Loom Line – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Loom Line

Showing all 4 results

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,050.00L4,500.00

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT

Surumi ne formen e xhelit ka nje perqindje te larte te jargeve te kermillit, afersisht 96% te saj ne perberjen e ketij surumi te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, xhel aloe vera, acid ialironik natyral, ekstrakt te xhinseng, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te echinaceas, ekstrakt te akilleas.

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,050.00L4,500.00

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi per konturin e syve eshte nje krem qe ne permbajtjen e tij ka nje perberje shume fine dhe te rafinuar qe sherben per konturin e syve per hidratimin dhe efektin lift te tyre.

Permban nje ekstrakt te jargeve te kermillit afersisht 78% te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane, me acid ialuronik te seleksionuar nga ekstrakte botanike biologjike.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Jarget e kermillit kryejne nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe zbutes duke lejuar ne kete menyre nje progres rigjenerues.

Jarga e kermillit kryen nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe shtendoses duke lejuar ne kete menyre indet ne zonen e konturit te syve te krijoj nje efekt lifting. Acidi ialuronik favorizon hidratimin kryesore dhe fale vetive te tij, lejon lekuren te jete me elastike dhe me e bute.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, allantoina vegjetale, ekstrakt kamomile, acid ialuronik, vitaminen E, ekstrakt te hamamelisit.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML

L3,780.00L4,200.00

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi I lehte shume I thjesht per tu perthithur nga lekura dhe ka nje baze te 79% te jargeve te kermillit te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane. 

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

I jep ton lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve.

Sekrecioni i prodhuar nga kërmijtë,është i pasur me proteina, të cilat stimulojnë procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës.

Jarga e kërmillit mban fytyrën tuaj të shëndetshme dhe gjithashtu përmirëson funksionet e qelizave me ndihmën e antioksidantëve.

Heq në mënyrë natyrore shenjat nga puçrrat Parandalon dëmtimet e diellit dhe parandalon plakjen e parakohshme të lekures.

Përshpejton rinovimin e qelizave të dëmtuara dhe shkakton rigjerimim të shpejtë të lëkurës pas shërimit të plagëve. Mbyll poret e hapura. Restauron elasticitetin e lëkurës dhe kjo kuron jo vetëm rrudhat, por gjithashtu edhe vragat sipërfaqësore dhe ato të thella. 

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te avenes, acid ialuronik natyral, allantoina, vitamin E.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML

L3,780.00L4,200.00

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES

Kremi Loom Zbardhues eshte i pasur dhe i duhur per lekurat e thata dhe per lekurat normale , fale formules innovative, me baze te jargeve te kermillit (Helix Aspersa Muller) dhe nga perberes biologjik te Ipokastanos, kamomiles, limonit, amamelides, qe I jep lekures nje aspekt ndricues.

Ekstrakti I giglios marine (pancratium maritimum) vepron mbi fillesen e njollave, duke rregulluar prodhimin e duhur te melanines dhe duke e ndihmuar pakesimin e tyre, duke permiresuar gradualisht aspektin estetik.

Njollat e lekures ose me sakte pikat e erreta ose keqformime te ndryshme te njollave ne lekure jane probleme te lekures qe jane te dukshme estetikisht me sy te lire, ne zona te lekures me nje ngjyre jo homogjene. Ato jane keratinocyte (qelizat kryesore te lekures), pjese te melanines dhe nga melenocite “iper-aktive”.

Jane karakteristika te lekurave madhore ose te demtuara nga ekspozimi I tepert kundrejt rrezeve diellore, ose karakteristike e lekurave qe kane akumuluar nje stres te tepert.

Studimet e fundit kane demostruat qe ne formimin dhe ne zhvillimin e njollave te lekures jane te perfshira dy faktore kryesore:

-Aksioni I molekulave te gjeneruara nga stresi endogjen

-Aksioni I neuropeptideve (molekula te vogla te proteinave, te cliruara nga qelizat nervore ne momentin e stimulimit)

Rezultati final me perdorimin e Loom Kremit zbardhues me ekstrakt te giglios marine pengon melaninogjenezen e krijuar nga stresi endogjenik.

  I Certifikuar Eco-Bio ICEA (I testuar dermatologjikisht)

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.