VAJ ROSE AYURVEDIC FACE & BODY 100 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

VAJ ROSE AYURVEDIC FACE & BODY 100 ML

VAJ ROSE AYURVEDIC FACE & BODY 100 ML

L1,400.00

VAJ ROSE FACE & BODY

Lekure si mendafsh.perkujdesje luksoze per cdo tip lekure

Shtrëngon, rafinon dhe rigjeneron lëkurën e thatë

Forcon indin lidhës dhe lehtëson skuqjen

Zbeh plagët, njollat dhe shenjat

Parandalon dëmtimin e lëkurës të shkaktuar nga rrezet e diellit

Mbështet rigjenerimin e lëkurës

Me aromën harmonike të vajrave esencial

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Category:

Share this product

Shtrëngon, rafinon dhe rigjeneron lëkurën e thatë

Forcon indin lidhës dhe lehtëson skuqjen

Zbeh plagët, njollat dhe shenjat

Parandalon dëmtimin e lëkurës të shkaktuar nga rrezet e diellit

Mbështet rigjenerimin e lëkurës

Me aromën harmonike të vajrave esencial

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë, paraben apo kimikate

Ndjeheni si vaj I trendafilit  zbut lëkurën tuaj dukshëm. Shijoni kujdesin e butë të luleve të trëndafilit. Lëreni veten të magjepsur nga aroma e butë e Geranium dhe Jamrosa

Përmirëson dhe lehtëson plagët, njollat  dhe shenjat si hiperpigmentimi dhe njollat e diellit. Përdorimi i rregullt do të ndihmojë në eksfolimin e butë të lëkurës për të ndihmuar qelizat e lëkurës të rigjenerohen.

Vaj Rosa për fytyrën dhe trupin është 100% natyrale, vegane dhe pa përbërës sintetikë. Fale fuqisë natyrore të Damaskut ju do te keni një lëkurë të butë, të rafinuar dhe plot shkelqim Ajo forcon indin tuaj lidhës – për lëkurën dukshëm më të shtrënguar dhe tonifikuar. Për shkak se Rose është e pasur me antioksidantë, ajo siguron shumë hidratim dhe qetësim. Në të njëjtën kohë shafran i Indisë dhe druri i sandalit i japin lëkurës tuaj një shkëlqim të bukur natyror.

Farat e orizit ushqyese  dhe vaji  susamit ju japin nje lëkurë super të butë, pa stres dhe me shum ndricim. Për më tepër, ata mbrojnë lëkurën nga rrudhat dhe ndikimet e dëmshme mjedisore, duke lene lekuren dukshem me të shëndetshme dhe të rigjallëruar

Vitamina E e bën lëkurën tuaj rezistente ndaj ndikimeve mjedisore: për tu mbrojtur nga nxehtësia, të ftohtët apo edhe tymrat. Me Vitaminë E ju zgjatni jetën e qelizave tuaja të lëkurës – vaji i vitaminës ju mbron nga plakja e parakohshme.

Druri i safanit përmirëson lekuren duke e ndihmuar të eksfoliohet butësisht. Manjistha pastron lëkurën dhe i jep asaj një ton të barabartë duke përmirësuar qarkullimin. Druri i kuq i sandalit ndihmon  në pastrimin e plagëve, pigmentimit dhe zbardhjes së lëkurës. Gjithashtu do të parandalojë infeksionet e lëkurës. Saffran i jep një shkëlqim të shëndetshëm lëkurës. Petalet e trëndafilit hidratohen dhe mbajnë lëkurën të butë.

Vaj Bajame, Vaj farave te grurit dhe Vitamina E do të ushqejne thellesisht lekuren. Vaji i farës së karrotës do të mbrojë lëkurën nga rrezet UV të dëmtuara. I fortifikuar me vajin e farës së lirit për ta bërë lëkurën të butë dhe për të parandaluar rrudhat.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VAJ ROSE AYURVEDIC FACE & BODY 100 ML”