në flokë të hapur dhe të errët që shkëlqejnë në dritë. Përveç kësaj, ekstrakt këna ka një efekt të fuqishëm në lëkurën e kokës tuaj dhe lehtëson zbokthin dhe acarimin.

Së pari pastroni flokët me një shampo pa silicon. Nëse keni flokë flokëverdhë, me shirita ose me tendosje të madhe, para-pigmentoni flokët tuaj me Senna / Cassia, Golden Hint ose Bionde të Lehta, në mënyrë që flokët tuaj të marrin ngjyrën në mënyrë të barabartë.

Perzijeni ngjyrën natyrale të flokëve khadi Henna e Pastër me ujë të nxehtë 50 grade deri sa të përhapet. Për një ngjyrë më të fortë ose një rezultat më të shpejtë, shtoni aditivë acidikë si uthull molle ose lëng limoni. Përhapni përzierjen e ngjyrave me një furçë në mënyrë të barabartë në flokët tuaj:Lyjeni nga rrenja deri ne maja.

Lini kenan midis 30 dhe 120 minutave. Sa më gjatë që të aplikohet, aq më e fortë rezulton ngjyra – nga e kuqe portokalli në të kuqe bakri në të kuqe të errët. Pastaj shpelajeni ngjyrën me ujë të pastër.

Mos përdorni shampo për 24 deri në 48 orë. Gjatë kësaj kohe ngjyra zhvillohet plotësisht.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PURE HENNA 100 GR”