KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML

L3,780.00L4,200.00

KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES

Kremi Loom Zbardhues eshte i pasur dhe i duhur per lekurat e thata dhe per lekurat normale , fale formules innovative, me baze te jargeve te kermillit (Helix Aspersa Muller) dhe nga perberes biologjik te Ipokastanos, kamomiles, limonit, amamelides, qe I jep lekures nje aspekt ndricues.

Ekstrakti I giglios marine (pancratium maritimum) vepron mbi fillesen e njollave, duke rregulluar prodhimin e duhur te melanines dhe duke e ndihmuar pakesimin e tyre, duke permiresuar gradualisht aspektin estetik.

Njollat e lekures ose me sakte pikat e erreta ose keqformime te ndryshme te njollave ne lekure jane probleme te lekures qe jane te dukshme estetikisht me sy te lire, ne zona te lekures me nje ngjyre jo homogjene. Ato jane keratinocyte (qelizat kryesore te lekures), pjese te melanines dhe nga melenocite “iper-aktive”.

Jane karakteristika te lekurave madhore ose te demtuara nga ekspozimi I tepert kundrejt rrezeve diellore, ose karakteristike e lekurave qe kane akumuluar nje stres te tepert.

Studimet e fundit kane demostruat qe ne formimin dhe ne zhvillimin e njollave te lekures jane te perfshira dy faktore kryesore:

-Aksioni I molekulave te gjeneruara nga stresi endogjen

-Aksioni I neuropeptideve (molekula te vogla te proteinave, te cliruara nga qelizat nervore ne momentin e stimulimit)

Rezultati final me perdorimin e Loom Kremit zbardhues me ekstrakt te giglios marine pengon melaninogjenezen e krijuar nga stresi endogjenik.

  I Certifikuar Eco-Bio ICEA (I testuar dermatologjikisht)

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Categories: ,

Share this product

Kremi Loom Zbardhues eshte i pasur dhe i duhur per lekurat e thata dhe per lekurat normale , fale formules innovative, me baze te jargeve te kermillit (Helix Aspersa Muller) dhe nga perberes biologjik te Ipokastanos, kamomiles, limonit, amamelides, qe I jep lekures nje aspekt ndricues. Ekstrakti I giglios marine (pancratium maritimum) vepron mbi fillesen e njollave, duke rregulluar prodhimin e duhur te melanines dhe duke e ndihmuar pakesimin e tyre, duke permiresuar gradualisht aspektin estetik.

Efikasiteti I saj eshte I kontrolluar ne laborator dhe ne jeten e perditshme

Njollat e lekures ose me sakte pikat e erreta ose keqformime te ndryshme te njollave ne lekure jane probleme te lekures qe jane te dukshme estetikisht me sy te lire, ne zona te lekures me nje ngjyre jo homogjene. Ato jane keratinocyte (qelizat kryesore te lekures), pjese te melanines dhe nga melenocite “iper-aktive”.

Jane karakteristika te lekurave madhore ose te demtuara nga ekspozimi I tepert kundrejt rrezeve diellore, ose karakteristike e lekurave qe kane akumuluar nje stres te tepert.

Studimet e fundit kane demostruat qe ne formimin dhe ne zhvillimin e njollave te lekures jane te perfshira dy faktore kryesore:

-Aksioni I molekulave te gjeneruara nga stresi endogjen

-Aksioni I neuropeptideve (molekula te vogla te proteinave, te cliruara nga qelizat nervore ne momentin e stimulimit)

Ekstraktet e Pancreatum maritimum te perdorura ne produktet Loom jane ne gjendje te veprojne ne menyre positive mbi cdo mekanizem duke vendosur ne akt aksionin zbardhues mbi njollat dhe duke pakesuar ne kete menyre dhe irritimin e lekures.

Rezultati final me perdorimin e Loom Kremit zbardhues me ekstrakt te giglios marine pengon melaninogjenezen e krijuar nga stresi endogjenik.

Loom perdor ekstraktin e jargeve te kermillit te mikrofiltruar dhe te purifikuar me orgjine 100% italiane. Mbledhje e sekrecioneve kryhet ne menyre pasive tek kermillat ne kete menyre kermijte nuk pesojne asnje demtim.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

Flakoni: 30 ml   I Certifikuar Eco-Bio ICEA (I testuar dermatologjikisht)

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM LOOM PER FYTYREN ZBARDHUES 30 ML”