SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML

SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML

L1,800.00

SHAMPO AYURVEDIC ELIXIR SHIKAKAI

Ndriçim për flokët dhe skalpin: Shkëlqim, hidratim i fortë dhe floke  rrezatues

Shampo Shikakai Elixir: jep ushqim të thellë, butësi dhe shkëlqim natyral

Esenca e  bimëve medicinale indiane të zgjedhura me duar amplifikon efektet ushqyese të shikakai dhe aloe vera, ndërsa siguron fleksibilitet të ri. Shampo shikakai është ideal për përdorim në flokë normale, të thatë, te demtuar dhe pa jete

Nje dyshe fantastike si  Shikakai dhe Aloe vera zbusin dhe hidraton flokët tuaj pa i rënduar, zvogëlon fijet dyshe dhe krijon një shkëlqim natyral intensive

Fuqia magjike e shampove Ayurvedic Elixir Shikakai prodhohet në një proces të përpiktë sipas formulave antike Ayurvedic. Bimët individuale medicinale indiane, frutat dhe gjethet kombinohen në një përzierje magjike me përbërës natyral dhe I  ofrojne flokëve tuaj hidratim të fortë dhe një shkëlqim rrezatues.

Shikakai do të thotë “fruta për flokët” përdoret në Ayurveda për rritje të shëndetshme të flokëve dhe rrënjë më të forta. Ajo përmirëson menaxhimin dhe elasticitetin e flokëve tuaj dhe siguron një shkëlqim të bukur

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht dhe natyrshëm. Saponina në lëvoren e frutave siguron larje relaxuese të flokëve edhe nëse koka juaj është e irrituar.

Bari indian Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe ushqen rrënjët e flokëve.

Lëngu i Aloe Vera ftoh lëkurën dhe ofron hidratimi shtesë.

Efekti antiseptik i Neem, rregullon dhe qetëson skalpin tuaj.

Ngjashëm me flokët dhe skalpin tuaj, shampoja khadi Shining Shikakai Ayurvedic Elixir ka një vlerë të pH prej 4.0 deri 5.0. Ph-ja e kokës tuaj kthehet në ekuilibër në një mënyrë natyrale.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot Khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

Formula tradicionale Ayurvedic: 100% natyrale dhe vegane, pa silicone, sps, sles, parabene dhe kimikate

Category:

Share this product

SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML

Ndriçim për flokët dhe skalpin: Shkëlqim, hidratim i fortë dhe floke  rrezatues

Shampo Shikakai Elixir: jep ushqim të thellë, butësi dhe shkëlqim natyral

Esenca e  bimëve medicinale indiane të zgjedhura me duar amplifikon efektet ushqyese të shikakai dhe aloe vera, ndërsa siguron fleksibilitet të ri. Shampo shikakai është ideal për përdorim në flokë normale, të thatë, te demtuar dhe pa jete

Nje dyshe fantastike si  Shikakai dhe Aloe vera zbusin dhe hidraton flokët tuaj pa i rënduar, zvogëlon fijet dyshe dhe krijon një shkëlqim natyral intensive

Fuqia magjike e shampove Ayurvedic Elixir Shikakai prodhohet në një proces të përpiktë sipas formulave antike Ayurvedic. Bimët individuale medicinale indiane, frutat dhe gjethet kombinohen në një përzierje magjike me përbërës natyral dhe I  ofrojne flokëve tuaj hidratim të fortë dhe një shkëlqim rrezatues.

Shikakai do të thotë “fruta për flokët” përdoret në Ayurveda për rritje të shëndetshme të flokëve dhe rrënjë më të forta. Ajo përmirëson menaxhimin dhe elasticitetin e flokëve tuaj dhe siguron një shkëlqim të bukur

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht dhe natyrshëm. Saponina në lëvoren e frutave siguron larje relaxuese të flokëve edhe nëse koka juaj është e irrituar.

Bari indian Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe ushqen rrënjët e flokëve.

Lëngu i Aloe Vera ftoh lëkurën dhe ofron hidratimi shtesë.

Efekti antiseptik i Neem, rregullon dhe qetëson skalpin tuaj.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML”