KENA LIGHT BLONDE KHADI 100 GR – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KENA LIGHT BLONDE KHADI 100 GR

KENA LIGHT BLONDE KHADI 100 GR

L1,300.00

KENA BIONDE E LEHTE KHADI

Ngjyros flokët tuaj me një ton të lehte bjonde

Fuqi natyrale e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë dhe kimikate

Category:

Share this product

Ngjyros flokët tuaj me një ton të lehte bjonde

Fuqi natyrale e mbulimit – madje edhe në flokë gri

Forcon dhe ushqen flokët tuaj

Parandalon renien dhe stimulon rritjen e flokeve

Eshtë 100% natyral dhe vegan

Pa përbërës sintetikë dhe kimikate

Lërini flokët tuaj të shkëlqejnë në bjonde natyrale. Ngjyra natyrale e flokëve, Khadi Light Blond ngjyros flokët tuaj me një ton të ftohtë, rrezatues bionde. Nuanca është veçanërisht e përshtatshme nëse keni flokë ne ngjyre te hapur ose të bardha. Ju keni zgjedhjen: nëse e lini ngjyrën e flokëve khadi të funksionojë më gjatë, ju merrni një ton të bjondit të ngrohtë, të artë. Flokët e errët shkëlqejnë intensivisht dhe rrezatojnë edhe më fuqishëm me reflekset e artë te bjondes.

Përbërësit e vlefshëm si shegë, rhubarb, aloe vera dhe cassia ruajnë flokët tuaj përgjithmonë dhe sigurojnë që ngjyra natyrale e flokëve të shkëlqejë për një kohë të gjatë. Bjondja e flokëve natyrale khadi natyrale është 100% natyrale dhe vegane – plotësisht pa substanca sintetike si amoniak, paraben dhe peroksid.

Përbërësit aktivë mbështjellin secilën fije te flokut individuale dhe forcojnë shtresën e jashtme. Flokët tuaj ndihen të forta, voluminoze dhe super te bukur. Rezultati: bjonde e shëndetshme, e ndritshme dhe natyrisht e bukur – si e puthur nga dielli.

Perberesit aktive ne ngjyren Light Blonde

Shega është e pasur me vitaminë C dhe ka një efekt antioksidues. Substancat bioaktive stimulojnë metabolizmin tuaj të luspave dhe kështu edhe rritjen e flokëve tuaj.

Rhubarb është e njohur në Ajurveda për efektin e saj pastrues. Ekstrakti i rhubarb siguron një efekt ndricues te hennave te Khadit. Gjithashtu forcon flokët tuaj.

Aloe Vera është një pjesë e rëndësishme e kultures Ayurvedic. Rigjeneron qelizat dhe hidraton. Efekti i saj shpalos bimën me pluhurin aloe sapo të përzieni ngjyrën natyrale të flokëve. Ajo siguron bjonde të lehta natyrale, rrezatuese mbi flokë të shëndetshëm dhe me shkëlqim.

 

Perdorimi:

Vendoseni në flokët e sapo larë, te lagur, të tharë me peshqir

Përziejeni me ujë të ngrohtë (50 ° C, përdorni një termometër!). Për jetëgjatësi të kenas, një lugë çaji kripë e vogel mund të shtohet në 50 g pluhur.

Vendosni lirshëm, mbuloni flokët me qese dhe mbajini të mbuluara me një peshqir të ngrohtë

Koha e ekspozimit varion ndërmjet 15 dhe 30 minuta me nxehtësi dhe deri në 120 minuta pa nxehtësi

Shpëlajeni vetëm me ujë të ngrohtë.

Mos përdorni ujë të nxehtë, tharje të fortë, balsam ose trajtime direkt pas trajtimit.

Lani flokët me shampo vetëm pas 24 orësh.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KENA LIGHT BLONDE KHADI 100 GR”