KENA BLACK KHADI 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KENA BLACK KHADI 100 GR

KENA BLACK KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA BLACK KHADI

Ngjyros flokët tuaj në të zeze të errët, pa nuanca të kuqe

Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj – është 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë

Ndjeni magjinë e flokëve të zi të thellë!

Category:

Share this product

Ngjyros flokët tuaj në të zeze të errët, pa nuanca të kuqe-Mbulim i lartë – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj – është 100% natyral dhe vegan-Pa përbërës sintetikë

Ndjeni magjinë e flokëve të zi të thellë!

Me Ngjyra natyrale Khadi e flokëve të Zezë, ju mund të krijoni një të zezë të pasur, ekspresive pa ngjyrosje blu. Khadi Black është më e përshtatshme për flokëverdhë mesatare deri në flokë të errët. Atëherë ju merrni një të zezë me shkëlqim, të ngrohtë në një të zezë korbi intensiv. Ju keni flokë më të lehta apo gri? Beni para-pigmenti me Pure Khadi për të marrë një rezultat perfekt ngjyrash.

Ngjyra natyrale e flokëve përmban përbërës efektivë si Indigo, Henna dhe Amla. Ngjyra natyrale ngjyros flokët tuaj intensivisht dhe të errët. Si një lustër me ngjyra, pigmentet e bimëve shtrihen rreth secilës fije individuale dhe e ushqejnë atë. Ju ndjeni rezistencën dhe vëllimin në flokët tuaj. Ata shkëlqejnë shëndetshëm dhe shndriten në një të zezë natyrale. Khadi e Zeze është 100% natyral dhe vegan – pa aditivë sintetikë si amoniak, peroksid ose ngjyra azo.

Perberesit në ngjyrën tuaj të flokëve të bimëve Khadi e Zeze:

Indigo i jep flokëve tuaj ngjyrën, kujdesin dhe shkëlqimin. Bima Indigo vjen nga Azia Lindore dhe India përmes Egjiptit në Evropë. Ajo bojë e thellë blu nga gjethet e saj zëvendësoi shumicën e ngjyruesve të përdorur deri më tani. Indigo i jep flokëve tuaj një të zezë të thellë të errët dhe shndritëse.

Këna ngjyros flokët tuaj butësisht dhe të kuqërremtë. Ekstrakti i kënës ngjyros  intensivisht dhe e forcon flokun tuaj. Floku duket me I shëndetshme dhe shkëlqen natyrshëm.

Amla është e njohur për efektin e saj të gjithanshëm në Ajurveda. Fruti, i cili quhet edhe ulliri i Indisë, përmban shumë vitaminë C. Amla i bën flokët tuaj mrekullisht të butë. Ekstrakti riparon flokët e brishtë, forcon rrënjët e flokëve dhe rigjeneron lëkurën e kokës.

Përzieni pluhurin në 50 gradë ujë të nxehtë. Perzijeni me një furce derisa të formohet një pastë e lehte Nëse i jepni një lugë çaji kripë bazë në ngjyrën tuaj të flokëve te  zezë, ajo do të ngjyroset më shpejt dhe qëndrueshmëria do të përmirësohet. Përhapni ngjyrën natyrale të flokëve në mënyrë të barabartë me një furçë në flokët tua nga rrenjet deri ne maje

Lijeni  mes 30 dhe 120 minutash. Sa më gjatë të veprojë ngjyra natyrale e flokëve, aq më e errët rezulton ngjyra. Për të rifreskuar ngjyrën natyrale të flokëve, ju duhen vetëm 20 minuta. Pastaj shpelajeni me ujë të pastër.

Mos përdorni shampo për 24 deri në 48 orë, sepse gjatë kësaj kohe do të shpaloset thellësia e fundit e ngjyrave. Pastaj aplikoni vajin e flokëve Khadi në flokët tuaj dhe lëreni të veprojë për 20 minuta para se të lani flokët me shampon natyrale. Kjo është se si ju rregulloni pigmentet – për një rezultat me ngjyra të qëndrueshme.

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KENA BLACK KHADI 100 GR”