Hair 2.0 – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Hair 2.0

Showing all 18 results

KREM DIELLI SPF30 BIO EARTH 150 ML

L2,500.00

Krem kundër diellit SPF 30 i formuluar me përbërës të rritur organikisht si lëngu Aloe Vera, ekstrakti i rrushit te kuq, avokado dhe Jojoba. I përshtatshëm për lëkurë të lehtë dhe tashmë i ekspozuar në diell, siguron mbrojtje nga rrezet UVB dhe UVA.

 

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme. Pa aromat e shtuara sintetike.

Nikeli testoi <1 ppm

Të gjitha produktet janë të pasuruara me një kompleks të vetive antioksiduese të njohura për të mbështetur më mirë lëkurën gjatë dhe pas ekspozimit në diell. Në përputhje me ligjin Hawaii për mbrojtjen e mirëqenies së gumës koralore.

KREM DIELLI SPF50+ REZISTENT NDAJ UJIT 150 ML

L2,700.00

Krem dielli SPF 50+ i përshtatshëm për lëkure te hapur dhe të ndjeshme dhe për ekspozimin e parë në diell.

Formuluar me Chlorella, vajra bimorë ushqyes dhe ekstrakte botanike me veprim hidratues, është i përshtatshëm për të gjithë familjen falë formulimit të tij rezistent ndaj ujit. Mbron nga rrezatimi UVA dhe UVB, duke ndihmuar në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

Pa aromat e shtuara sintetike.

Nikeli testoi <1 ppm

KREM FYTYRE SPF 50+ KERPUDHA REISHI DHE ALOE VERA SUN DEFENCE 50 ML

L2,500.00
Kremi diellit inovator me mbrojtje shume te larte me bazë natyrale me veprim ANTI PLAKJE, ANTI-NJOLLE dhe ANTI POLUTION që do të mund te vihet 365 ditë në vit, në qytet si dhe në det për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA / UVB / RREZET INFRA TE KUQE(IR), NGA RREZET BLU (Tablets, Telefonat Smart dhe kompjuterët) dhe ndotja e zonave metropolitane. . .
🌞Formulohet me ekstraktet e kërpudhave Reishi, Aloe vera dhe me përbërës inovativ që kundershtojne shenjat e plakjes dhe formimin e njollave kafe
🌞Krem fytyre diellor me aktivitet anti-moshe dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezet e diellit në det dhe në male. .
🌞E bërë me filtra fotostabile, mbron fytyrën duke promovuar një ngjyre të sigurtë dhe afatgjatë. Formulohet me ekstrakte te kërpudhave Reishi, Superfoods dhe përbërës aktivë shume innovator që kundershtojne dukshmërinë e shenjave të plakjes dhe formimin e njollave ngjyrë kafe.
.
🌞Kërpudhat Reishi mund të ndihmojnë jo vetëm në dhënien e lëkurës së butë, por gjithashtu mund të ndihmojnë në forcimin e lëkurës ndaj të gjitha llojeve të problemeve tipike të lëkurës si (aknet, pika te zeza, acarime dhe më shumë).
.
🌞 E pasur me vajra të çmuara dhe ekstrakte botanike, mban lëkurën super te hidratuar, parandalon dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Lehtë për t’u përhapur, nuk lë ngjyre të bardhë.
🌞Perberesit funksional:
Kërpudha Reishi, Caji Jeshil , Aloe Vera , Vaj Luledielli , Vitaminë E, Helichrysum , Lumicease®.
🌞Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi produkti në lëkurë para ekspozimit të diellit. Përsëriteni shpesh aplikimin për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas larjes ne det.🌞🌞

KREM DIELLI SPF50 CONSHO BIO EARTH 100 ML

L2,800.00

Krem per fytyren hidratues kunder diellit me SPF50, me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe IR për një mbrojtje të trefishtë. I çertifikuar nga BIO ECO dhe i dizenjuar me vëmendjen më të madhe për lëkurën dhe mjedisin. Ofron mbrojtje të spektrit të gjerë SPF 50 me mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB përmes përdorimit të vetëm filtrave minerale më të mëdha se 0,1 μm

Formulohet me ekstraktet e kërpudhave Reishi, Aloe vera, rrush I kuq organic, kerpudha reishi, ekstrakt kiwi dhe me përbërës inovativ që kundershtojne shenjat e plakjes dhe formimin e njollave kafe

Krem fytyre diellor me aktivitet anti-moshe dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezet e diellit në det dhe në male. E bërë me filtra fotostabile, mbron fytyrën duke promovuar një ngjyre të sigurtë dhe afatgjatë. Formulohet me ekstrakte te kërpudhave Reishi, Superfoods dhe përbërës aktivë shume innovator që kundershtojne dukshmërinë e shenjave të plakjes dhe formimin e njollave ngjyrë kafe. E pasur me vajra të çmuara dhe ekstrakte botanike, mban lëkurën super te hidratuar, parandalon dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Lehtë për t’u përhapur, nuk lë ngjyre të bardhë.

Perberesit funksional:

Aloe vera, ekstrakt çaji jeshil, rrush I kuq organike e kuqe, vaj kokosi, ekstrakt kerpudhes, ekstrakt kiwi

Oksid zoniku & Titanium diokside

Kremrat mbrojtës ndaj diellit Consho janë bërë vetëm me filtra fizikë (pa filtra kimikë) dhe përbërës nga bujqësia organike, te lehtë për tu përhapur, ato janë formuluar sipas Protokollit të Hawaii në përputhje me perdorimin e produkteve diellore për mbrojtjen e ekosistemeve detare

 

BALSAM ANTI FRIZZ PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH 150 ML

L1,500.00
Balsam jep flokë të butë dhe te ndritshem, eshte kundër frizzit.
 🍃E realizuar  me përbërës ushqyes bimor si Vaj Jojoba dhe Vaj Niauli dhe Vajra esenciale Bergamote për një veprim tonifikues dhe vitalitet. Kacurrelat do të duken me te butë dhe me me ndricim
🍃Perbersit  funksionale
Vaj Jojoba, Vajra esenciale të niauli, bergamot, ekstraktet e çajit të gjelbër, tërshëra, gruri i germuar.
🍃Mënyra e përdorimit
Aplikoni produktin në flokë të lagur, sidomos në majat e tij dhe masazh të butësisht. Lëreni për 1-2 minuta, pastaj shpelajeni

SHAMPO ANTI FRIZZ PER KACURRELA DHE ONDE BIO EARTH 250 ML

L1,500.00
Keni floke te holle, te drejte e pa volum?  Shampo No Frizz Bio Earth ju dhuron flokeve tuaj volum te menjehershem, jep dendesi rrenjes se flokut, floku duket me i dendur dhe me me.jete, e zbut dhe e ushqen kacurrelin duke i dhene formen e duhur
🍃Shampo hidratuese dhe ushqyese me ekstrakte botanike dhe vajra esenciale të studiuara posaçërisht për të pastruar flokët me kaçurrela dhe me onde. Vajrat esenciale të niaulit dhe bergamotit të kombinuara me ekstrakt e  çajit jeshil I japing flokut shkëlqim dhe lehtesi.
🍃Perberesit funksionale:
Vajra esenciale të bergamotit, niauli, ekstrakte çaji jeshil, ekstrakte te camellias, tërshëra, vajin e fares se grurit, panthenol.
💕Mënyra e përdorimit
Butësisht masazhini shampon mbi flokët dhe kokën e lagur, pastaj shpelajeni. Përsëriteni nëse është e nevojshme.
.

SERUM FORCUES BIO EARTH 50 ML

L1,500.00
SERUMI FORCUES PER FLOKE TE DOBET DHE TE HOLLE  BIO EARTH
.
🌿Serum me veprim tonifikues, rigjenerues dhe energjik për flokë të dobët, te holle dhe te rralluar.
🌱Rigjeneron flokun duke e lene te bute si mendafsh
🌱Ndalon renien e flokut
🌱Stimulon rritjen e flokut te ri dhe te shendetshem
🌱Forcon rrenjen qe ne thellesi te skalpit
🌱Jep shkelqim dhe butesi
🌱

SHAMPO FORCUESE BIO EARTH 250 ML

L1,600.00
SHAMPO FORCUESE PER FLOKE TE DOBET DHE TE HOLLE- BIO EARTH
Formula e butë për pastrimin e flokëve të dobët. Përmban vaj esenciale të njohur për veprim tonik dhe ekstrakt ivy që i jep vitalitet dhe energji skalpit.
Forcon rrenjen
Rrit mikroqarkullimin e skalpit duke promovuar rrenje te shendetshme
Shton rezistencen e folikules se flokut duke ndaluar renien e dukshme te flokut
Hidraton ne thellesi, duke ndihmuar ne trashjen e flokut
Jep shkelqim dhe vitalitet flokut
Rigjeneron rrenjen duke stimuluar rritjen e flokeve te rinj
Perberesit funksionale:
Vajra esenciale të rosemarines dhe eukaliptit, ekstraktet sojes, dredhkë, rozmarinë, scutellaria, urtë; proteina gruri, gruri germinated.

SHAMPO ANTIOKSIDANTE 250 ML

L1,600.00
SHAMPO ANTIOKSIDANTE -PER TE GJITHA TIPET E FLOKEVE .
Shampo ri-mineralizuese e pershtshme për larjen e shpeshtë të të gjitha llojeve të flokëve. Nje shampo super e  pasur me vitamina, minerale dhe proteina .
Spirulina, algat e pasura me minerale, proteina, vitamina dhe antioksidantë, ndihmojne për të luftuar efektet e stresit oksidativ dhe mbron flokët nga agresionet e jashtme dhe ndotja.
 Proteinat dhe antioksidantet ju falin flokeve shum shendet dhe shkelqim
Forcojne floket ne rrenje dhe hidraton ne gjatesi
Stimulon rrritjen 🍁Shton volumin 🍁Paradalon demet e shkatuara nga dielli, i nxehti, piastra dhe tharesja
Floku eshte plot shkelqim, jete dhe i rigjeneruar
Perberesit  funksionale:
Microalgae Spirulina, Ekstraktet e Moringës, Lule Rodhe, Centella, Fucus, Vajra esenciale të verbenës, Livando,  Proteinat e grurit.

SERUM REBALANCUES PER SKALP DELIKAT DHE ME ZBOKTH BIO EARTH 50ML

L1,600.00

SERUM REBALANCUES PER SKALP DELIKAT DHE ME ZBOKTH BIO EARTH

Serum zbutës dhe pastrues me rodhe, hithër dhe vajra esenciale të rozmarinës dhe salvias për të zbutur ndjesinë e kruajtjes dhe papërsosmëritë e zbokthit.

Jo i yndyrshëm.

Përdorimi i përditshëm dhe i vazhdueshëm rekomandohet për të paktën 1-3 muaj.

Perbersit  funksionale: Vajra esenciale të eukaliptit, Salvias, Ekstraktit të bardanes, Rozmarinë, Hithrës.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MOUSSE FIKSUES PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH

L1,700.00

MOUSSE FIKSUES PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH

Shkume fiksuese per floke karruel  me çaj jeshil, tërshërë dhe grurë me  veprimim  fiksues dhe modelues.

Rregullon dhe modelon kacurrelat pa I renduar për një rezultat të disiplinuar dhe natyral. Mban gjate kacurrelat tuaja

Perberesit funksionale

Ekstraktet e tersheres, Caji Jeshil; Gruri i Germinated, panthenol.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ DISIPLINUES PER FLOKE KACURREL DHE ME ONDE BIO EARTH

Produkti i formuluar me proteinat e grurit, tersheres  dhe çaj jeshil për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar, mbrojtur dhe ringjallur mbajtjen e flokeve.

Ndihmon në rregullimin dhe formimin e kacurrelave duke i  lënë floket të butë dhe natyral. Mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstraktet e Tersheres, Caji Jeshil, Gruri i Germuar.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SPRAJ MBROJTES PER FLOKE TE TRAJTUAR DHE TE DEMTUAR BIO EARTH 50ML

L1,350.00L1,500.00

SPRAJ MBROJTES PER FLOKE TE TRAJTUAR DHE TE DEMTUAR BIO EARTH

Për t’u përdorur si në flokë të lagur dhe të thatë për të përmirësuar dhe mbrojtur floket tuaj. Proteinat e grurit forcojnë flokët dhe e mbrojnë atë. Efekti natyral, mbajtja mesatare

Perberesit funksionale

Ekstrakte kamomil dhe ginsegut, proteinat e grurit.

BALSAM RIMINERALIZUES PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH 150 ML

L1,600.00

BALSAM RIMINERALIZUES PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

Rekomandohet pas çdo larjeje, përmban spirulina, një algë e cmuar blu-jeshile me vetitë antioksiduese. I jepin flokëve shume volum pa e renduar ate dhe e mbron nga stresi oksidativ dhe ndotja.

Perbersit funksionale:

Spirulina microalga, Ekstarktet e Moringes, Vajrat esencial të verbenës, livando, Lule rodhe, Ekstraktet e focus( alga kafe e detit) , Centella Aziatika,  Proteinat e grurit.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MASKE RIMINERALIZUESE PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

L1,600.00L1,800.00

MASKE RIMINERALIZUESE PER TE GJITHA TIPET E FLOKUT BIO EARTH

Maske e çmuar ri-mineralizuese dhe purifikuese me bazen e  spirulines, mikro-alga blu-jeshile të pasura me minerale, vitamina, proteina dhe substanca antioksidante.

Spirulina ndihmon flokët të qëndrojnë të rinj, dukshëm me të shëndetshëm dhe vitalë.

Formula është e pasuruar me ekstrakte fucus dhe bardana, të njohura për vlerat e tyre të pastrimit dhe detoksifikimit.

Perberes funksionale

Spirulina microalgae, Ekstraktet e Moringes, Vajra esenciale verbena, Livando,  Ekstrakte Fucus(alga kafe deti), Centella, Lule Rodhe, Proteinat e grurit.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SHAMPO NORMALIZUESE PER FLOKE ME YNDYRE DHE TE RENDE BIO EARTH

L1,500.00

SHAMPO NORMALIZUESE PER FLOKE ME YNDYRE DHE TE RENDE BIO EARTH

E realizuar me vajrat esencial  të rozmarinës dhe tea tree oil dhe ekstrakteve bimore purifikuese, pastron ne thellesi butësisht pa I thare flokët.

Normalizon prodhimin e sebumit dhe flokët duken me te lehte dhe me me shkëlqim.

Perberesit funksionale:

Vajra esenciale të mente( peppermint), salvias, rozmarinës, tea tree oil, ekstrakte te camellias, ekstrakte te lule rrodhes, ekstraktet e bardanes dhe  çajit jeshil.

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

MASKE USHQYESE PER FLOKE TE DEHIDRATUAR ME MAJA DYSHE BIO EARTH 150 ML

L1,600.00L1,800.00

MASKE USHQYESE PER FLOKE TE DEHIDRATUAR ME MAJA DYSHE BIO EARTH

Një maske shume e pasur ushqyese te bazuar në Vaj Argan, Tërshëren dhe Vajra esenciale energjike si limoni dhe eukalipti.

Ushqen dhe mbron flokët duke i bërë ata super të butë

Ndihmon në parandalimin e fijeve  dyshe.

E pershtatshme per te ushqyer dhe hidratuar ne thellesi flokët e thatë, të ashper dhe të shkatrruar

Perberesit funksionale

Vaj Arganit Organik, Protein ate Grurit, Vajra esenciale të eukaliptit, limoni, Ekstraktet e Tërshërës, Gruri i germuar

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco

SHAMPO HIDRATUESE PER FLOKE TE THATE ME MAJA DYSHE BIO EARTH

L1,500.00

SHAMPO HIDRATUESE  PER FLOKE TE THATE ME MAJA DYSHE BIO EARTH

Formula e butë për kujdesin e flokeve  të thata, të dehidratuara dhe me fije dyshe, të bëra me përbërës natyralë me vetitë hidratuese dhe ushqyese të tilla si tërshëra dhe gruri Gjithashtu keshillohet dhe për përdorim të shpeshtë.

 Perberesit funksionale:

Vajra esenciale të eukaliptit, Ekstrakt TërshërëS, Gruri i germuar, Proteinat e grurit, Panthenol, Limoni

Te përdorur rregullisht, trajtimet e Hair Bioearth pastrojnë, ushqejne dhe mbrojnë flokët duke e bërë atë më të fortë dhe më të bukur.

Flokët Bioearth: trajtime të synuara, efektive, të këndshme, organike dhe ekologjike

 • Nuk ka përbërës kritik dhe jo-biodegradues si silikoni, Cetrimonium Chloride, vajra minerale polyquaternium, SLS / SLES, parabens, PEG.
 • KUJDESI NË MJEDISIN dhe të mbeturinave: JO në kuti, PO në qelq dhe plastikë të ricikluar
 • BAZUAR NË ekstrakte natyrore dhe organike dhe vajra
 • Me vajra esenciale funksionale
 • Nuk kane profum sintetike
 • TESTUAR dermatologjikisht
 • NICKEL TESTED <1ppm
 • Formulat VEGAN
 • Certifikimi AIAB bio-eco