KENA NATURAL HAZEL KHADI 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KENA NATURAL HAZEL KHADI 100 GR

KENA NATURAL HAZEL KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA NATURAL HAZEL KHADI

Ngjyros floket ne një kafe-lajthi te mesme natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Ushqen dhe forcon floket ne rrenje dhe ne gjatesi

Jep volum dhe shkelqim flokeve tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

I lirë nga përbërësit sintetikë

Category:

Share this product

Ngjyros floket ne një kafe-lajthi te mesme natyrale

Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Ushqen dhe forcon floket ne rrenje dhe ne gjatesi

Jep volum dhe shkelqim flokeve tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

I lirë nga përbërësit sintetikë

Lërini flokët tuaj të shkëlqejnë – në një brune unike rrezatuese. Ngjyra natyrale e lajthise I ngjyros flokët tuaj në një ton kafe të mesme deri të errët, pa pjesë të kuqe. Flokët gri ose të hapura shndërrohen në lajthi të errët rrezatuese ndersa floket e errët në një kafe të mesme intensive

Ekstraktet efektive të bimëve si Indigo, Henna, Amla dhe Bhringaraj ngjyrosin flokët tuaj në një ngjyrë intensivisht. Ato gjithashtu mbulojnë plotësisht flokët e bardha dhe gri. Ngjyra e flokëve është 100% natyrale dhe vegane – pa përbërës sintetikë si amoniaku, peroksidet dhe parabenet duke qene super e sigurte per shendetin tuaj dhe tek shtatzenat

Pigmentet bimore mbështjellin rreth secilës fije floku si një shtresë ushqyese duke i bërë flokët tuaj të ndjehen të fortë dhe të shëndetshëm. Ju do të merrni vëllim, shkëlqim dhe një arre kafe të parezistueshme.

Perberesit kryesor:

Indigo i jep flokëve tuaj thellësinë e dëshiruar të ngjyrës. Në këtë nuancë, indigo siguron një kafe më intensive – edhe nëse flokët tuaj janë plotësisht gri.

Hena ngjyros butësisht por intensivisht flokët tuaj dhe i jep nuancën e pasur dhe kafe.

Amla është e pasur me vitaminë C . Indianët adhurojnë frutat për shkak të efekteve të tyre të shumta positive. Manaferra e pasur me vitaminë forcon flokët dhe lëkurën dhe madje promovon rritjen e flokëve.

Bhringaraj përdoret në Ayurveda si për flokët dhe lekuren e kokes: bima forcon, stimulon dhe ndihmon për të parandaluar humbjen e flokëve dhe parandalon daljen e  thinjave.

Perdorimi:

Vendoseni në flokët e sapo larë, te lagur, të tharë me peshqir

Përziejeni me ujë të ngrohtë (50 ° C, përdorni një termometër!). Për jetëgjatësi të kenas, një lugë çaji kripë e vogel mund të shtohet në 50 g pluhur.

Vendosni lirshëm, mbuloni flokët me qese dhe mbajini të mbuluara me një peshqir të ngrohtë

Koha e ekspozimit varion ndërmjet 30 minuta me nxehtësi dhe deri në 120 minuta pa nxehtësi

Shpëlajeni vetëm me ujë të ngrohtë.

Mos përdorni ujë të nxehtë, tharje të fortë, balsam ose trajtime direkt pas trajtimit.

Lani flokët me shampo vetëm pas 24 orësh.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KENA NATURAL HAZEL KHADI 100 GR”