Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1041

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gazegxbw/vivaorganics.al/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3615
BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI 200 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI 200 ML

BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI 200 ML

L1,800.00

IDEAL PER FLOKE NORMALE, TE THATE DHE KACURRELE

SHTON VOLUMIN DHE BUTESINE E FLOKUT

RRIT MENAXHIMIN E FLOKUT

Nje balsam fantastik me kokos dhe shikakai, sekreti i këtij kremi  magjik qendron ne ekstraktet e bimëve medicinale indiane të zgjedhura me dorë. Elixiri i Kokosit Shikakai është rezultat i bimeve të perziera butësisht mbi një zjarr të hapur në një proces tradicional sipas formulave antike Ayurvedic.

Ju do të ndjeni flokët tuaj te përkëdhelen nga hidratimi i  butë dhe velvet sapo të aplikohet. Edhe fijet dyshe dhe flokët e thatë janë të kapsuluara me hidratim mbrojtëse. Eshte ideal per floket e dobet, te demtuar dhe qe kane nevoje per extra force. I jep flokut super hidratim,  shkelqim dhe shume volum

Lëvozhgat Shikakai nga frutat e bimës së akacisë “Acacia” konsiderohen si një superushqim në Ayurveda, Shikakai do të thotë “fruta për flokët”. Përfaqëson hidratimi intensive, shkëlqim dhe zhdërvjelltësi natyrore. Kombinuar me vajin ushqyes të kokosit, kondicioneri Shikakai Elixir është perfekt për një fleksibilitet të shkëlqyeshëm dhe të shëndetshëm dhe një strukturë të butë të flokëve – pa asnjë kimikat.

Ka një vlerë pH prej 5.0 deri në 5.5. Aciditeti i tij i lehtë dhe efekti astringent do të zbutin flokët tuaj në një mënyrë natyrale.

Shikakai, ekstrakti nga frutat e akacias, siguron strukturë, shkëlqim dhe plotësi të flokëve tuaj.

Hibiscus është i pasur me vitamina dhe minerale. Vaji ushqyes hidraton flokët tuaj dhe i siguron ato me forcë dhe gjallëri.

Fenugreek/METHI është një ilaç i njohur për sëmundjet e lëkurës. Fenugreek është antibakterial, anti-inflamator dhe forcon flokët thellë në rrënjë. Vitaminat C, E dhe D nxisin qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, mbrojnë nga radikalet e lira, mbështesin rritjen e flokëve dhe kundër humbjes së flokëve.

Vaji i kokosit është i pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese të rëndësishme. Riparon strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Kombinuar me aloe vera, ajo siguron hidratim intensive, floke plot shkëlqim dhe fleksibilitet.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot tona khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

Category:

Share this product

BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI

Nje balsam fantastik me kokos dhe shikakai, sekreti i këtij kremi  magjik qendron ne ekstraktet e bimëve medicinale indiane të zgjedhura me dorë. Elixiri i Kokosit Shikakai është rezultat i bimeve të perziera butësisht mbi një zjarr të hapur në një proces tradicional sipas formulave antike Ayurvedic.

Ju do të ndjeni flokët tuaj te përkëdhelen nga hidratimi i  butë dhe velvet sapo të aplikohet. Edhe fijet dyshe dhe flokët e thatë janë të kapsuluara me hidratim mbrojtëse. Eshte ideal per floket e dobet, te demtuar dhe qe kane nevoje per extra force. I jep flokut super hidratim,  shkelqim dhe shume volum

Lëvozhgat Shikakai nga frutat e bimës së akacisë “Acacia” konsiderohen si një superushqim në Ayurveda, Shikakai do të thotë “fruta për flokët”. Përfaqëson hidratimi intensive, shkëlqim dhe zhdërvjelltësi natyrore. Kombinuar me vajin ushqyes të kokosit, kondicioneri Shikakai Elixir është perfekt për një fleksibilitet të shkëlqyeshëm dhe të shëndetshëm dhe një strukturë të butë të flokëve – pa asnjë kimikat.

Ka një vlerë pH prej 5.0 deri në 5.5. Aciditeti i tij i lehtë dhe efekti astringent do të zbutin flokët tuaj në një mënyrë natyrale.

Shikakai, ekstrakti nga frutat e akacias, siguron strukturë, shkëlqim dhe plotësi të flokëve tuaj.

Hibiscus është i pasur me vitamina dhe minerale. Vaji ushqyes hidraton flokët tuaj dhe i siguron ato me forcë dhe gjallëri.

Fenugreek/METHI është një ilaç i njohur për sëmundjet e lëkurës. Fenugreek është antibakterial, anti-inflamator dhe forcon flokët thellë në rrënjë. Vitaminat C, E dhe D nxisin qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, mbrojnë nga radikalet e lira, mbështesin rritjen e flokëve dhe kundër humbjes së flokëve.

Vaji i kokosit është i pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese të rëndësishme. Riparon strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Kombinuar me aloe vera, ajo siguron hidratim intensive, floke plot shkëlqim dhe fleksibilitet.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot tona khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI 200 ML”