KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,050.00L4,500.00

KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT

Kremi per konturin e syve eshte nje krem qe ne permbajtjen e tij ka nje perberje shume fine dhe te rafinuar qe sherben per konturin e syve per hidratimin dhe efektin lift te tyre.

Permban nje ekstrakt te jargeve te kermillit afersisht 78% te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane, me acid ialuronik te seleksionuar nga ekstrakte botanike biologjike.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Jarget e kermillit kryejne nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe zbutes duke lejuar ne kete menyre nje progres rigjenerues.

Jarga e kermillit kryen nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe shtendoses duke lejuar ne kete menyre indet ne zonen e konturit te syve te krijoj nje efekt lifting. Acidi ialuronik favorizon hidratimin kryesore dhe fale vetive te tij, lejon lekuren te jete me elastike dhe me e bute.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, allantoina vegjetale, ekstrakt kamomile, acid ialuronik, vitaminen E, ekstrakt te hamamelisit.

HELIX ASPERA MULLER?

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Categories: ,

Share this product

Kremi per konturin e syve eshte nje krem qe ne permbajtjen e tij ka nje perberje shume fine dhe te rafinuar qe sherben per konturin e syve per hidratimin dhe efektin lift te tyre. Permban nje ekstrakt te jargeve te kermillit afersisht 78% te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane, me acid ialuronik te seleksionuar nga ekstrakte botanike biologjike. Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar. Jarget e kermillit kryejne nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe zbutes duke lejuar ne kete menyre nje progres rigjenerues.

Jarga e kermillit kryen nje aksion hidratues, ushqyes dhe ne po te njejten kohe shtendoses duke lejuar ne kete menyre indet ne zonen e konturit te syve te krijoj nje efekt lifting. Acidi ialuronik favorizon hidratimin kryesore dhe fale vetive te tij, lejon lekuren te jete me elastike dhe me e bute.

Perdorimi: Aplikojeni nje sasi te konsiderueshme te produktit ne lekure duke e masazhuar lehte. Perseriteni kete ne mengjes dhe ne mbremje.

Periudha e keshillueshme e ketij trajtimi: 3 muaj.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, hoje bletesh, allantoina vegjetale, ekstrakt kamomile, acid ialuronik, vitaminen E, ekstrakt te hamamelisit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM PER KONTURIN E SYVE LOOM-ME JARGET E KERMILLIT 30 ML”