VAJ WHITE LILY AYURVEDIC FACE&BODY 100 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

VAJ WHITE LILY AYURVEDIC FACE&BODY 100 ML

VAJ WHITE LILY AYURVEDIC FACE&BODY 100 ML

L1,400.00

VAJ WHITE LILY- VAJ ZAMBAK I BARDHE

Siguron energji dhe hidratim për lëkurën e thatë dhe mature

Miremban lëkurën mature  dhe të thatë

Ka një efekt rigjenerues dhe freskues

Stabilizon mantelin lipidik dhe mbron hidratimin

Zhvilluar sipas formulës Ayurvediko

Pa përbërës sintetikë, parabene dhe kimikate

100% organike

Category:

Share this product

Miremban lëkurën mature  dhe të thatë

Ka një efekt rigjenerues dhe ftohës

Stabilizon mantelin lipidik dhe mbron hidratimin

Zhvilluar sipas formulës Ayurvedic

Pa përbërës sintetikë, parabene dhe kimikate

Në Ayurveda, zambaku konsiderohet si një lule jete. Jepini lëkurës tuaj energji të re me vajin e zambakut te bardhe. Një kombinim i përkryer i koordinuar i bimëve të vlefshme dhe vajrave aktivë siguron hidratim ne thellesi dhe stimulon rigjenerimin natyral. Vaj zambakut te bardhe ushqen lëkurën mature dhe të thatë intensivisht – për një fytyrë të freskët dhe rinore.

Vaj zambakut te bardhe punon me një ekstrakt të pasur ayurvedic nga bimët medicinale: zambak përmban një enzimë që kundërshton plakjen dhe stimulon rigjenerimin. Amla mbron kundër radikalëve të lirë dhe përtërin lekuren. Fara e orizit ushqen dhe vaj susami e bëjnë lëkurën tuaj super te butë dhe elastike. Vaji Khadi është pa përbërës sintetikë dhe është 100% natyral.

Patchouli stimulon dhe relakson në të njëjtën kohë, mirra dhe kopër kanë një efekt qetësues dhe balancues.

Lily, lulja e jetës, tashmë është e njohur në Greqinë antike për efektin e saj analgjezik. Lëngu i bimës shëron indet e irrituara dhe të dëmtuara. Zambaku përmban një enzimë që promovon fuqitë shëruese të trupit tuaj dhe ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës tuaj.

Patchouli rigjeneron qelizat tuaja të lëkurës dhe kujdeset për pjesët e thata dhe të dehidratuara të lëkurës.

Vitamina E është një antioksidant i shkëlqyeshëm që e bën lëkurën tuaj rezistente ndaj ndikimeve mjedisore si nxehtësia ose të ftohtit. Vitamine E zgjat jetën e qelizave tuaja dhe mbron lëkurën tuaj nga plakja e parakohshme.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VAJ WHITE LILY AYURVEDIC FACE&BODY 100 ML”