VAJ BALM AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

VAJ BALM AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML

VAJ BALM AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML

L1,600.00

VAJ BALM AYURVEDIC KHADI

– Anti-fungale dhe anti-bakteriale
– Ekuilibron prodhimin e sebumit
– Kontrolloni zbokthin
– Redukton humbjen e parakohshme të flokëve
– Ushqen dhe zbut flokët
– Ndihmoni në parandalimin e thyerjes dhe ndarjes së skajeve
– Ndihmoni në parandalimin e kruajtjes dhe skuqjes
– I përshtatshëm për Veganët

Qetëson lekuren e skalpit tuaj

Rregullon prodhimin e sebumit

Lehtëson kruajtjen dhe zbokthin

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

100% natyral dhe vegan

Permban Neem, Methi, Vaj Mustardes, Kamfora, Tea tree , Vaj Susami, Vaj Bajame, Koper

Category:

Share this product

Qetëson lekuren e skalpit tuaj

Rregullon prodhimin e sebumit

Lehtëson kruajtjen dhe zbokthin

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

100% natyral dhe vegan

Permban Neem, Methi, Vaj Mustardes, Kamfora, Tea tree , Vaj Susami, Vaj Bajame, Koper

Harmonizoni kokën tuaj dhe aktivizoni fuqitë tuaja shëruese – me vajin balm te khadit. Vajrat dhe bimët e koordinuara në mënyrë të përsosur si vaji i Mustardës, Neem dhe Fenugreek/Methi lehtësojnë irritimin dhe zbokthin. Vajrat e pastër natyralë, esencialë te tea tree dhe lime, ruajnë flokët tuaj dhe në të njëjtën kohë rregullojnë prodhimin e sebumit. Shijoni sa mrekullisht të shëndetshëm do te ndihen flokët tuaj – me lëkurën e kokës të relaksuar, pa skuqje dhe zbokth.

Vegan, pa testime mbi kafshet dhe natyrale: Vaj flokësh Balm khadi ushqen flokët dhe kokën me përbërësit më të mire natyral. Kopër, vaj mustardë dhe Neem sjellin kokën tuaj përsëri në ekuilibër në mënyrë efektive – duke I relaksuar dhe qetesuar

Me Vaj Balm ju qetësoni lëkurën e kokës së irrituar dhe parandaloni zbokthin – me fuqinë e shërimit Ayurvedic. Për më tepër, përbërës të vlefshëm dhe efektivë, siç janë kamfora dhe tërfili i butë, përkëdhelin flokët – për super shkëlqim dhe flokë që ndihen të shëndetshëm dhe të butë.

Vaji i susamit është i pasur me vitamina A dhe E. Ai përhap një shtresë mbrojtëse të antioksidantëve mbi flokët tuaj. Mban flokët tuaj në mënyrë optimale kundër ndikimeve të dëmshme mjedisore duke I mbajtur të shëndetshëm dhe me plot shkëlqim.

Vaji i mustardës kafe ka një efekt antibacterial. Stimulon sistemin imunitar dhe forcon flokët dhe kokën. Falë efektit të tij antifungal, ajo heq acarimin dhe pastron thellesisht kokën tuaj është e detoksikuar dhe kthyer  në ekuilibër.

Neem është një nga bimët më të rëndësishme medicinale në Ayurveda. Vaj nga farat e pemës neem përmban më shumë se 100 substanca active duke ju siguron flokëve dhe lëkurës tuaj hidratim, pastrim ne thellesi dhe ngadalëson plakjen e lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VAJ BALM AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML”