SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML

L4,050.00L4,500.00

SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT

Surumi ne formen e xhelit ka nje perqindje te larte te jargeve te kermillit, afersisht 96% te saj ne perberjen e ketij surumi te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane.

Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, xhel aloe vera, acid ialironik natyral, ekstrakt te xhinseng, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te echinaceas, ekstrakt te akilleas.

HELIX ASPERA MULLER PERMBAN:

ALLANTOIN: Përshpejton shërimin e lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave, trajton plagë dhe djegie, veprime zbutese dhe ka efekt anti-akne per fytyren.

ENZYMATIC GLYCOPROTEINS: Kërmilli ka aftësinë për rigjenerimin e indeve të vet dhe guackes se tij me prodhimin e kalciumit. Këto jane provuar  shumë efektive në trajtimin e plagëve.

VITAMINAT  A / C / E: Me këto prona të kombinuara së bashku, ato mbrojne kundër radikalëve të lirë.

NATURAL ANTIMICROBIAL PEPTIDES: Efektive kundër baktereve të ndryshme të pranishme në infeksionet dermatologjike, ata veprojnë si një barrier mbrojtëse

COLLAGEN AND ELASTIN: Bejne zbutje e  rrudhave, reduktojne strijat, lehtesojne puçrrat  dhe hiperpigmentimin  e lekures

ENZIMAT: Eksfolim natyral, eliminojne qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

Categories: ,

Share this product

Surumi ne formen e xhelit ka nje perqindje te larte te jargeve te kermillit, afersisht 96% te saj ne perberjen e ketij surumi te mikrofiltruar dhe te purifikuar me origjine italiane. Pa parfum. Dermatologjikisht I testuar.

Perdorimi: Te perhapet ne menyre uniforme ne te gjithe fytyren dhe ne dekolte duke perdorur pakez pika ne mengjes dhe ne mbremje. Periudha e keshillueshme e ketij trajtimi: 3 muaj.

Permban: Ekstrakt te jargeve te kermillit te mikrofiltruar, xhel aloe vera, acid ialironik natyral, ekstrakt te xhinseng, ekstrakt te kalendules, ekstrakt te echinaceas, ekstrakt te akilleas.

Jarga e kermillit eshte e perdorur ne kozmetike sepse eshte shume e pasur me Mukopolisakaride, qe perbejne karakteristiken xhelatinoze dhe perberjen e saj filmogjenike, mbrojtese dhe hidratuese. Fale kompozimit te saj, ajo sot, perdoret ne produktet anti-age, ristrukturuse, ose ne trajtimin e shenjave te vogla, te akneve, dhe te rrudhave te para.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SERUM PER FYTYREN LOOM -ME JARGET E KERMILLIT 30 ML”