KENA DARK BROWN KHADI 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KENA DARK BROWN KHADI 100 GR

KENA DARK BROWN KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA DARK BROWN 

Ngjyros flokët në një ton kafe të errët pa nuanca të kuqe

100% natyral dhe vegan

Mbulim i lartë edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Pa përbërës sintetikë, paraben  dhe kimikate

Out of stock

Category:

Share this product

Ngjyros flokët në një ton kafe të errët pa nuanca të kuqe

100% natyral dhe vegan

Mbulim i lartë edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Pa përbërës sintetikë, paraben  dhe kimikate

Ndjeni fuqinë e natyrës! khadi Ngjyra natyrale e flokëve Kafe e errët ngjyros flokët tuaj me një ton të pasur dhe me shkëlqim kafe. Rezultati do të ndryshojë në varësi të ngjyrës suaj fillestare. Me flokë të lehta ju merrni një kafe të ndritshme të mesme ose kafe të errët, me flokë të errët një kafe të fortë të errët deri në të zezë.

Khadi Dark Brown është dhënë “shumë mirë” nga ÖkoTest, një etiketë e pavarur e cilësisë. Ngjyra natyrale e flokëve është 100% natyrale, perime dhe vegan. Përbërësit e vlefshëm si Indigo, Henna, Amla dhe Bhringaraj ofrojnë një ngjyrë të pasur, të errët. Dhe mbuloni flokët tuaj gri. Karakteristikë e veçantë e ngjyrës së flokëve bimore kadi kafe e errët: përmban përmbajtjen më të lartë Indigo të të gjitha ngjyrave kafe për një rezultat intensiv të ngjyrave.

Si një lustër me ngjyra, pigmentet bimore të ngjyrës së flokëve kadi shtriheshin rreth secilës fije floku. Ju ndjeni dhe shihni se flokët tuaj janë më të fortë dhe të shëndetshëm. Për një rezultat natyralisht të bukur, të ruajtur mirë.

Këna ngjyros flokët tuaj butësisht, por në mënyrë të qëndrueshme. Ngjyra portokalli-e kuqe merret nga rrjedhat e bluara dhe gjethet e kaçubit këna. Në ngjyrosje, pigmentet këna janë hedhur si një lustër rreth secilës nga fillesat tuaja. Flokët tuaj duken më të plota dhe ngjyra shkëlqen në dritë.

Indigo është një ngjyrosje blu e thellë nga gjethet e bimës indigo. Ajo ngjyros flokët tuaj të errësuar dhe siguron hije të errëta për një shkëlqim blu.

Amla është një frut që përmban shumë vitaminë C: një kokrra të freskët ka deri në 1000 miligram acid askorbik – 20 herë më shumë se një portokall. Amla i bën flokët tuaj mrekullisht të butë. Riparon skajet e ndara dhe eliminon derdhjet. Në të njëjtën kohë ajo forcon rrënjët e flokëve tuaj.

Bhringaraj, i quajtur gjithashtu edhe barëra e këqija, konsiderohet si një agjent rinovues në mjekësinë Ayurvedic. Ajo forcon flokët tuaj dhe e bën atë të rritet. Ajo gjithashtu funksionon kundër flokëve gri ose rënie. Bhringaraj qetëson lëkurën e irrituar dhe qetëson skuqjen – në mënyrë që të ndjeheni rehat përreth.

Perdorimi:

Vendoseni në flokët e sapo larë, te lagur, të tharë me peshqir

Përziejeni me ujë të ngrohtë (50 ° C, përdorni një termometër!). Për jetëgjatësi të kenas, një lugë çaji kripë e vogel mund të shtohet në 50 g pluhur.

Vendosni lirshëm, mbuloni flokët me qese dhe mbajini të mbuluara me një peshqir të ngrohtë

Koha e ekspozimit varion ndërmjet  30 minuta me nxehtësi dhe deri në 120 minuta pa nxehtësi

Shpëlajeni vetëm me ujë të ngrohtë.

Mos përdorni ujë të nxehtë, tharje të fortë, balsam ose trajtime direkt pas trajtimit.

Lani flokët me shampo vetëm pas 24 orësh.

Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> https://desabukittinggi.id/</ a> https://cerdasfinansial.id/</ a> https://talentindonesia.id/</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a> Slot Online</ a>

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KENA DARK BROWN KHADI 100 GR”