KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML

L3,780.00L4,200.00

KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi I lehte shume I thjesht per tu perthithur nga lekura dhe ka nje baze te 79% te jargeve te kermillit te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane. 

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

I jep ton lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve.

Sekrecioni i prodhuar nga kërmijtë,është i pasur me proteina, të cilat stimulojnë procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës.

Jarga e kërmillit mban fytyrën tuaj të shëndetshme dhe gjithashtu përmirëson funksionet e qelizave me ndihmën e antioksidantëve.

Heq në mënyrë natyrore shenjat nga puçrrat Parandalon dëmtimet e diellit dhe parandalon plakjen e parakohshme të lekures.

Përshpejton rinovimin e qelizave të dëmtuara dhe shkakton rigjerimim të shpejtë të lëkurës pas shërimit të plagëve. Mbyll poret e hapura. Restauron elasticitetin e lëkurës dhe kjo kuron jo vetëm rrudhat, por gjithashtu edhe vragat sipërfaqësore dhe ato të thella. 

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te avenes, acid ialuronik natyral, allantoina, vitamin E.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Categories: ,

Share this product

Kremi I lehte shume I thjesht per tu perthithur nga lekura dhe ka nje baze te 79% te jargeve te kermillit te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane. Aksioni I jargeve te kermillit eshte e perforcuar nga prezenca e ekstrakteve vegjetale biologjike. Pa profum. Dermatologjikisht e testuar.

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

I jep ton lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve.

Sekrecioni i prodhuar nga kërmijtë,është i pasur me proteina, të cilat stimulojnë procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës. Jarga e kërmillit mban fytyrën tuaj të shëndetshme dhe gjithashtu përmirëson funksionet e qelizave me ndihmën e antioksidantëve.Heq në mënyrë natyrore shenjat nga puçrrat Parandalon dëmtimet e diellit dhe parandalon plakjen e parakohshme të lekures. Përshpejton rinovimin e qelizave të dëmtuara dhe shkakton rigjerimim të shpejtë të lëkurës pas shërimit të plagëve. Mbyll poret e hapura. Restauron elasticitetin e lëkurës dhe kjo kuron jo vetëm rrudhat, por gjithashtu edhe vragat sipërfaqësore dhe ato të thella.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te avenes, acid ialuronik natyral, allantoina, vitamin E.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM FYTYRES LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 50 ML”