VAJ VITALITET AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

VAJ VITALITET AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML

VAJ VITALITET AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML

L1,600.00

VAJ AYURVEDIC VITALITET PER FLOKET KHADI

Gjallëron flokët dhe rrënjët

Forcon dhe ndërton flokët tuaj

Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem

Vitamina  c krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord

Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe

Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit

Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve

Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut

Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve

Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

 100% Organik dhe Vegan I certifikuar nga COSMOS & BDIH, prodhim GJERMAN

Vihet re më shumë volum dhe flokë të dendur mrekullisht – me vaj Khadi Vitalizues të flokëve.

 

Out of stock

Category:

Share this product

Gjallëron flokët dhe rrënjët

Forcon dhe ndërton flokët tuaj

Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem

Vitamina  c krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord

Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe

Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit

Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve

Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut

Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve

Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre

Prodhuar sipas formulës Ayurvedic

100% Organik dhe Vegan I certifikuar nga COSMOS & BDIH, prodhim GJERMAN

Vihet re më shumë volum dhe flokë të dendur mrekullisht – me vaj Khadi Vitalizues të flokëve.

Acidet yndyrore Omega-3 ndërtojnë strukturën e flokëve dhe ndihmojnë kundër fijeve dyshe dhe thyerjes së flokëve. Bimet Palash dhe Indrayan stimulojnë qarkullimin dhe rritjen e flokëve tuaj. Promovon fuqizimin e rrënjëve të flokëve dhe i forcon ato. Kjo parandalon humbjen e flokëve  duke ju dhene flokë të dendur dhe të fuqishëm

Përbërësit shumë të efektshëm si Vaj Susami dhe Vaji i Arrës së Kokosit janë të njohura si substanca kujdesëse për gjatësinë dhe majat tuaja. Rozmarina, Amla dhe Bhringaraj stimulojnë skalpin, detoksifikojne dhe parandalojnë humbjen e flokëve. Vajit i flokëve Khadi Vitalizues është pa silikone, pa parafine apo cdo lloj kimikati.

Keni flokë të imët, flokë të dëmtuar apo një prirje për renien e flokëve? Atëherë vaji i flokëve Vitalizues khadi është veçanërisht i përshtatshëm për ju. Eshte gjithashtu e pershtatshme per meshkujt

Vajrat e flokëve khadi përbëhen nga vajra bimore dhe barishte, të cilat janë të njohura për fuqinë e tyre shëruese. Vaj Khadi Vitaliziues përmban ndër të tjera këto përbërës aktivë:

Rozmarina – sipas traditës Ayurvedic, rozmarina rrit qarkullimin e gjakut tuaj duke përdorur vajin esencial të saj dhe punon duke forcuar rrenjen ne thellesi. Substancat aktive mund të parandalojnë humbjen e flokëve. Vaji i rozmarinës gjithashtu dezinfekton, gjallëron dhe zbut floket tuaj

Amla përmban deri në 20 herë më shumë vitaminë C sesa një portokall. Në Indi konsiderohet “fruti për rininë dhe bukurinë e përjetshme”. Amla mund të forcojë flokët tuaj dhe përdoret në Ayurveda si një kujdes tradicional, natyral i flokëve kundër rënies së flokëve dhe thinjave te hershme.

Bhringaraj forcon, qetëson dhe rigjeneron lëkurën dhe flokët. Në Indi vaji nga bima medicinale është shumë popullor dhe quhet “mbretëresha e flokëve”. Përdoret kundër rënies së flokëve dhe është për të aktivizuar rritjen e flokëve. Në Ayurveda, Bhringaraj gjithashtu konsiderohet veçanërisht e efektshme kundër thinjave te hershme.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VAJ VITALITET AYURVEDIC PER FLOKET KHADI 100 ML”